Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Omega 2.0 TD 1998r - brak mocy

31 Mar 2005 15:50 1867 6
  • Poziom 10  
    Witam.
    Naprawiam takiego opelka i jest brak mocy.
    Wszystko przejżałem - podłączyłem do komputera i nic żadnych błędów.
    Bez obciążenie silnik się wkręca jako tako.
    Jak jade dupa.

Pomocy
  • Poziom 25  
    Co przejrzales? To prawda: ladnie ten silnik pod maska wyglada, ale napisz co do tej pory zrobiles.
  • Poziom 13  
    No właśnie, a sprawdzałeś filtry?
    Może masz paliwo nie za bardzo
  • Poziom 10  
    sprawdz kolektor i świece a i pompe wtryskowa moze głowica jest peknięta?
  • Poziom 11  
    Miałem coś takiego u siebie - pękła gumka od podciśnienia przy mapsensorze. Silnik na luzie śmigał pięknie a w czasie jazdy bania. Poprostu elektronika nie "czuła" obciążenia. Sprawdź nieszczelności w podciśnieniach na kolektorze ssącym.

Powodzenia,
    MC
  • Poziom 25  
    Przepływomierz powietrza sprawdz to wygląda mi na niego a czy przy pełnym gazie zapala sie kontrolka silnika?
  • Poziom 18  
    Ja obstawiam przepływomierz. Uszkodzenie (blędne przesyłanie info do sterownika o przepływającym powietrzu) to nie objawia się błędem w kompie. najlepszą metodą sprwdzenie jest podmianka przepływki. W przypadku sprawdzania musisz posiadać dane o przepływomierzu czyli zależność napięcia od przepływającego powietrza. Upraszczając wez oscyloskop i sprawdz szybkość zmian napięcia na wyjsciu powinny byc to dość strome zbocza napewno nie łagodne "pagórki", a następnie sprawdź miernikiem to nap. wyj. w zależności od obrotów i odnieś to do danych np. w Autodacie.