Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sprzęt do nagrywania programów z TV

28 Sty 2014 09:24 1566 7
  • Poziom 6  
    witam,
    problem pojawił się po przejściu TV z sygnału analogowego na cyfrowy. Wcześniej używałem swojego magnetowidu do nagrywania programów z TV na VHS (wiem, słaba jakość, staroć, itp, ale chodziło głównie o nagranie czegoś jak mnie nie ma w domu i odtworzenia tego później przy obiedzie). Nie posiadam TV satelitarnej, więc prawdopodobnie jest to TV naziemna - mieszkam w bloku, antena zbiorcza, więc chyba nie ma innej opcji. Kabel antenowy idzie z gniazdka do magnetowidu, potem do TV - tak to zawsze było podłączone i tak działało do przejścia na system cyfrowy. Jednak od czasu przejścia na system cyfrowy w magnetowidzie nie da rady zaprogramować kanałów TV co by można było dalej nagrywać - logiczne, magnetowid nie ma dekodera MPEG4. Jednak co mnie zdziwiło najbardziej to jedyna możliwość dalej nagrywania na VHS z TV to warunek WŁĄCZONEGO TV NA TYM KANALE PODCZAS NAGRYWANIA o.O Nie wnikam już jak to jest możliwe że to działa - choć może ktoś wie i mi wyjaśni :) - chodzi mi o zakup "jakiegoś" urządzenia do nagrywania dalej z TV na jakiś nośnik (VHS, DVD, HDD, cokolwiek). Wydawało mi się że typowa nagrywarka DVD z HDD będzie miała wbudowany dekoder MPEG4, jednak się pomyliłem... Może ktoś zasugerowałby rozwiązanie? Najlepiej jak najtańsze.
    Czytałem o drogich nagrywarkach z MPEG4, ale wydawanie powyżej 1000zł troszkę mija się z celem. Czytałem również o różnych kombinacjach tunerów zewnętrznych z:
    1. obecnym magnetowidem;
    2. dyskiem HDD;
    3. wyjściem USB i podpiętym HDD lub nawet pendrivem;
    Jakie wyjście będzie najlepsze i, nie ukrywając, najtańsze?
    TV oczywiście mam cyfrowy.

pozdrawiam
  • Poziom 14  
    Jaki to tv -może jest przystosowany do nagrywania na usb?
  • Poziom 6  
    Orion TV32LB1000

posiada co prawda USB, ale wg mnie nie ma możliwości nagrywania z TV na USB
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Niestety nie ma. Pozostaje zewnętrzny tuner dvbt i dysk lub pendrive. Ja od 2 lat używam tunera Wiwa hd-50 (ok100zł) i dysku usb 500 gb (ok 200zł) i działa mi to prawidłowo. Nagrywam praktycznie codziennie i nie miałem żadnego problemu. Pozdrawiam!.
  • Poziom 6  
    czy zamiast dysku wystarczy pendrive (nagrywam mało i po obejrzeniu kasuje)?
    dla pewności: czy taki tuner można zaprogramować na nagranie programu o określonej godzinie, w określonym dniu, kiedy nie ma nas w domu?
    czym kierować się przy wyborze tunera (w szczególności żeby spełniał w/w wymagania)?
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Witam!
    jacus1000 napisał:
    czy zamiast dysku wystarczy pendrive (nagrywam mało i po obejrzeniu kasuje)?

Naturalnie.
    jacus1000 napisał:
    dla pewności: czy taki tuner można zaprogramować na nagranie programu o określonej godzinie, w określonym dniu, kiedy nie ma nas w domu?

andrzej836 napisał:
    czym kierować się przy wyborze tunera (w szczególności żeby spełniał w/w wymagania)?

W tym przypadku, tak jak napisałeś, wymaganiem decydującym będzie: możliwość zaprogramowania nagrania danego programu o określonej godzinie.
  • Poziom 6  
    a może mógłby ktoś polecić jakąś niedrogą nagrywarkę DVD z HDD i takim wbudowanym dekoderem?
  • Poziom 10  
    podpinam się do tematu poszukuję nagrywarki hdd najlepiej z hdmi która by "przechwytywała " sygnał z tunera, wymiana tunera raczej nie wchodzi w grę