Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie auto dla kobiety do 12 tys.

ideczka 29 Sty 2014 10:28 5703 20
  • #1 29 Sty 2014 10:28
    ideczka
    Poziom 2  

Witajcie,

rozbiłam swoją Skodę Fabię 1,4 benzyna z 2002 roku i szukam czegoś w zamian. Auto w dłuższej perspektywie będzie dla mojej mamy, więc ja nim długo nie pojeżdzę. Co byście polecali tak w granicach 10-12 tys? Auto powinno być raczej małe (najlepiej chatchback), mieć raczej małą pojemność silnika i mało palić (nie z gazem, najlepiej diesel). Dzięki!

0 20
  • #2 29 Sty 2014 11:44
    zdanek15
    Poziom 26  

Nie da się trafić w gust kobiety ,a w tej cenie możliwości jest sporo.Moja koleżanka bardzo sobie ceniła opla corse c
    http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Opel_Corsa_rear_20080417.jpg
    ale vw polo też jest ok.....co kto lubi ciężko ustalić no chyba że naprawdę chcesz podejść do sprawy niekonwencjonalnie:
    https://www.google.pl/search?q=tata+auto&tbm=...253A%253Bhttps%253A%252F%252Fencrypted-tbn1.g
    Fajnie /moim zdaniem/wygląda fiat 500 i w zasadzie jako modern klasyk jest extra ale to trochę droższe auto.Ale moim zdaniem pomyśl o jakimś kompakcie za 10 kzł będzie każdy w porządku.Miłych poszukiwań.Pozdrawiam

0
  • #3 29 Sty 2014 14:07
    ideczka
    Poziom 2  

A co byście powiedzieli o Ibizie albo Citroenie C3?

0
  • #5 31 Sty 2014 18:56
    gieniek
    Poziom 12  

jezeli lubisz male samochody to mam 2 typy, pierwszy VW lupo, fajny zgrabny, nie oklepany wyglad z silnik 3l malutko pali, drugi to opel tigra, samochodzik z sportowa sylwetka, dla aktywnych dziewczyn

0
  • #6 31 Sty 2014 19:21
    zmstr84
    Poziom 9  

zdanek15 napisał:
    To wszystko co napisałem do tej pory jest nic nie warte.Zobacz to:
    http://moto.onet.pl/top-10-5-tysiecy-za-te-kwote-mozna-kupic-naprawde-dobre-auto/412cb

Te onetowskie "porady" motoryzacyjne są tyle warte co pani Zosi z warzywniaka... Z całego tego ich zestawienia jedynie Corolla E11 wydaje się być godna uwagi jako w miarę bezawaryjne i wygodne auto.

Jeśli to ma być małe miejskie auto, to Seat Arosa będzie świetnym rozwiązaniem. Jeśli większe to Ibiza III w Twoim budżecie powinna się już mieścić z pierwszych lat produkcji.
    Gdybyś miała jednak jak dołożyć z 1-2tys. lub uchodzić fajny egzemplarz ja zastanowiłbym się nad Fiestą Mk6, która jest naprawdę fajnym rozwiązaniem.

1
  • #7 31 Sty 2014 21:36
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 38  

Mazda demio z silnikiem 1,3 benzyna. ŁŁadne , wygodne auto z dobrym wyposażeniem. Spali 1 l wiecej niż zajeżdżony turbodiesel małej pojemności, a koszt eksploatacjii w sumie będą niższe w benzynie niż w dieslu.

0
  • #8 01 Lut 2014 18:20
    tzok
    Moderator Samochody

Seat Arosa to to samo co VW Lupo, podobnie Ibiza to to samo co Polo czy Fabia... a ja zaproponuję Grande Punto. Ale do miasta raczej nie z dieslem, tylko benzyna 1.4. Na prawdę fajne auto, za te pieniądze ciężko znaleźć coś nowszego w tej klasie. Jeśli coś większego to nieco starszy Fiat Stilo (choć ładny to on jest tylko w wersji 3D). Focus to też dobre auto, tylko ma trochę kłopot z korozją. Corolla E11 to już dość stare auto i wcale nie taki bezawaryjne.

