Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Galaxy S2 - Bateria szybko się wyczerpuje, telefon się wiesza.

28 Sty 2014 08:45 23142 16
  • Poziom 12  
    Witam,

od dobrych kilku miesięcy mój SGS2 ma duże problemy z baterią i zwiechami. Jadę rano do pracy i w ciągu 30 minut przeglądania netu na 3G bateria z 99% spada na 75%, to samo jeśli oglądam w tym czasie film.
    Ogólnie przy 'normalnym' użytkowaniu z 3G włączonym cały czas (ale nie użytkowanym non-stop) około godziny 12 w południe mam baterie na poziomie 50-60% a do komunikaty bateria rozładowana zbliża się w granicach godziny 16-18.

Do tego telefon się zawiesza i to nawet na aplikacji klawiatury, zwiecha często powoduje restart telefonu i wtedy bateria potrafi spaść z 70% do 12%... tak nagle, przez właśnie ten restart po zawieszeniu...
    Dodam, że baterie kupiłem nową, jakiś zamiennik oryginalnej na allegro - niestety bez zmian w kwestii żywotności.

Mój SGS2 ma jakieś 2-3 lata, zaktualizowałem wczoraj przez KIES do androida 4.1.2, ale i tak poradzono mi, żebym go "zrootował" i wywalił ten soft od Orange który mam i wgrał nowy soft. To co się dzieje teraz to nie jest normalne, bo 'wcześniej tak nie było'.

Tylko ,że jestem zielony w tym temacie i będę bardzo wdzięczny za naprowadzenie na jakieś krok po kroku, jak to zrobić, jak wywalić ten soft od orange, jak wgrać coś nie od orange i skąd to mieć.
    Jak powinienem wykonać kopię zapasową, żeby np zapisy aplikacji kalendarza mi zostały, żeby android wiedział które płatne aplikacje kupiłem itd.

Jestem zielony w temacie i z góry dziękuję za trochę informacji!
  • Poziom 19  
    obecnie niestety aplikacji nie zachowasz (potrzebny root), więc tak, zainstaluj rom 3-plikowy za pomocą tego poradnika : http://forum.android.com.pl/f168/wgrywanie-roma-w-za-pomocae-odina-69295/

wgraj z tego spisu rom-ów : http://forum.android.com.pl/f168/spis-chronol...y-oficjalne-romy-wydane-przez-samsunga-67656/

ogólnie zarejestruj się na tamtym forum, będziesz miał dostęp do bardzo wielu rozwiązań związanych z s2-ką ;)
  • Poziom 12  
    Czyli aplikacje za które zapłaciłem, będę musiał kupić jeszcze raz?
  • Poziom 19  
    aplikacje masz przypisane do konta google więc będziesz mógł je pobrać za darmo ponownie, miałem na myśli całe aplikacje gdybyś chciał je zachować np za pomocą kopii zapasowej
  • Poziom 8  
    coin22 czy wgranie 3 plikowego romu pomogło? mój s2 zachowuje się bardzo podobnie i ciekaw jestem czy udało Ci się rozwiązać ten problem w ten sposób?
  • Poziom 12  
    cześć, na razie zrobiłem update androida i odrobinę jest lepiej, a z braku czasu niestety nie zrobiłem jeszcze nic z wgrywaniem nowego romu, tak, że który pierwszy zrobi niech zamelduje czy pomogło :)
  • Poziom 11  
    cześć mam taki sam problem z SGS2.
    poradziłeś sobie jakoś?

kupileś może zapasową baterię?
    Znalazłeś jakieś testy/porównania zapasowych baterii do telefonów?
  • Poziom 8  
    Sprawdziłem baterię w drugim S2 i było to samo a mój działał normalnie na "innej" baterii.
    Dałem więc spokój z wgrywaniem kolejnych romów i kupiłem na allegro nową baterię.
    Kupiłem większą tym razem i telefon spokojnie wytrzymuje 2-3 dni w zależności od tego jak go używam.
  • Poziom 11  
    2-3 dni to bardzo ładnie :)
    Napisz proszę jakiej firmy ta bateria i gdzie kupiłeś.

Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Wgrałem niebrandowy soft i pomogło w kwestii zwiechów i restartów.
    Niestety baterii dalej nie ogarniam. Kupiłem na allegro jakieś firmy Andida czy coś tkaiego, trochę mocniejsza niż tam Samsunga, Niestety, dzis w ciągu dwóch godzin od poziomu 100%, przy czym przez 15 minut oglądany był film, 20 minut słuchana muzyka, około 1.5h włączony internet po 3G i poziom baterii jest 64%.

