Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung UE32F5300AW - Adapter Wi-fi

szajbus91 28 Sty 2014 20:58 2634 11
  • #1 28 Sty 2014 20:58
    szajbus91
    Poziom 14  

Witam!
    Czy do telewizora Samsung UE32F5300AW podejdzie jakikolwiek adapter Wi-fi czy musi być od producenta?

0 11
  • #2 28 Sty 2014 21:04
    grubs
    Poziom 32  

Z tym różnie bywa.
    Raczej nie spasuje ale można go zastąpić mini routerem sieciowym.

0
  • #3 29 Sty 2014 18:29
    szajbus91
    Poziom 14  

Próbował ktoś w ogóle? W niedzielę będę próbował i zastanawiam się czy od razu mam się poddać i kupić kabel czy bawić się w adaptery..

0
  • #6 17 Gru 2014 18:18
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

@Ostry50
    Tylko, że zapomniałeś tutaj wspomnieć, że nikt nie gwarantuje, że to zda w ogóle egzamin, już o wiedzy na temat Linuxa nie wspominając.
    Poza tym, karta USB wifi też z 20/30 i więcej złoty kosztuje, a za 70 zł kupujesz to co tutaj podano, nic kombinować nie musisz i działać będzie zawsze.
    Bo są tutaj też na forum przypadki opisane, że takie przerobione karty przestawały działać.

0
  • #7 17 Gru 2014 19:34
    Ostry50
    Poziom 13  

Tak, jak w opisie, karta USB na chipsecie Ralinka jest do kupienia nawet dzisiaj za 15zł na Allegro. Za 70 zł można kupić zamiennik, który jest wykonany takim właśnie sposobem, jak opisałem i to czy zadziała jest tak samo prawdopodobne, jak zadziałanie każdego przerobionego zamiennika. Oryginalny Samsung kosztuje grubo ponad 100 zł.
    Co do znajomości linuksa, to opis jest tak zrobiony, aby nawet bez jego znajomości każdy, przeciętny człowiek dał sobie radę.
    Zniechęcający ton wypowiedzi sugeruje, że spowodowany jest obawą, przed utratą klienteli na sprzedawane przerobione zamienniki.
    Opis jest przeznaczony dla ludzi, którzy lubią eksperymenty wykonywane własnoręcznie.

Dodano po 4 [minuty]:

Warto też dodać, że stosowanie routera w trybie klienta ogranicza prędkość przesyłu o 50% i wyklucza funkcję wi-fi direct w telewizorze.
    Podłączenie i konfiguracja takiego połączenia jest również bardziej skomplikowane.

-1
  • #8 17 Gru 2014 20:19
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Ostry50 napisał:
    Zniechęcający ton wypowiedzi sugeruje, że spowodowany jest obawą, przed utratą klienteli na sprzedawane przerobione zamienniki.

Że CO proszę?.
    Musiałbym na głowę upaść, by się w to bawić.
    Wskazuje tylko niedoskonałość takiej metody - to wszystko.
    Skoro kolega tak to zachwala, to mogę domniemywać, że liczy sam na $ od tych, którzy sobie z tym nie poradzili - nie oceniaj innych, bo Ciebie tak samo ocenią!.
    Ostry50 napisał:
    Opis jest przeznaczony dla ludzi, którzy lubią eksperymenty wykonywane własnoręcznie.

I jak już przykłady tutaj padły, nawet w tamtym wątku, że eksperyment się NIE powiódł u co niektórych, lub pomimo prostoty (jak twierdzisz), nie potrafią sobie z tym poradzić.
    Ostry50 napisał:
    Warto też dodać, że stosowanie routera w trybie klienta ogranicza prędkość przesyłu o 50% i wyklucza funkcję wi-fi direct w telewizorze.

Router ma 150 N, więc połowa, to 75 Mb - proszę mi wskazać, kto takim netem w domu dysponuje...?.
    Ostry50 napisał:
    Podłączenie i konfiguracja takiego połączenia jest również bardziej skomplikowane.

Robisz wszystko w Windowsie, przez wbudowane GUI - co w tym skomplikowanego?,
    skoro nawet na stronie TP Linka masz podane PO POLSKU, jak to skonfigurować.

Więcej osób skorzystało z podanej metody kolegi @grubs i nie zgłasza problemów, działa zawsze.

0
  • #9 18 Gru 2014 12:05
    Ostry50
    Poziom 13  

Ten poradnik , jak już pisałem jest dla ludzi lubiących zrobić coś samemu.
    Gdyby chodziło mi o zarabiane, to na pewno nie zamieściłbym takiego poradnika.
    Jeśli chodzi o prędkość przesyłu, to smart tv nie tylko służy do oglądania filmów z internetu. Jest to domowe centrum multimedialne! Funkcja Wi-Fi Direct czy też DLNA też są ważne, a o tym jakoś nie piszesz.
    Nikt Ciebie nie zmusza abyś skorzystał z mojego poradnika, ale dlaczego próbujesz zniechęcić innych, którzy czekali na taki poradnik?
    Poradnik ten powstał z powodu monopolistycznej polityki Samsunga, który sprzedaje swoje adaptery po wygórowanej cenie.
    Dla niektórych wydanie 150 - 200 zł jest dużym obciążeniem. Nawet wydanie 70 zł na router, który ma okrojone funkcje jest bardziej bolesne niż 15 zł na adapter USB.
    Co do linuksa, to też ma GUI i nie jest bardziej skomplikowany niż konfiguracja routera.

