Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Defro optima komfort Duże spalanie!

28 Jan 2014 15:52 4599 5
  • Level 11  
    Witam
    Posiadam Kociołek defro optima komfort 25KW. Kocioł strasznie dużo pali ok. 30-40 kg orzecha na 12 godzin palenia. Do kotła mam sterownik tech st22 i dmuchawę. powierzchnia do ogrzania ok 180m2. 9 Pomieszczeń intalacja stary typ. grzejniki żeliwne 140 zeber + bojer 140 l. Próbowałem palic od góry bez dmuchawy i to dużo nie pomogło. Może dłużej o godzinę się paliło.
  • Level 24  
    No to kocioł ma co grzać. Jaką masz ustawioną temperature na piecu? jaka temperatura w domu? Czy dom jest ocieplony? czy masz okna i drzwi nowego typu? Jak na takie mrozy to spalanie raczej normalne...
  • Level 11  
    Możesz liczyć na dłuższą stałopalność i mniej spalić węgla ale najpierw musisz spełnić kilka warunków . Ocieplić dom ,w tym strop, wymienić pozostałe okna na plastik z szybami o dobrym współczynniku przenikalności cieplnej . Dopiero wtedy odczujesz zalety tego kotła ,może nawet okazać się przewymiarowany.
    Podam Ci swój przykład . Dawno temu miałem dom 70m2 nie ocieplony , stara instalacja i okna spalanie 5ton węgla na sezon . Po rozbudowie domu do 150m2 ocieplenie , nowe okna ale ta sama stara instalacja spalanie do 3-ech ton .
    Sumując , dobry kocioł to jeszcze nie wszystko.
  • Level 24  
    Jak to się mówi wiater po chaupie Ci hula :-) Popieram przedmówce, ocieplić, zaizolować, uszczelnić i oczekiwać na szybki zwrot inwestycji.
    Pozdrawiam