Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo ThinkPad x200s - Poziome paski, błędnie wyświetlany obraz po zawilgnięciu

28 Sty 2014 18:18 2598 1
 • Poziom 2  
  Cześć,

  Lenovo x200s, procek 1,8
  mam dość dziwny problem z laptopem ale od początku.

  Jakiś czas temu został na noc w samochodzie. Po wyciągnięciu był bardzo zimny i widać, że zaparowany - zostawiłem na ponad 24h do wyschnięcia ale chyba nie do końca się wysuszył...

  Ogólnie jest problem z obrazem: podczas uruchamiania się systemu na pierwszym ekranie z logo ThinkPad'a cienkie poziome paski są przesunięte względem reszty ekranu. To powoduje braki w literach logo itd, następnie jest już tylko gorzej i tak podczas ładowania boot loader'a, a także ekranu Windowsa z pytaniem czy chcę normalnie uruchomić system litery są żółte (tło pozostaje prawidłowo czarne) a do tego część ekranu skacze, "zwija się", znowu jest efekt wyrwanych poziomych pasów. Następny ekran to samo uruchamianie się systemu - logo Win7. Jak w uszkodzonych telewizorach kineskopowych obraz do mniej więcej połowy wyświetla się ok natomiast od połowy ekranu zaczyna się zwijać (tak jakby wyciąć szeroki pasek ze środka ekranu i to co zostało poniżej przysunąć do góry).
  Gdy system się uruchomi laptop ma podświetlony szary ekran, na którym od prawego górnego rogu zaczynają się rozjaśniać pionowy i poziomy pasek przez cały ekran. Aż do białego. Jak go tak zostawić na chwilę to ekran będzie cały biały. Dodam, że w tle system działa - po podłączeniu zewnętrznego monitora obraz jest normalnie wyświetlany.
  Obecnie problem występuje za każdym razem. Jeszcze jakiś czas temu zamknięcie pokrywy i ponowne jej otwarcie (czyt. wyłączenie i włączenie matrycy) pomagało i za którymś razem obraz był poprawnie wyświetlany.
  Gdy laptop jest podłączony do zewnętrznego monitora i działa w trybie rozszerzania ekranów to na laptopie kolory są niepoprawne, obraz zniekształcony.

  Postaram się uchwycić wszystkie te momenty i pokazać screeny.
  Stawiałem na inwerter - może powodować zwarcie. Odpięcie wtyczki wysokiego napięcia od inwertera powoduje, że nic nie jest wyświetlane.
  Jakie mogą być inne przyczyny tego problemu?
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Spec od monitorów
  W tych modelach Leonovo stawiano matryce
  Cytat:
  LP121WX3 С1 lub B121EW09 V3 lub LTN121IB-L05

  Wszystkie 30-pin i z podświetleniem LED.

  Z opisu wychodzi , że padła albo sama matryca lub jej elektronika (logic- mała płytka na matrycy)
  Wilgoć potrafi działac duże "cuda" na cienkich połaczeniach matryca , taśma logic ...
  Widać to na tym foto Link

  Link_ta druga

  Resztę powiedza pomiary .
  Dla mnie SERWIS.