Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nissan Primera P12 2.2Dci - Kręci ale nie odpala na mrozie -10

lisztek 28 Sty 2014 11:33 2496 2
  • #1 28 Sty 2014 11:33
    lisztek
    Poziom 9  

Witam i serdecznie proszę o pomoc.
    Mój samochód kiedy tylko spadnie temperatura zaczyna mieć problemy z odpaleniem. Przy -7 muszę po rozgrzaniu świec pokręcić 2-3 razy by za 4 razem zapalił. Ostatnio przy mrozie -15 w ogóle nie odpalił, więc został zabrany do mechanika. Wymieniono akumulator ( co moim zdaniem było czynnością zbędną bo silnik kręcił prawidłowo tylko po prostu nie odpalał) i poprawiono jakieś przewody elektryczne. Efekt taki że zostawiłem 600zł a 3 dni później ten sam problem, samochód dziś rano odpalił ale dopiero za 4 razem. ( Dziś temp. -7) więc boję się że jak znów przekroczy -10 to nie odpalę.

Jeśli chodzi o paliwo, to tankuje zimowego diesla i uzdatniam dodatkami. Efekt jak widać niespecjalny. Proszę o pomoc. Co może być przyczyną takiego zachowania że w niskiej temperaturze po rozgrzaniu świec, przy sprawnym akumulatorze samochód nie chce odpalić.
    Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

3 2
  • #2 01 Gru 2014 16:10
    lisztek
    Poziom 9  

Witam,
    Przypominam się z tematem. Ostatnio przy temperaturze -5 znów samochód ma problemy z odpaleniem.
    Rozrusznik kręci bardzo dynamicznie ale nissan odpala dopiero po 15-20 minutach prób. Wymienione są świece i akumulator. Gdzie mogę szukać przyczyny problemu ?

2
  • #3 02 Gru 2014 21:18
    ARTUR_STANCZUK
    Poziom 19  

Do sprawdzenia ciśnienia sprężania, ciśnienie na listwie, wtryskiwacze.

1