Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Honda Civic 1.4 VII - Cewka zapłonowa regularnie uszkadza się.

EuMe 28 Sty 2014 10:32 2199 6
  • #1 28 Sty 2014 10:32
    EuMe
    Poziom 13  

Witam i opisuję problem.

Cewka zapłonowa na tym samym cylindrze po przejechaniu pary tys. kilometrów zaczyna przerywać. Przerywanie narasta z czasem.
    Wymiana cewki i po problemie. Silnik D14Z6 (2002 r.)
    Pytania:
    1. Jak rozumiem cewka sterowana jest bezpośrednio od sterownika silnika, a zasilanie i masę wszystkie cewki mają wspólną. Czy można podłączyć oddzielnie zasilanie i masę do cewki, bo może tutaj jest problem uszkadzania cewki?
    2. Czy sterownik silnika może na jednym cylindrze wysyłać uszkadzające napięcia?

Dziękuję za wszelką pomoc.

0 6
  • #2 28 Sty 2014 14:36
    gimak
    Poziom 36  

Trudno mi podać przyczynę dlaczego akurat lecą cewki na tym jednym cylindrze i nie wiem na czym uszkodzenie polega - przypuszczam, że przebicie. Ja na miejscu kolegi, po wymianie kolejnej cewki, zmniejszyłbym na tym cylindrze przerwę na świecy - zaszkodzić to nie zaszkodzi, a może cewka dłużej pożyje, bo nie będzie taka wysilona.

0
  • #3 28 Sty 2014 18:59
    EuMe
    Poziom 13  

OK, dobry pomysł z tym zmniejszeniem przerwy na świecy, bo cewka kopie wysokim napięciem w przewód od sterowania.

Dzięki gimak.

0
  • #4 29 Sty 2014 00:00
    gimak
    Poziom 36  

I jeszcze jedno, raczej nie czekałbym z tym zmniejszeniem przerwy, aż znowu cewka padnie, jak w poprzednim moim poście napisałem.

0
  • #5 03 Lis 2014 08:42
    EuMe
    Poziom 13  

Ostatnio /2 tyg temu/ wymieniłem kolejne 2 cewki. Silnik przerywał na niskich obrotach przy skręcaniu i podjeżdżaniu. Koszt zakupu 50 pln.

0
  • #7 03 Lis 2014 19:22
    manta
    Moderator Samochody

To teraz zobacz ile kosztuje nowa ori i pomyśl dlaczego.

0