Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gigabyte GA-Z77-DS3H - instalacja śledzia Gigabyte S/PDIF w płycie głównej

bafloo 28 Sty 2014 19:34 4197 5
  • #1 28 Sty 2014 19:34
    bafloo
    Poziom 5  

Gigabyte GA-Z77-DS3H - instalacja śledzia Gigabyte S/PDIF w płycie głównej Gigabyte GA-Z77-DS3H - instalacja śledzia Gigabyte S/PDIF w płycie głównej
    Dokładnie taki śledź do dokładnie takiej płyty gdzie mam w płycie gniazdo na 9PIN HD Audio a wtyczka ma 3 pin. Pomoże ktoś w instalacji tego zestawu?

2 5
  • #3 28 Sty 2014 22:58
    WojtasJD
    VIP Zasłużony dla elektroda

Będziesz musiał pożyczyć +5V bo na płycie masz tylko złącze 2-pin SPDIF_O (z przeznaczeniem doprowadzenia sygnału S/PDIF np. do niektórych kart graficznych).

0
  • #4 29 Sty 2014 19:56
    bafloo
    Poziom 5  

No właśnie a mi chodzi aby uzyskać wyjście cyfrowe sygnału audio oprócz hdmi które mam a śledź ma optyczne i rca tylko gdzie podpiąć bo to z opisu to chyba wejście a nie wyjście

0
  • #5 30 Sty 2014 01:43
    WojtasJD
    VIP Zasłużony dla elektroda

Z gniazdka 2-pin - wyjście SPDIF i GND (biały i czarny) a +5V np. z jednego ze złącz portów USB nieopodal - trzeba pokombinować z kabelkami.
    Jeśli zamierzasz korzystać z wyjścia optycznego - musisz doprowadzić zasilanie nadajnikowi TosLink, co do wyjścia COAX w śledziu może być tylko obwód dopasowujący do impedancji kabla więc może obejść się bez doprowadzenia zasilania (no chyba, że jest jeszcze bufor).
    Trzeba sprawdzić...

0
  • #6 30 Sty 2014 13:28
    bafloo
    Poziom 5  

Podłączyłem tak jak podane SPDIF i GND a czerwony do czerwonego z gniazdka usb obok i optyczne świeci teraz będę sprawdzał bo system tego nie widzi

Dodano po 3 [godziny] 6 [minuty]:

OK wszystko działa dzięki za pomoc

1