Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jaki telewizor 55" do 5000zł?

ruda102 28 Sty 2014 20:53 1128 4
  • #1 28 Sty 2014 20:53
    ruda102
    Poziom 2  

Witam,
    wprowadzam się do nowego mieszkania i potrzebuję pomocy w kupnie 1 telewizora. Kompletnie się na tym nie znam, nowe technologie są dla mnie czarną magią. Nie chcę iść do sklepu i wyjść z telewizorem zachwalanym przez sprzedawcę a potem mieć jakiś problem.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? ok 20m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-4
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisieć
    6. Jak słońce świeci w pokoju? okna wychodzą na południowy-zachód, bloki trochę przysłaniają, więcej słońca popołudniu, zawsze można przysłonić
    7. Jaki masz obecnie telewizor? w tej chwili żaden
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? dobrą jakość obrazu, Wifi, Internet, nagrywanie na USB, podwójny tuner HD, żebym mogła łączyć się z ipad2 lub smartfonem i ewentualnie na nim oglądać
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? prawdopodobnie nc+ albo cyfrowy polsat
    10 .Jakie urządzenia? narazie żadne większe, może z czasem coś dokupię :) usb
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 5-6 godzin, w weekend może dłużej
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? nie znam się
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? seriale, dokumenty, filmy[
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? tak
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? raczej nie, jak już może 5-10% dziennie, ale chciałabym żeby nie miał z tym problemów
    16. Preferencje co do marki? nie mam
    17. Preferencje co do wielkości? 50-55"
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? powolny soft, blade kolory
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? różnie
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? do 5000zł, ale jeśli będzie jakiś telewizor godny uwagi to max 1tys jeszcze dołożę
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? tak, lepiej pasywne

Zastanawiałam się nad philipsem 55pfl7108, strasznie mi się podoba ambilight, ale poczytałam trochę i podobno ma dość spore problemy z softem. Nie chciałabym irytować się z użytkowania sprzętu, a jeśli już wydaje tyle kasy na telewizor to chciałabym żeby działał płynnie. Zastanawiałam się też nad panasonicem 50vt60 lub 55dt60 (przekraczają budżet ale może warto?) albo samsung 55f6500. Wiem, że nie ma idealnego telewizora. Bardzo proszę o pomoc, bo im więcej testów i forów czytam tym jestem bardziej zdezorientowana.
    Z góry dziękuję za pomoc
    Anna

• #3 29 Sty 2014 19:25
    ruda102
    Poziom 2  

To mam rozumieć, że ten telewizor będzie najlepszym wyborem?

• #4 29 Sty 2014 19:31
    marioqtno
    Poziom 15  

To jest po prostu moja propozycja,niedawno byłem w podobnej sytuacji i wybór zajął trochę czasu,Ja kierowałem się jakością obrazu dlatego wybrałem LG 55 cali ale UltraHD,natomiast ten który poleciłem spełnia oczekiwania jakie podałaś,w tej cenie.

• #5 07 Lut 2014 15:12
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Philips nie ma problemów z softem jeśli korzystasz z jednej aplikacji w jednym czasie.
    Mam w domu i polecam bo co do jakości obrazu powala na kolana.
    Możesz z czasem dokupić dongla z androidem i będziesz miał 900.000 aplikacji w czasie rzeczywistym.

http://www.hdtv.com.pl/forum/philips/97667-ph...nosimy-poprzeczke-jeszcze-wiecej-jakosci.html

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME