Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Defro optima komfort Duże spalanie!

Awdek 28 Jan 2014 15:52 5046 5
 • #1
  Awdek
  Level 11  
  Witam
  Posiadam Kociołek defro optima komfort 25KW. Kocioł strasznie dużo pali ok. 30-40 kg orzecha na 12 godzin palenia. Do kotła mam sterownik tech st22 i dmuchawę. powierzchnia do ogrzania ok 180m2. 9 Pomieszczeń intalacja stary typ. grzejniki żeliwne 140 zeber + bojer 140 l. Próbowałem palic od góry bez dmuchawy i to dużo nie pomogło. Może dłużej o godzinę się paliło.
 • #2
  marcino2000
  Level 24  
  No to kocioł ma co grzać. Jaką masz ustawioną temperature na piecu? jaka temperatura w domu? Czy dom jest ocieplony? czy masz okna i drzwi nowego typu? Jak na takie mrozy to spalanie raczej normalne...
 • #4
  bystrych
  Level 11  
  Możesz liczyć na dłuższą stałopalność i mniej spalić węgla ale najpierw musisz spełnić kilka warunków . Ocieplić dom ,w tym strop, wymienić pozostałe okna na plastik z szybami o dobrym współczynniku przenikalności cieplnej . Dopiero wtedy odczujesz zalety tego kotła ,może nawet okazać się przewymiarowany.
  Podam Ci swój przykład . Dawno temu miałem dom 70m2 nie ocieplony , stara instalacja i okna spalanie 5ton węgla na sezon . Po rozbudowie domu do 150m2 ocieplenie , nowe okna ale ta sama stara instalacja spalanie do 3-ech ton .
  Sumując , dobry kocioł to jeszcze nie wszystko.
 • #5
  marcino2000
  Level 24  
  Jak to się mówi wiater po chaupie Ci hula :-) Popieram przedmówce, ocieplić, zaizolować, uszczelnić i oczekiwać na szybki zwrot inwestycji.
  Pozdrawiam