Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Laguna wskaźniki - Dziwne zachowanie deski rozdzielczej

28 Sty 2014 19:40 8790 3
  • Poziom 14  
    Witam serdecznie wszystkich forumowiczów, od niedawna jestem posiadaczem laguny ph1 , Jest wyposażona w komputer pokładowy , już opisuje problem , kontrolka od paliwa ciągle się świeci mimo obecności paliwa , co pewien czas jakby się resetowała wskazuje full i powoli opada i znów leży na rezerwie (w tym samym czasie na wyświetlaczu pokładowym tym co jest w liczniku znikają wszystkie dane i zostaje tylko pomarańczowe podświetlenie czy któryś z kolegów mógłby mi pomóc?Wczoraj zatankowałem za 70 zł paliwa , (wróciłem na nim do domu 1 km ) mimo wszystko rezerwa nie zgasła i nie pokazuje stanu paliwa , jak pisałem wyżej wskazówka opada powoli , ale w ciągu np ,minuty spada od pełnego zbiornika na rezerwę (ten cypek) .Jadąc zauważyłem ze głupieje climatronic zapala się service i za chwile jest ok,i kontrolki na desce szaleją jakby coś nie łączyło , mocniej świeci się wskaźnik temperatury płynu za to giną napisy z pokładowego komputera i wskaźnik paliwa jedzie do góry do i za chwile spada na dół , dzieje się to przez ok 30 sekund i wszystko działa ok (poza rezerwą i wskaźnikiem paliwa leży na tym kołku), coś wskazuje jakby gdzieś w kablach coś się działo przynajmniej tak kombinuje , koledzy proszę podpowiedzcie gdzie szukać , może ktoś miał taki problem , aha -10 na dworze ten termometr na climatroniciem pokazuje -25 co może być przyczyną?Dziś zauważyłem ,że gdy to wszystko się dzieje tzn wskazówka od paliwa wjeżdza na pozycje max przestaje działać obrotomierz i prędkościomierz i szaleje climatronic, po przejechaniu ok 1km prawie wszystko wróciło do normy pozatym ,ze wskazówka znów spadła na pozycje rezerwy mimo tego że w baku jest ponad pół zbiornika paliwa Renault Laguna wskaźniki - Dziwne zachowanie deski rozdzielczej Renault Laguna wskaźniki - Dziwne zachowanie deski rozdzielczej Renault Laguna wskaźniki - Dziwne zachowanie deski rozdzielczej

NA Jednym ze zdjęc giną obroty i prędkość pojazdu za to rośnie wskazanie paliwa a na drugim zdjęciu gdy obroty i prędkość jest ok pali się rezerwa a wskazówka leży na cypku mimo paliwa w zbiornku.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 35  
    Sprawdź zasilanie zegarów ("masę" i wtyczki), może poprzednik coś kombinował np. z przebiegiem auta.
  • Poziom 14  
    Jeszcze dziś rano działał nawiew w klimatroniku , później przestał działać jest nadpalona wtyczka przy wentylatorze jutro najwyżej polutuje ją na stałe , zegary dziwnie się zachowują szczególnie paliwa rośnie później opada na ten czas gaśnie rezerwa ,ale za chwilę wskazówka szybko opada na cypek i znów zapala się rezerwa.Podejrzewam że pływak nie jest problemem.Zachowuje się jakby gdzieś na chwile gubił/dostawał prąd i wszystko jest ok...
    Teraz największym problemem jest ten klimatronik mamy minusową temperaturę na dworze nawiew wogóle nie działa, nie wiem od czego zacząc wogóle.
  • Poziom 17  
    Witam
    Wypalanie złącza w tych modelach to standard. Polutuj na stałe i będzie ok.
    Pozdrawiam