0
  • #10 18 Gru 2014 15:01
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Ostry50 napisał:
    Nikt Ciebie nie zmusza abyś skorzystał z mojego poradnika, ale dlaczego próbujesz zniechęcić innych, którzy czekali na taki poradnik?

Jeśli wskazujesz zalety, to uczciwie wskaz też wady!, tego rozwiązania.
    90% ludzi (i wiem to z doświadczenia) wybierze podany poprzedni pomysł z TP Linkiem.
    Ostry50 napisał:
    Gdyby chodziło mi o zarabiane, to na pewno nie zamieściłbym takiego poradnika.

Gdyby to mnie zależało na zarabianiu na tym - to bym siedział cicho, robił sobie po cichu na PW reklamę, i walił z tego niezła kasę, a Tobie podesłał skrzynkę "soczku" w podziękowaniu.
    Ostry50 napisał:
    Jeśli chodzi o prędkość przesyłu, to smart tv nie tylko służy do oglądania filmów z internetu.

No więc w czym widzisz problem, że poprzedni pomysł z tym routerem jest zły, z przycinaniem wydajności o połowę - w czym przeszkadza wydajność na poziomie 75 Mb.
    Ostry50 napisał:
    Funkcja Wi-Fi Direct czy też DLNA też są ważne, a o tym jakoś nie piszesz.

Bo to NIE zależy od tego, co podepniesz do tv, by "robiło" za wifi - to funkcje, funkcjonalność już samego tv - nie każdy tv to ma.
    Ostry50 napisał:
    Poradnik ten powstał z powodu monopolistycznej polityki Samsunga, który sprzedaje swoje adaptery po wygórowanej cenie.

A poprzednie porady, wskazanie innego sprzętu, to Twoim zdaniem nie jest ten sam cel?.
    Ostry50 napisał:
    Nawet wydanie 70 zł na router, który ma okrojone funkcje

Jakie okrojone funkcje, o czym Ty piszesz, miałeś w ogóle ten sprzęt w rękach?.
    Dostajesz wielofunkcyjne urządzenie, które bije na łeb, na szyję Twóje rozwiązanie.
    Zagwarantujesz wszystkim, że będzie im Twój pomysł działał, kiedy producent tv zmieni oprogramowanie tv...?.
    Pomysł, który ja wspieram daje 100% gwarancję, że zawsze to działać będzie.
    Działa to i w NC+, w Orange, działa w CP (zresztą on sam nawet ZALECA takie rozwiązanie).
    Zresztą, pomysł ten zachwalam, bo urządzenie jest małe, kompaktowe, zasilamy je z USB w tv - zresztą, to może być każdy sprzęt, który ma funkcję AP Clienta (może to być nawet używany sprzęt za 20/30 zł z pasmem G nawet).
    Ostry50 napisał:
    Co do linuksa, to też ma GUI i nie jest bardziej skomplikowany niż konfiguracja routera.

To dlaczego wszystkie routery maja GUI pod Windowsa?.
    Po co producenci sobie zawracają w ogóle tym głowę, przecież łatwiej zrobić interfejs po CLI...

Każdy zrobi jak zechce.
    Każdy zostaje przy swoim zdaniu, każdy swoje "wie" - wybór zostawiam tym, którzy będą zmuszeni z naszych pomysłów skorzystać.
    I by i jednym i drugim się ze wszystkim udało, byli zadowoleni - bo tylko to się liczy.

0
  • #11 18 Gru 2014 23:36
    Ostry50
    Poziom 13  

Taka dyskusja nie ma sensu.
    Trudno dyskutować z kimś, kto nie ma podstawowej wiedzy w temacie.
    Nie rozumiesz, że router nie obsłuży Wi-Fi Direct, bo to telewizor przez swoją sieć bezprzewodową nadaje. Obcinanie prędkości przesyłu przez router też jest ograniczeniem funkcjonalności.
    Gdyby twoje rozwiązanie było lepsze, to Samsung by je na pewno zastosował.
    Swoją ignorancję zawarłeś w stwierdzeniu, że wszystkie routery mają GUI pod Windows. To kompletna bzdura, bo wszystkie routery mają stronę konfiguracyjną HTTP i konfiguruje się je z poziomu przeglądarki, niezależnie od system operacyjnego w komputerze czy to Windows, Linuks czy MAC.
    Tak na marginesie, to prawie wszystkie routery mają oprogramowanie wewnętrzne oparte na systemie LINUKS!!!
    Polecam wujka Google.

0
  • #12 19 Gru 2014 01:01
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Ostry50 napisał:
    Taka dyskusja nie ma sensu.

Dokładnie - szkoda mi czasu na tłuczenie kamieni z Tobą.

0