Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VOLVO FH 13 E3 - świeci kontrolka sygnalizująca brak ładowania

Artur11GT 29 Sty 2014 12:08 3378 10
  • #1 29 Sty 2014 12:08
    Artur11GT
    Poziom 7  

Witam, mam problem jak w temacie. Auto z 2006 roku - zaczęła się zapalać kontrolka ładowania więc na szybko między wyjazdami wymieniłem cały alternator. Niestety nic to nie pomogło kontrolka zapala się i gaśnie z tym że coraz częściej. Auto niestety za granicą. Gdzie szukać, co poradzić kierowcy z rzeczy które sam jest w stanie sprawdzić?

1 10
  • #2 29 Sty 2014 14:50
    diablo23248
    Poziom 26  

Wiązki elektryczne pod przednią atrapą. Prawdopodobnie przetarty któryś przewód. Częsta usterka w tych autach. Niestety nie pamiętam jaki kolor przewodu :(
    Ewentualnie do sprawdzenia przekaźniki w komorze bezpieczników K12 lub K13 Jeśłi się mylę co do numerów przekaźników to koledzy mnie poprawią :) Prawy górny róg tablicy z bezpiecznikami.

0
  • #3 07 Lut 2014 12:12
    DK system
    Poziom 2  

Jak na 2006 rok to na wiązkę trochę za wcześnie ale możesz sprawdzić na wszelki wypadek .Jeśli ogarniasz schematy to podeślę Ci bez problemu. często występujący problem jest przy wtyczce do alternatora

0
  • #4 07 Lut 2014 19:13
    gka3
    Poziom 17  

W Volvo FH wiązki łamia się już po 3/4 latach

Kolor Żółto/czerwony pociągnij mocno za miego

1
  • #5 08 Lut 2014 18:43
    diablo23248
    Poziom 26  

DK system napisał:
    Jak na 2006 rok to na wiązkę trochę za wcześnie ale możesz sprawdzić na wszelki wypadek .Jeśli ogarniasz schematy to podeślę Ci bez problemu. często występujący problem jest przy wtyczce do alternatora

U mnie w firmie było ich ponad 20 i w kilku miałem problem z wiązkami :)

0
  • #6 09 Lut 2014 12:41
    DK system
    Poziom 2  

W dzisiejszych ciężarówkach niestety te problemy z okablowaniem są na porządku dziennym, cienkie przewody itd. plus warunki atmosferyczne dają możliwości do uszkodzeń. Nie ma znaczenia czy to Volvo czy Scania po prostu kiedy następuje problem to należy się z nim uporać. Pozdrawiam

0
  • #7 27 Maj 2016 09:15
    lukasz56
    Poziom 11  

Witam,mam podobny problem a mianowicie po zapaleniu Volva ( fh 13 440 2007r ) i delikatnej przegazówce zapala mi sie na chwile kontrolka od ładowania i gaśnie (słychać przy tym przekaźnik K13 ) i tak cyklicznie co chwile podczas jazdy.Przekaźnik podmieniony i jest to samo, dostałem się do alternatora, założyłem nową końcówkę na kabel cienki idący do regulatora bo był nadłamany przewód ale nie pomogło.Sprawdziłem też kostkę wchodzącą do alternatora ,przewody w niej wydają się ok.Zastanawiam się może regulator napięcia padł ( myłem ostatnio silnik karcherem z chemia) albo się skończyły szczotki lub jest uszkodzenie wiązki gdzieś pod kabiną.Ładowanie na desce pokazuje 28.1V.Macie jakieś pomysły co może być?

2
  • #8 27 Maj 2016 23:47
    serwisantscani1
    Moderator Samochody

Wyjmij regulator i zobacz na szczotki, pierścienie też można sprawdzić.

0
  • #9 01 Cze 2016 14:36
    lukasz56
    Poziom 11  

Po wyjęciu regulatora napięcia i weryfikacji szczotek ( miały około 8mm długości ) przeczyszczeniu wszystkich przewodów masowych i zasilania oraz po ponownym poskładaniu wszystkiego problem znikł.Raz podczas jazdy zapaliła się na chwilkę i zaraz zgasła kontrolka od ładowania i potem już nie było takich anomalii.Zastanawiam się nad prewencyjną wymianą regulatora napięcia.Co wy na to?

0