Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seat Leon 1.8T '02 - moduł komfortu, wymiana

wacmean 28 Sty 2014 23:14 3438 3
  • #1 28 Sty 2014 23:14
    wacmean
    Poziom 9  

witam
    Prawdopodobnie będę wymieniał moduł komfortu w swoim leonie, ponieważ przestał działać centralny z pilota i nawet elektronik nie potrafi pilota zakodować, pilot sprawdzony, wysyła sygnał, drugi dokupiony o tej samej częstotliwości także (433MHZ). Posiadam moduł o symbolice 1J0959801F a i nigdzie nie mogę dostać identycznego, a najbardziej zbliżone i dostępne jakie znalazłem to 1CO959799F. Czym się rożni taki moduł i czy w ogóle spasowałby do mojego auta? Dodam że w moim jest wszystko elektryczne nawet fotele i pamięć fotela także chciałbym dobrać taki żeby wszystko później działało...

1 3
  • #2 28 Sty 2014 23:27
    jokerro
    Poziom 33  

1J0959801F przeciez to silniczek podnoszenia szyby,co ty czlowieku.
    Ten drugi numer jak najbardziej tj jakis tam komfort.
    Napisz dokladnie co chcesz.

0
  • #3 29 Sty 2014 08:58
    grala1
    Specjalista grupy V.A.G.

Komforty 1C0 nie są zamienne z 1J0 - przy takiej wymianie trzeb przerabiać instalację i zmieniać silniki od podnoszenia szyb.
    1C0 obsługuje CAN, 1J0 nie.

0
  • #4 05 Lut 2014 17:59
    wacmean
    Poziom 9  

witam
    zacznę od początku, przepraszam bo podałem zły nr modułu komfortu, odczytałem jaki pojawił się przy komunikacji vagiem i dlatego podałem zły. Prawdziwy odczytany z obudowy to 1J0 959 799 AH. Dokupiłem drugi moduł używany o tym samym nr. Dalej nie programuj się pilot ani ten oryginalny ani dokupiony o tej samej częstotliwości 433MHZ. Wpisałem ten sam nr kodowaniu ECU który był w pierwszym moim module, zaadoptował się ale dalej nic, ciągle wywala błąd nieprawidłowe programowanie pilota. Jedyną różnicę jaką zauważyłem między jednym a drugim modułem: w pierwszym w adaptacji ustawione było aby mrugał podczas otwierania i zamykania auta awaryjnymi, działało gdy zamykał i otwierał się z pilota, z kluczyka nigdy a na tym drugim module również ustawione jest aby sygnalizował otwarcie i zamknięcie awaryjnymi i z kluczyka mruga 2 razy przy otwieraniu a przy zamykaniu nie a powinien mrugnąć również 1 raz, na pewno mam to ustawione, sprawdzałem 2 razy. Nie wiem czy ma to coś do rzeczy ale to zauważyłem i proszę o jakąś podpowiedź co jest nie tak skoro ani jeden ani drugi moduł nie łapie z 2 pilotów które były sprawdzone i wysyłają sygnał

0
  Szukaj w 5mln produktów