Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stroboskopy Analogowe - Scanic 75 a przetworzenie ich pod sterowanie DMX ?

dx626 28 Sty 2014 11:24 1470 3
  • #1 28 Sty 2014 11:24
    dx626
    Poziom 8  

Witajcie.

No wiec, że zostałem posiadaczem różnego oświetleni i mam kilka świecących pudełek z DMX chciałbym kupić do nich jakiś tani kontroler i pobawić się sterowaniem oświetlenia. Nie każde urządzenie które posiadam ma gniazda XLR dokładnie chodzi o stroboskopy (Dwie sztuki scanic 75W) mają co prawda one wejścia i wyjście do sterowania ale to raczej są analogowe - jack. Teraz pytanie czy jest jakiś sposób aby sterować oświetleniem DMX i tymi stroboskopami z jednego urządzenia? Kiedyś coś mi się obiło o uszy, ze wystarczy coś w tych analogach "dokleić" i będzie szmulał jak trzeba
    (chodzi oczywiście bym mógł użyć stroboskopów jako scenę i regulować ich prędkość z pozycji sterownika)?

Ewentualnie jakiś "przetwornik" analogowego sygnału na DMX ?
    Zależało by mi aby wszystkim serowac z jednej pozycji
    DimerPack w stosunku do wartości stroboskopow są drogie

Pozdrawiam i licze na pomoc

0 3
  • #2 29 Sty 2014 10:09
    adambyw
    Moderator Akustyka

Dimerów się nie stosuje do stroboskopów. Tutaj prędzej Switch, czyli przełącznik sterowany DMX'em. O ile samo jego załączenie nie będzie bardzo skomplikowane, to sterowanie prędkością będzie wymagało przebudowy całego sterowania.
    Tu znajdziesz nieco schematów: http://www.hoelscher-hi.de/hendrik/english/switch.htm

Jak chcesz tani kontroler, to na początku sugeruję konwerter na USB do komputera. Będziesz miał około 100zł a pełen zakres możliwości.

dx626 napisał:
    Ewentualnie jakiś "przetwornik" analogowego sygnału na DMX ?

Jak chcesz zbudować to masz np tu:http://pic-microcontroller.com/pic18f-based-6-channel-dmx-transmitter/

0
  • #3 30 Sty 2014 22:04
    Konrad_M
    Poziom 15  

Kup sobie sterownik EUROLITE Scan Operator 192 masz tam kanały DMX, jeden kanał flash na analogowy stroboskop (niestety bez regulacji prędkości) i jeden kanał analogowy do dymiarki oraz wejście midi (nie wiem do czego).
    Ale najlepiej kupić stroboskopy sterowane DMX, jest lepsza zabawa bo masz regulacje szybkości jak i jasności stroboskopu.
    Mam taki sterownik i jest OK (poza jedną wadą - czasem gubi sceny i trzeba programować odnowa)
    Nie wiem czy jeszcze produkują ten model, jest jego następca (ale nie wiem czy ma te analogowe wyjścia)

0
  • #4 31 Sty 2014 09:20
    adambyw
    Moderator Akustyka

Konrad_M napisał:
    wejście midi (nie wiem do czego).

Przez komunikaty MIDI możesz wywoływać zaprogramowane sceny. Przydatne jak odtwarzasz muzykę z sekwencera. Możesz zaprogramować sobie w sekwencerze przełączanie scen zgodnie z odtwarzaną muzyką.
    Opis masz na str 20/21 w instrukcji.

0