Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Blue screen code 0x124 po kilkunastu minutach grania

29 Jan 2014 10:07 1389 14
  • Level 7  
    Witam mam problem z grą Assassin's Creed 2 Brotherhood(AC2BH) jakiś czas temu grałem na procesorze intel celeron 2x2,2ghz na monitorze 1024x768 i gra działała normalnie teraz jednak zmieniłem procesor na intel core 2 duo E8400 2x3ghz a monitor ma teraz rozdzielczosc 1920x1080. Gra uruchamia się normalnie ale można grać tylko od kilku do kilkunastu minut potem nagle wszystko się zacina słychać trzeszczący dźwięk i tylko guzik restartu pomaga, po ponownym uruchomieniu komputera pojawia się komunikat o błędzie Blue Screen kod błędu 0x124 więc włożyłem z powrotem stary procesor i jest ta sama sytuacja mimo że kiedyś dość długo na nim grałem. W czym leży problem czy to wina hardware czy raczej sterowników i oprogramowania? Problem występuje tylko podczas gry w AC2BH Proszę o pomoc w tej sprawie.
  • Level 22  
    Jaka temperatura procesora w stresie? Oraz czy wyczyściłeś radiator i wymieniałeś pastę termoprzewodzącą po wymianie procesora?
  • Level 33  
    Zainstaluj HWMonitor, uruchom, pograj 10-15 minut i zrób screen programu. Wstaw go na forum.
  • Level 7  
    temperatura w stresie nie przekracza 47C pasta wymieniona i na nowym i na starym procku wszystko czysciutkie.

z tym ze czasem nie da się pograć nawet te 10 min bo crashuje się różnych odstępach czasu ale postaram się to poźniej wrzucić;)
  • Level 33  
    To jeszcze screen z CrystalDiskInfo.
  • Level 33  
    Popraw screen z Crystala. Muszą być widoczne wszystkie atrybuty. Do tego test pamięci Memtestem86+

Napisz jeszcze na jakim pracujesz zasilaczu.
  • Level 37  
    frutill wrote:
    zasilacz : gembird 400w ccc psu4 12

Możliwe że zasilacz jest przeciążony lub/i się przegrzewa.

Chociaż może nie koniecznie zasilacz. Na screenie masz coś co jest zaznaczone jako AUXTIN (nie do końca wiadomo co to za czujnik). Jego temperatura dochodzi do 93*C. Na pewno jest ona za wysoka.
    Te max. 77*C to też zbyt duża wartość! Chłodzenie nie jest zakurzone?
  • Level 7  
    Tak też to zauważyłem wcześniej i poszukałem na necie i u bardzo wielu osób właśnie ten wskaźnik pokazuje tak nie wyobrażalnie duże temperatury i prawdopodobnie to błąd programu. Wszystko jest czyściutkie. Co do zasilacza myślę że to nie jego sprawka ponieważ problem występuje tylko w wyżej wymienionej grze a gralem w duzo bardziej wymagające gry na tym zasilaczu. Po raz kolejny przeinstalowałem grę i usunąłem wszystkie pliki jakie mialy w nazwie AC2BH nawet stany gry itp. Poki co narazie mnie nie zcrashowalo możliwe że jakieś pliki wchodziły ze sobą w konflikt i dlatego wywalało zobaczymy, jak pogram dłużej dam znać czy problem się rozwiązał.

Dodano po 27 [minuty]:

Znów to samo totalny crash i informacja ze system odzyskal sprawnosc po bledzie Blue Screen code 0x124
  • Level 7  
    Nie zbyt mi to rozjaśniło;/ nie mam już pojęcia co zrobić pozostaje chyba odinstalować AC2BH:(
  • Level 33  
    Zawsze możesz się też zwrócić z prośbą o pomoc do dystrybutora gry. Skoro problem jest znany to dystrybutor powinien znać zarówno odpowiedź na pytanie skąd bierze się problem, jak i środki zaradcze.
  • Level 7  
    Napisałem do supportu ale od nich na odpowiedź trzeba czekać kilka dni poprosili mnie tylko o raporty msinfo i dxdiag i od tamtej pory cisza zero kontaktu