0
  • #9 02 Lut 2014 09:12
    zmstr84
    Poziom 9  

tzok napisał:
    Seat Arosa to to samo co VW Lupo, podobnie Ibiza to to samo co Polo czy Fabia...

No nie do końca, jedna płyta podłogowa i silniki (choć też nie do końca, bo np. w Fabii były silniki czeskiej konstrukcji, których żaden inny samochód koncernu VAG nie posiadał). Jakość wykonania, inne materiały, spasowanie itp. Awaryjność notabene też jest różna tych aut. Nawet przy zastosowaniu we wszystkich trzech autach tych samych jednostek napędowych będą różnice w spalaniu, przyspieszeniu itp. Różnica w cenach części zamiennych też istnieje, więc fakt faktem są to auta bliźniacze tego samego koncernu ale masa szczegółów powoduje, że to nie jest to samo i obojętność wyboru jednego z nich (bo to to samo) nie jest taka oczywista :)
    tzok napisał:
    Corolla E11 to już dość stare auto i wcale nie taki bezawaryjne.

Ostatni rocznik jest starszy o rok dwa od polecanego przez Ciebie Stilo w tym przedziale cenowym :) Poza tym jak można pisać, że Corolla nie jest bezawaryjna i zestawiać z nią Fiata Stilo? Przecież to obok Laguny II auto, którego właściciele posiadają karty stałego klienta w warsztatach samochodowych (beznadziejne zawieszenie, awaryjne silniki poza świetnymi jednostkami diesla, cała seria drobnostek elektronicznych).

1
  • #10 02 Lut 2014 12:09
    tzok
    Moderator Samochody

zmstr84 napisał:
    w Fabii były silniki czeskiej konstrukcji, których żaden inny samochód koncernu VAG nie posiadał
    Nie jestem znawcom aut koncernu VAG, ale z tego co kojarzę ustani czeski silnik był w Felicji.

zmstr84 napisał:
    Różnica w cenach części zamiennych też istnieje
    Tak, choć mimo iż w serwisie VW nie sprzedadzą Ci części do Skody, jak wiesz o co prosić - dostaniesz pasującą część. Oczywiście Skody są mieszaniną 1 i/lub 2 generacji wstecz u VW, jakość wykończenia i estetyka wnętrza też jest różna.

zmstr84 napisał:
    Ostatni rocznik jest starszy o rok dwa od polecanego przez Ciebie Stilo w tym przedziale cenowym
    Nie chodzi o rok produkcji tylko o rok konstrukcji. Corolla E11 to 1997, Fiat Stilo to rok 2001. Oczywiście jeśli Stilo to JTD. Corollą E11 nie jeździłem, za to E12 i to w wersji TS - tak... i zawieszenie w tym aucie na prawdę pozostawia wiele do życzenia (mimo, że egzemplarz którym jeździłem miał założone rozpórki), jest bardzo miękkie i auto mocno przechyla się w zakrętach, zresztą podobnie jak Stilo. W Stilo rzeczywiście zdarzają się drobne usterki elektryczne, większość spowodowana słabym akumulatorem lub awarią czujnika obecności pasażera.

Zawieszenie w Fiatach jest zawsze dość głośne, co wcale nie świadczy o jego zużyciu, ono tak ma, że na gorszych drogach je słychać. Jakoś wybitnie nietrwałe nie jest do tego ceny ewentualnych napraw są niskie. Jak nikt nim po bezdrożach nie szaleje to bez większych napraw powinno wytrzymać 60-80 tys. km.

0
  • #11 02 Lut 2014 12:25
    zmstr84
    Poziom 9  

tzok był w Fabii 1,4MPi 68KM, który był starą czeską konstrukcją (ponoć bardzo awaryjny choć miałem Fabię z takim silnikiem i poza apetytem na paliwo oraz szybkim zużywaniem się łańcuszka rozrządu, nie ma się do czego przyczepić).

