logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

president harry 2 - szum na przekażniku po wcisnięciu gruszki cb

piotrekpikoko 28 Sty 2014 18:36 1407 2
REKLAMA
  • #1 13231802
    piotrekpikoko
    Poziom 9  
    Zamontowałem radio cb president harry 2 do auta opel astra 92r kombi i wszystko dziala oprócz jedynej wady gdy wcisnę nieraz przycisk gruszki to jest słyszalny hałas w okolicach bezpieczników a dokładnie w przekaźnikach bo gdy dotykam jednego to drży trochę i szumi ale nie zawsze.Żona twierdzi ze to gdy gruszka znajduje się w pobliżu tych przekaźników a jak trochę dalej to jest ok.Czy to wina gruszki czy radia i czy to jest zwarcie czy tylko szum zakłóceniowy?
  • REKLAMA
  • #2 13232720
    Driver-
    Poziom 38  
    Najprawdopodobniej nieprawidłowo zamontowany radiotelefon powoduje takie anomalie. Podczas nadawania elektronika w samochodzie nie ma prawa szaleć. Weź pod uwagę że podczas jazdy może stać się coś nieprzewidzianego bo nie wiadomo na działanie czego może jeszcze wpłynąć prąd w.cz, który wnika w instalację elektryczną samochodu. Nie znając szczegółów trudno mi określić co jest zrobione nie tak jak powinno. Ale z pewnością trzeba poprawić montaż zwracając uwagę na prowadzenie kabla do anteny i masy (minusa zasilania).
  • #3 13233909
    piotrekpikoko
    Poziom 9  
    Radio jest podłączone pod gniazdo zapalniczki,miało uciętą wtyczkę ja założyłem nową z bezpiecznikiem.Na przewodzie przy radiu też jest bezpiecznik,a antenowy kabel idzie normalnie przez auto do tyłu i antena wychodzi na zewnątrz przez tylne drzwi na dach.Moje pierwsze radio w tym aucie było nowe i było ok potem przełożyłem je do swojego auta a żona ma teraz to używane radyjko presidenta.Jutro zamienię gruszkę od swojego radia może bedzie lepiej.Teraz żonka pojechała do miasta i twierdzi że jak chodzą wycieraczki to słychać w radiu jakieś zakłucenia.
REKLAMA