Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Volkswagen Passat 2002r 1.9TDI 101KM - AVB duże spalanie

York 29 Jan 2014 00:30 21666 8
    York
    Level 12  
    Witam.
    Mianowicie mam od dłuższego czasu problem z moim Passatem. Rok temu zaczęły się problem i nic z tym nie robiłem. Okazało się, że sporo rzeczy było do roboty, mianowicie turbina do regeneracji. Nowa przepływka, popychacze, pompowtryski zostały wymienione z Seata z takiego samego silnika. Passat, wszystko jest okej, tylko cały czas za dużo pali. Średnie spalanie na trasie przy prędkości 130km/h jest w granicach 9 litrów w mieście ponad 11l. Wiem, że pojawiały się już tematy na temat spalania, ale proszę, czy wie ktoś, od czego zacząć, by coś zrobić z tym spalaniem? Teraz jak zatankuję auto do pełna, komputer pokazuje max 700km, kiedyś potrafił pokazać 1050 nawet.
    User removed account
    Level 1  
    Staszek49
    Level 35  
    Tak na marginesie - Passat z 2002 r. chyba nie miał silnika o poj. 1,0 tdi.
    User removed account
    Level 1  
    York
    Level 12  
    Przepraszam za błąd już poprawione :) Czyli mowicię , że od czego zacząć ? kąt synchronizacji ? Nie mam pojecia potrzebuje fachowca prawdziwego jak ja miałem problemy z passatem to spotkał się z czterema mechanikami bo żaden nie umiał zrobić dobrze

Dodano po 10 [minuty]:

Chciałem dodać jeszcze jedno , że przed całą awaria czyli niech to będzie rok temu na zagrzanym silniku spalanie nie biegu jałowym pokazywało 0,7 - 0,8L .Teraz pokazuję w granicach między 1,3-1,4
    User removed account
    Level 1  
    York
    Level 12  
    Witam ponownie sprawdziłem dziś vagiem autko i kąt synchronizacji waha się miedzy 0 - -0.5 wiecej jest jak najbardziej okej nie mam juz pomysłu gdzie dalej kopać co proponujecie ?
    User removed account
    Level 1  
    rafallogi
    Level 17  
    Poradziłeś sobie z problemem podwyższonego spalania?
    Natrafiłem na ten temat przypadkiem, bo szukałem rozwiązania podwyższonego spalania (w zakresie jakim podajesz) na biegu jałowym, ale w Zafirze B.
    Podwyższone spalanie pojawiło się po wymianie zaworu SCV na pompie CR. Potrzebna była adaptacja tego zaworu.
    Widzę, że wymieniałeś zawór EGR. Czy przeprowadziłeś adaptację tego zaworu?