A jeśli chodzi o wiek konstrukcji, to owszem Stilo jest nowsze ;) E12 ponoć już nie była tak niezawodna jak E11.

0
  • #12 09 Lut 2014 18:31
    Mariusz105
    Poziom 13  

Citroen C3, używane (z drugiej ręki), może być przed liftingiem, tzn. starsza wersja.
    Kupiliśmy takie, super.
    Jest to pierwsze auto mojej żony.

0
  • #13 10 Lut 2014 11:16
    Miksson
    Poziom 10  

Poleciłbym Nissana Almerę, ew. Opla Corsę.

0
  • #14 11 Lut 2014 09:11
    wedsew
    Poziom 15  

tzok napisał:
    Oczywiście Skody są mieszaniną 1 i/lub 2 generacji wstecz u VW

Oczywiście nie są.

Co do pytania: proponuję obejrzeć Swifta, Lancię Y, Nissana Micrę, Citroena Saxo. Mechanicznie są ok, estetycznie kwestia gustu. Mnie się znakomicie jeździło Lancią. Punto i Stilo jak najbardziej są OK.

0
  • #16 18 Cze 2014 09:23
    hunter999
    Poziom 18  

Nissan Micra 1.2 Benzyna - auto jest bardzo niezawodne, spala 4,5-5l na trasie, moja mama takowym jeździ i nie narzeka na niego a spalanie jest jak w motorze dosłownie
    Toyota Yaris 1.3 Benzyna - kolejne dobre auto z japoni, ale spalanie minimalnie większe w trasie 4,6-5l
    Toyota Yaris 1.4 Diesel - mały klekoczący ciągnik :D jest w stanie spalić 4litry a czasami i mniej to jest naprawdę coś, w mieście pali 5,5-6 litra tylko, spalanie jak w motorynce :P
    Suzuki swift 1.3 Diesel - też dobre auto i oszczędne, spalanie na trasie 4-5l, przy zakupie tego auta musisz uważać żeby nie było po nauce jazdy bo to już będzie złom po czymś takim

Jeśli chcesz żeby auto było bezawaryjne jeszcze w takim roczniku to polecam Ci tylko auta japońskie bo po mimo swojego wieku są dalej w dobrym stanie a te niemieckie w większości sprowadzane są z niemiec z cofanymi przebiegami i mają 400-600tyś km a pisze 200 albo 150tyś km co jest śmieszne, najlepiej szukaj auta nie sprowadzanego z niemiec tylko z innych krajów i nie kupuj z komisów ani od handlarzy. Najlepiej jest kupić auto od prywatnej osoby bo ktoś taki przecież jeździ tym autem i dba o nie żeby jeździło a w takim komisie to szkoda gadać.

Nie beż silników 1.0 ani 1.1 bo to jest za małe i będziesz dawała więcej gazu żeby ten ślimak jechał a przez to spalanie się zwiększa.

0
  • #17 19 Cze 2014 12:39
    tom.pk
    Poziom 13  

Citroen C2 w wersji vtr 1,4 hdi Silniki niezawodne ,Ładny wygląd zwraca uwagę.Skrzynia biegów manualna ,z półautomatami są problemy.

0
  • #18 30 Wrz 2014 15:18
    Andrzej8761
    Poziom 9  

moze jakis yaris bedzie ok, dobrze się trzymaja te auta, co prawda stoją w cenie, ale jest ich dużo na rynku więc trzeba szukac, sam miałem kilka lat i ta marka okazała się najlepsza

0
  • #19 30 Wrz 2014 18:36
    SQLmaster
    Poziom 24  

Suzuki Swift. Zaskakująco wygodne i fajnie prowadzące się auto (jak na swoją klasę).

0
  • #20 02 Paź 2014 19:47
    chojinka
    Poziom 27  

fiat panda bo jest wyższy i lepiej się wsiada oraz wysiada z auta. jest tani, ekonomiczny i mały.

0
  • #21 21 Lis 2014 11:14
    sobiepanmirek
    Warunkowo odblokowany

Tylko toyota yaris.

0