Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sony Xperia Tipo - Panel dotykowy pali się

peter950 29 Jan 2014 10:36 1671 10
    peter950
    Level 8  
    No to zacznę od początku. Zalałem kiedyś swoją Tipo, poleżała w ryżu parę dni, by odsączyć wilgoć. Jak zachowywał się telefon: włączał się, wszystko ok poza wyświetlaczem, nie było nic widać, poza ok. 10% ekranu. Założyłem nowy wyświetlacz-było wszystko ok, tzn. wyświetlacz był sprawny, ale dopatrzyłem się kolejnej usterki. Dotyk strasznie się zacinał, tak co 5 dotknięć reagował. Co dziwne, gdy panel miałem z 3-4 cm nad wyświetlaczem, reagował bardzo dobrze, wręcz tak jak powinien. Podejrzewam, że wina leżała po stronie taśmy, bo, rzecz jasna gdy była w takiej odległości od wyświetlacza, była wyprostowana (może wtedy lepiej łączyła czy coś). No i tak sobie korzystałem z telefonu jakieś kilkanaście minut. W między czasie panel dotykowy przypadkowo mi się odłączył, podłączyłem go znowu, po czym zauważyłem, że dioda u góry zaczęła świecić mocnym niebieskim światłem (stałym, nie mrugała) a taśma panelu dotykowego jest gorąca (na tyle, że się sparzyłem), i wydobywał się z niej smród spalenizny. Na hardkora, podłączałem ją kilka razy i za każdym razem taśma była gorąca i się jakby paliła, a telefon się czasem wyłączał. Dlaczego tak się stało? Co jest przyczyną "pożarów"? Wina może leżeć po stronie płyty głównej? Boję się, że gdy kupię nowy panel, będzie to samo. Rozwiązanie problemu zostawiam ekspertom :)
    grubas
    Level 40  
    Ryż to się a nie suszy w nim telefony :-)
    Dokładne mycie pod wodą z dodatkiem płynu oraz w izopropanolu to na początek.
    peter950
    Level 8  
    To jednak nie jest rozwiązaniem mojego problemu :( A zalany to on był pół roku temu i tyle też czasu przeleżał w szufladzie.
    venummasa
    Level 19  
    Swoją drogą sporo sie ostatnio tego słyszy o ryżu hehe chyba jakiś chińczyk chciał zwiększyć sprzedaż hehehe Klient ostatnio mówił że mu powiedzieli w jednym serwisie żeby potrzymał w ryżu telefon który zalał tydzień wcześniej
    peter950
    Level 8  
    Moje pytanie brzmi: Gdy kupię nowy panel, jest ryzyko, że zacznie mi się palić jak poprzedni?
    grubas
    Level 40  
    Tutaj Link
    Ale jeśli telefon nie był czyszczony to szkoda 1 grosza wydawać.
    peter950
    Level 8  
    No nie wiem, czy opłaca się kupować za 180 zł panel, skoro na allegro są za 50 zł, to już bardziej z tym bym zaryzykował. Ale dotyk działał, gdy był kilka cm nad wyświetlaczem. Spalił się dopiero, jak go odłączyłem i podłączyłem przy włączonym telefonie...
    tino2003
    Admin of GSM Group
    Telefon należy rozłożyć na drobne części i dokładnie wyczyścić/wymyć od tego chłopie zacznij!
    peter950
    Level 8  
    A opłaca się jeszcze, jak był zalany pół roku temu?
  • Helpful post
    krzywaj
    Level 25  
    W kwestii ryżu - sprawdza się ale tylko jako chwilowe lekarstwo gdy nie mamy pod ręką profesjonalnych sposobów naprawy (wyjazd na mazury i odcięcie od cywilizacji).

Jeśli chodzi o wymianę dotyku - bez wyczyszczenia telefonu nie kupuj nic do niego. Dotyk z magboss na pewno jest nowy i oryginalny (chyba, że podpisany jest innaczej). Dotyki z allegro to loteria. Czasem trafisz oryginał taniej niż na magboss, a czasem takie badziewie, że tylko stracisz czas i pieniądze.