Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[WYBÓR] Sprzęt audio dla domu

28 Sty 2014 10:59 1833 7
  • Poziom 6  
    Witam,

zakupiłem w cenie 300zł amplituner Yamaxa RX-V590
    http://usa.yamaha.com/products/audio-visual/av-receivers-amps/rx/rx-v590_black__u/?mode=model

Chciałbym złożyć przyzwoity zestaw amplituner + głośniki (stereo lub 5.1) do małego pokoju 17m2.

Sprzęt będzie wykorzystywany przy TV, DVD oraz komputerze.
    Nie jestem audiofilem, zależy mi na dobrym dźwięku, bez szumów, trzasków i pierdzenia przy basie.

Jakie wybrać głośniki do 500-600zł ?
    Czy zakupiony amplituner nada się do takiego zestawu? Czy może lepiej go sprzedać i kupić coś nowszego?

Z góry dzieki za pomoc
  • Poziom 29  
    To stary analogowy amplituner, prawdziwego dźwięku wielokanałowego z niego nie uzyskasz jedynie pseudo przez dolby pro-logic więc nie ma sensu się pchać nawet w 5.1.
  • Poziom 6  
    Rozumiem, dziekuje za pomoc. Tak jak napisałem budżet na głośniki to około 500-600 zł, więc pewnie to również przekreśla system 5.1

W takim razie potrzebuje głośników stereo do tego amplitunera w rozsądnej cenie? Czy w stereo ten amplituner się sprawdzi?

Czy oprócz głośników stereo 2.0 można do niego podłączyć subwofer? Czy takie rozwiązanie ma sens ? (2.1) ?

Znalazłem takie kolumny
    http://tablica.pl/oferta/kolumny-jamo-477a-denmark-100w-rms-stereo-czarne-CID99-ID4CLCD.html

Czy będą dobrze działać z amplitunerem ? To kolumny z zestawu 5.1
  • Poziom 32  
    uraharu napisał:
    Witam,

Nie jestem audiofilem, zależy mi na dobrym dźwięku, bez szumów, trzasków i pierdzenia przy basie.

Uważasz że audiofiolom zależy na trzaskach i szumie :D ?

Za 500zł zestawu 5.1 nie złożysz, brakuje wstawionej 1 z przodu, choć od 2 bym wstawił i szukał .
    Jeśli kompletujesz stereo, na niego są większe szanse przy kwocie 500zł, skup się na dwu kolumnach .Stereo to kanał lewy i prawy. Skoro kupisz solidne kolumny , dolnego pasma starczy i sub nie będzie potrzebny .
    Na allegro znajdziesz w tej cenie jakieś używane solidne quadrale , heco victa , magnat lub inna okazję. Nie miej ciśnienia że załatwisz w jeden dzień, lepiej zapolować przez dłuższy czas .

Dodano po 2 [minuty]:

Obawiam się zez tych JAMO 477a na dwu 13cm głośnikach, to basu nie będzie zbyt wiele, kolumny są od zestawu kinowego, gdzie subwoofer generował bas.
  • Poziom 10  
    To naprawdę ciekawy i dobry amplituner Yamahy . Ma wbudowany dekoder Dolby Surround 5.1. Z podanym budżetem nie masz najmniejszych szans na zakup zestawu 5 głośników nie mówiąc nic o subwooferze. Rozważ zakup 2 solidnych głośników 8 omowych - o mocy najlepiej 140 - 200 Watt. Uważaj na mniejsze głośniki bo amplituner ma wzmacniacz 110W.

Pozdrawam,
    Artur ze sklepu techsat24.pl
  • Poziom 6  
    k52 napisał:
    Uważasz że audiofiolom zależy na trzaskach i szumie ?

Po prostu mają znacznie większe wymagania i pewnie znacznie większy budżet na ten cel.

Zdecydowałem się na stereo, jednak do tej pory nie znalazłem odpowiednich kolumn. Na innym forum ktoś mi polecił coś takiego:

http://allegro.pl/nowosc-koda-av-707-v4-2-kolory-gw-2lata-raty-0-i3915094613.html

arturpawelec napisał:
    To naprawdę ciekawy i dobry amplituner Yamahy . Ma wbudowany dekoder Dolby Surround 5.1. Z podanym budżetem nie masz najmniejszych szans na zakup zestawu 5 głośników nie mówiąc nic o subwooferze. Rozważ zakup 2 solidnych głośników 8 omowych - o mocy najlepiej 140 - 200 Watt. Uważaj na mniejsze głośniki bo amplituner ma wzmacniacz 110W.

Dzięki za opinie i rade. Jeżeli warto, mogę naciągnąć budżet do 800zł, tylko czy cena/jakość będzie warta tego.
  • Poziom 32  
    Polecił.Oby nie ze sklepu ;)
    Jak słuchasz sporo muzyki, albo inaczej, więcej niż filmów, to lepiej kup najpierw dwie kolumny stereo-solidne. Potem możesz kupić najtańsze kolumny efektowe za grosze -już tylko do filmów .