Standardowo ten zamiennik nie wystarcza mi na cały dzień i nie rozwiązałem kwestii jaką inną baterię kupić by telefon mi spokojnie przy użytkowaniu głównie 3G przez cały dzień działał od rana do wieczora co najmniej.
  • Poziom 8  
    Nie chciało mi się bawić w zamienniki i kupiłem za około 90-100zł z przesyłką na allegro oryginalny zestaw Samsung - większa bateria 2000mAh (o ile mnie pamięć nie zawodzi) + nowa klapka - stara była już porysowana więc teraz telefon wygląda znacznie lepiej
  • Poziom 8  
    Mam dokładnie ten sam problem co w pierwszym poście, mam go od kilku dni, telefon jest po siostrze. Przed oddaniem zostal zdjety sim lock i przywracanie do ustawien fabrycznych oraz aktualizacja systemu android. Przy zawieszaniu się robi się baaardzo goracy i za kilka sekund do 1min sie sam restartuje. Czasami zawiesza się ale wystarczy go schłodzić, a czasem musze wyjąć i włożyć baterię ponownie bo nie reaguje na przycisk power :( Moj samsung s2 ma 2-3 lata i nigdy nie była wymieniana w nim bateria. Czy problem leży właśnie w baterii i wystarczy ją wymienić?!??
  • Użytkownik obserwowany
    Telefon nie był nigdy zalany/zawilgocony?? Sprawdź napięcie na płycie głownej być moze bateria powoduje jakieś zwarcia.. Idź do serwisu i zakup nową baterie albo poproś aby sprawdzic czy na innej bateri będzie tak samo reagował..
  • Poziom 8  
    Nie, nigdy nie był zawilgocony ani zalany :)
  • Poziom 33  
    Witam
    Sprawdź gniazdo micro USB czy nie jest zawilgocone oraz czy na płytce z owym złączem wszystko wygląda w porządku (zimne luty, nadpalenia itp.). Ponoć złącze USB i/lub jego płytka to częsta usterka w i9100. świeżo kupiłem SGS II i mi na oryginalnej baterii fiksował tzn. wyświetlał symbol baterii, wibracja, czarny ekran i tak w kółko. W środku gniazda był zielony "zazel", który porządnie wyczyściłem i jest dobrze poza tym, ze co któryś restart telefonu stan baterii albo nagle spada o ok. 20% albo rośnie. Bateria jest nowa - czy konieczna jest kilkakrotna kalibracja polegająca na pełnym rozładowaniu i naładowaniu do 100% telefonu?
  • Poziom 8  
    Mój telefon to i9100P
    Dalej się nagrzewa ale powoli się przyzwyczajam, i po prostu szybko kocze pracę z telefonem gdy tylko poczuję, ze jest zbyt gorący.
    Co do baterii tak z każdą nową baterią należy tak postąpić, mi radzono np żeby ją skalibrować "3 noce" tj. 12 h ładowania baterii na wyłączonym telefonie włączamy rozładowujemy i ładujemy znowu 12 h , rozładowujemy i znowu ładujemy 12 h i tyle :)
  • Poziom 33  
    Charlotta napisał:
    Co do baterii tak z każdą nową baterią należy tak postąpić, mi radzono np żeby ją skalibrować "3 noce" tj. 12 h ładowania baterii na wyłączonym telefonie włączamy rozładowujemy i ładujemy znowu 12 h , rozładowujemy i znowu ładujemy 12 h i tyle

No to jest akurat kompletna bzdura, której się nie robi. Ile razy baterie prosto z pudła używałem jak chciałem, ładowanie czasem do pełna, czasem nie. I nic w tym złego nie ma. To nie tylko moja opinia, mnóstwo ludzi tak robi.
    Dla potomnych - baterię skutecznie skalibrowałem po jednokrotnym, zupełnym rozładowaniu (na 1% dobre 10 minut wibracji jeszcze pociągnął, wiec to daje obraz jak źle skalibrowany był) i pełnym naładowaniu - po osiągnięciu 100% naładowania i potrzymaniu w takim stanie jakąś godzinę podłączonym a potem odłączeniu ładowarki, a nie trzymaniu telefonu na ładowarce 12 godzin bez sensu. Choć wczoraj telefon pracował sporo jako latarka i na 1% potem lekko nawet stan wzrósł, a następnie po kilku SMS i 10 minutach WiFi jeszcze jakieś 40 minut na 1% pozostał - kompletnie mi to nie przeszkadza, dla mnie to nawet zaleta - czasem taka rezerwa awaryjna się bardzo przydaje.
    Baterię mam nową, powyższą procedurę kalibracji dokonałem też już na nowej płytce ze złączem microUSB - moja już miała przypalony lut na układzie scalonym i ogólnie telefon w nocy potrafił się "ładować" według stanu na ekranie, podczas gdy zamiast tego bateria się rozładowywała mimo tego, że nic nie było podłączane do telefonu.

A co do problemu nagle spadającego stanu baterii po restarcie to niestety nadal to mam, ale zauważyłem, ze zdarza się to rzadziej, gdy po wyłączeniu bateria zostaje w telefonie.
    Swoją drogą poza tym fiksującym stanem baterii i niezbyt długim czasem umiarkowanego użytkowania po jednym ładowaniu do 100% oraz sporadycznymi kłopotami z Androidem to telefon jest naprawdę świetny.