Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Borther DCP-J132W - Nie widzi zamiennika

28 Sty 2014 21:56 19944 11
  • Poziom 1  
    Witam serdecznie,

kupiłem ostatnio zamienniki z chipami (LC 123) do Brothera DCP-J132W, bo startery były już na wykończeniu. Niestety, po ich włożeniu otrzymuję informację, że drukarka nie może wykryć tuszu ("cannot detect"). Nie pomaga wyjmowanie i ponowne wkładanie. Co więcej, drukarka przestała też czytać tusze startowe. Czy ktoś wie, jak rozwiązać ten problem? Czy kupiłem złe zamienniki? Czy powinienem wymienić chipy w zamiennikach na te ze starterów? Z góry dzięki za pomoc, niesprawna drukarka w trakcie sesji to koszmar :(
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 18  
    Męczące urządzenia do serwisowania. Kolega dobrze podpowiada. Wiem tylko tyle, że Brother + zamienniki = katastrofa. Trzeba mieć jednego producenta zam. sprawdzonego i jego się trzymać. Zalecał bym zmianę na laserówkę np.HP.
    W serwisowaniu drukarek HP a Brothera jest taka różnica, że w HPkach jednej na dziesięć nie udaje się zrobić a w Brotherze jedną na dziesięć udaje się zrobić. Może przesadzam, może mam pecha do Brotherów, już sam demontaż...ech.
  • Poziom 1  
    Witam, mam podobny problem używam zamnienników firmy tb, po telefonie na ich infolinię dowiedziałem się że mają problemy z chipami i nie w każdej drukarce działają tusze ale końcem marca mają mieć nowe "zupdejtowane" chipy i ma być ok takze póki co trzeba się uzbroić w oryginały ... :(
  • Poziom 10  
    Witam,
    Jest to stosunkowo świeży model Brother-a i wielu producentów sobie nie radzi jeszcze z chipami.

Albo oryginał albo dobry zamiennik (mało takich).

Co do użytkownika który uważa że Brother-a ciężko się naprawia.

Nie masz pojęcia o ich naprawianiu albo brak Ci doświadczenia. Naprawa się je super. Praktycznie każdego Brother-a jestem w stanie naprawić (chyba że problem będzie z dostępem części to już niezależne ode mnie).
  • Poziom 9  
    Witam.

Mam podobny problem z zamiennikami.
    Potwierdzam poprawne działanie zamiennika noname kupionego na stronie sklepu 123drukuj.pl 25zł sztuka + koszt przesyłki.
    Reseter chipów z ich sklepu można sobie wsadzić w d... - nie działa - po resecie startowych tuszów marki brother przy grubo ponad pozostałej 1/3 pojemności nie widzi żadnego - ZDECYDOWANIE ODRADZAM!!!!

Moderowany przez rys57:

3.1.18. Zabronione jest publikowanie informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym).
    Link usunięto.

• Poziom 1  
    nie polecam tuszy do Brother DCP-J132W z allegro od tego sprzedającego TUSZOMANIA (2292) Chipy do bani drukarka ich nie widzi. Wpadłem na pomysł i za pomocą strzykawki przelałem z tych zakupionych tuszy do oryginalnych.
  • Poziom 8  
    Ten pomysł nie na długo ci sie zda bo chip ma swoją pamięć i po jakims czasie bedzie informował drukarke ze kartridź jest pusty. Do tych nowszych modeli nie ma zamienników BROTHER opracowal nowy system i chipy z zamienników na tą chwile nie chodzą na DCP J 552 DW i na DCP 132 W
  • Poziom 1  
    Witam mam drukarke firmy brother dcp-j132w ,zawsze dzialala sprawnie ,dopoki nie wlozylam zamiennikow ,teraz jak wkladam kadridze orginalne nie widzi mi w ogole tuszu w ktorym jeszcze wczesniej widziala i wyswietla mi sie komunikat Wrong ink colour,reinstall slowy,cannont detect, yellow ink i tak caly czas .Chcialam napelnic orginalne kadridze ,ale czy one sa jeszcze sprawne ,bo jak mam wydac ponad 100 i ma nie dzialac;/ Prosze o pomoc katastrowa bez drukarki przed egzaminami .
  • Poziom 25  
    Samo napełnienie niewiele da bo będzie i tak widzieć jako puste dopóki reseterem nie zresetujesz czipa

• Poziom 12  
    Modele drukarek Brother z tuszami na których jest CHIP - posiadają dodatkową płytkę elektroniki odpowiedzialna za wykrywanie wkładów. Gdy stosujemy zamienniki kiepskiej jakości Często dochodzi zo zalań elektroniki tuszem.

Zwarcie powoduje wyświetlanie się komunikatu:
    - nieprawidłowy pojemnik z tuszem
    - nie można wykryć pojemnika w kolorze
    - brak pojemnika z tuszem
  • Poziom 10  
    DCP-J552DW zamienniki z nowym chipem V3 bodajże. Czarny działa póki co już 70% wydrukował. Problem z kolorami, po ok 60stronach żółty odmówił posłuszeństwa i nagle przestał być wykrywany, 10 stron później cyjan również. Jestem po rozmowie z dystrybutorem zamienników i problem może leżeć w wersji oprogramowania drukarki - zbyt nowa i juz z zabezpieczeniami, póki co nie wiem jak to sprawdzić ;)

Zamontowany kolejny komplet tuszy z zamienników i działa, jeszcze. Zobaczymy co dalej.
    Pomysł na dziś - chip - podważyłem płytkę na oryginalnym tuszu i ona jest tylko przyklejona do obudowy, nie ma żadnego połączenia z jakimś pływakiem mierzącym poziom tuszu czy czymkolwiek ( !!! ) jak i ten komplet zamienników odrzuci postaram się po porostu przykleić oryginalne chipy na zamienniki - na chłopski rozum musi działać.