Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przejsciówka radio kenwood?

marcin1990v 28 Sty 2014 11:39 2142 11
  • #1 28 Sty 2014 11:39
    marcin1990v
    Poziom 10  

Witam...Otóż posiadam radio samochodowe kenwood KDC-W312AY ,niestety wejscie tego radia nie pasowało do kostek w samochodzie ,wiec zakupiłem przejściówkę.Po podłączeniu przez przejściówkę radio w ogóle nie reaguje.Czy w tym wypadku nie które kabelki trzeba przełożyc w inne styki? Sorka za taki dziwny temat ale w tych sprawach jestem strasznym lajkiem dlatego chciałbym prosic o jakies wskazówki.pzdr
    Radio:
    Przejściówka:

0 11
  • #2 28 Sty 2014 12:15
    jdubowski
    Specjalista - urządzenia lampowe

1. Zapoznaj się dokładnie ze stroną http://elektron.pol.lublin.pl/users/djlj24/studio24/kable/dolkab.htm i podstronami
    2. Sprawdź czy przejściówka przeznaczona do twojego radia - to że gniazdo pasuje nie znaczy nic, bywa że różne firmy stosują ten sam standard a różne połaczenia
    3. Odpowiedz sobie na pytanie czy problem ie jest zwiazany z samochodem (czy inne radio działa w tej instalacji), sprawdź czy w kostkach ISO masz właściwe napięcia (stale i powłączeniu zasilania, i czy masa nie urwana.

0
  • #3 28 Sty 2014 12:41
    marcin1990v
    Poziom 10  

o.k ze stronka zaraz co nieco sie zapoznam.
    2.Otóż przejsciówke kupowałem na allegro ,poniewaz nigdzie w sklepach nie mieli takiej przejsciówki i tu możesz miec racje poniewaz model mojego kenwooda nie był wypisany przy połaczeniu, aczkolwiek sugerowałem sie podobnymi modelami i to mnie mogło zgubic .
    3.Problem nie jest zwiazany z samochodem , podłączając inne radio bez przejsciówki chodzi.Zastanawia mnie jeszcze to,ze w kostce (A) ,w przejsciówce sa 4 spiny a w kostce od samchodu idą 3 kabelki,które tylko 2 dotykaja spinów.Czy 3 kabelek moze byc wazny i trzeba go przepiac?
    kropkami zaznaczyłem połaczenia kabli od kostki w aucie.

0
  • #4 28 Sty 2014 13:06
    jdubowski

marcin1990v napisał:
    Zastanawia mnie jeszcze to,ze w kostce (A) ,w przejsciówce sa 4 spiny a w kostce od samchodu idą 3 kabelki,które tylko 2 dotykaja spinów.Czy 3 kabelek moze byc wazny i trzeba go przepiac?

W kostce zasilania (A) potrzebne są w standardowym przypadku 3 przewody - masa, zasilanie ciągłe i zasilanie wyłaczane stacyjką

0
  • #5 28 Sty 2014 14:01
    marcin1990v
    Poziom 10  

Aha rozumiem 3 przewody,czyli u mnie gdy zepnę przejściówkę podłączone jest Zasilanie (+12 V) [7],oraz Masa (-) [8] i nic wiecej!. Jest jeszcze przewód który łaczy sie z [6] czyli Podświetlenie (+12 V) lecz w przejsciówce nie ma tam spina.

0
  • #6 28 Sty 2014 14:45
    jdubowski

marcin1990v napisał:
    Aha rozumiem 3 przewody,czyli u mnie gdy zepnę przejściówkę podłączone jest Zasilanie (+12 V) [7],oraz Masa (-) [8] i nic wiecej!

Większość odbiorników do poprawnego działania wymaga podania zasilania +12V zarówno na pin 4 jak i 7.

0
  • #7 28 Sty 2014 16:03
    marcin1990v
    Poziom 10  

Kolego,przepraszam ale wprowadziłem cie w bład ,poniewaz zajrzałem przed chwila do samochodu i stwierdziłem ze do kostki zasilania (A) prowadza tylko 2 przewody na 7 i 8 styk a reszta przewodów jest przecieta.A co dziwne podłączając inne radio bez przejsciowki chodzi na tych 2 przewodach.?

0
  • #9 28 Sty 2014 17:48
    marcin1990v
    Poziom 10  

Może masz racje...Czyli co według ciebie powinienem teraz zrobic ,który przewód jest tym drugim zasileniem?

0
  • #10 31 Sty 2014 15:46
    marcin1990v
    Poziom 10  

Dobra jakoś sobie poradziłem radio gra , niestety nie wyłancza sie po wyjeciu kluczyka..?

0
  • #11 31 Sty 2014 16:53
    toporek18
    Poziom 10  

radio sie nie wylancza poniewaz pewnie zmostkowales pin 4 z pinem 7 w kostce ISO. Aby radio sie wylaczalo wraz z wylaczeniem zaplonu, pin 4 musi byc podlaczony do +12V po wlaczeniu zaplonu lub po przekreceniu stacyjki na pierwsza pozycje.Niektore samochody, nie maja wyprowadzonego tego przewodu do kostki ISO (np. w Mercedesach) i do prawidlowego dzialania radia potrzeba wyprowadzic owy przewod na pin 4. Mozna to z robic ze stacyjki lub czesto latwiej (trzeba sprawdzic jak jest zasilana) z przewodu zasilajacego zapalniczki.

Pozdrawiam

0
  • #12 01 Lut 2014 09:47
    marcin1990v
    Poziom 10  

Zgadza sie pin 4 zmostkowałem z 7 , czyli aby radio sie wyłanczało musiałbym zgrac to jakos ze stacyjką?

0