Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konta użytkowników - Zmiana użytkownika na admina i usunięcie starego admina

LysyOsw 28 Sty 2014 20:09 2352 1
  • #1 28 Sty 2014 20:09
    LysyOsw
    Poziom 26  

Witam!
    System Windows 8 x64.

Komputer ma jedno konto lokalne x (powiązane z kontem Microsoft), które jest kontem użytkownika. Dodatkowo pojawiło się drugie konto o nazwie Administrator.
    Konto administrator jest "głównym" administratorem.

Co próbowałem?
    1. Będąc na koncie x: Próbowałem użyć "zmień typ konta" i zaznaczyć opcję Administrator (jest zaznaczone konto standardowe). Nie mogę zapisać zmian bo przycisk "zapisz zmiany robi się szary"
    2. Będąc na koncie Admina: Próbowałem...j/w i jest to samo...
    3. Będąc na koncie Admina: Zmienić typ konta Admina na "konto standardowe". W ogóle nie ma takiej opcji.

Chciałbym mieć tylko jedno konto x (z pełną kontrolą) i bez żadnych innych kont. Obecnie często muszę potwierdzać uprawnienia jak coś robie w systemie.
    Ewentualnie myślałem, by usunąć konto x (z zachowaniem plików) jednak nie wiem jakie będa skutki, czy nie będzie bałaganu... Konto Admin jest jak po formacie, konto x jest z ustawieniami, programami i innymi...

Z góry dzięki

0 1
  • #2 30 Sty 2014 11:10
    kernel-panic
    Poziom 16  

Nie mam teraz dostępu do windows 8 ale:
    spróbuj uruchomić wiersz poleceń z poziomu administratora czyli np. ppm na cmd i uruchom jako ... administrator - wpisz hasło i następnie control userpasswords2 - nie wiem czy w 8-ce tak można jak nie to uruchom (przycisk windows+R) i wpisz bezpośrednio control userpasswords2 i enter powinien zapytać o użytkownika i hasło to podaj nazwę administratora i hasło.
    Jak wejdzie to konto na którym chcesz zmienić uprawnienia daj właściwości - członkostwo grupy -- inny Administratorzy.
    Jak już się uda (no chyba że nie) - to z poziomu tego konta będziesz mógł usunąć inne konta chociaż konta nie trzeba usuwać można wyłączyć (w wersji prof. zaawansowane-zaawansowane-użytkownicy dwuklik na użytkowniku zaznaczyć konto jest wyłączone - pojawia się ale w awaryjnym, jeśli nie masz prof. to za pomocą komend net user nazwa_konta /active:no

Myślę że problem może być w tym że nie masz dostępu administracyjnego na koncie użytkownika na którym to próbujesz zmieniać

0
  Szukaj w 5mln produktów