Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ARDO AED 800 X brak wirowania

astroth 29 Sty 2014 12:45 1272 3
  • #1 29 Sty 2014 12:45
    astroth
    Poziom 18  

Pralka raz na kilka cykli prań zachowuje się dziwnie i nie potrafię zlokalizować przyczyny problemu.
    Wygląda to tak, uruchamiam jakikolwiek program, pralka nabiera wody, podgrzewa ją i przechodzi cały cykl prania aż do momentu załączenia się wirowania.
    Czyli wyważa sobie pranie w bębnie,kręcąc nim przez kilka minut po czym włącza wirowanie na niskich obrotach tak jakby chciała się rozpędzić oczywiście słychać też pompkę wypompowującą wodę. To rozpędzanie trwa kilkanaście sekund po czym silnik się zatrzymuje,pompka przestaje pracować. Trwa to około 10 sekund po czym silnik startuje na chyba maksymalnych obrotach co powoduje że bęben i niewyważone w środku pranie zaczyna "tłuc" w pralce.

Poczytałem trochę i kilka rzeczy sprawdziłem na tyle ile potrafiłem.
    - Wymontowałem programator i sprawdziłem czy wszystkie połączenia są stabilne, każdy z lutów raz jeszcze podgrzałem lutownicą.
    - Wyczyściłem cały układ hydrostatu (wszystkie wężyki gumowe)
    - Pompkę odprowadzającą wodę również wyczyściłem.
    - Sprawdziłem napięcie paska klinowego

Jak już wcześniej napisałem problem zdarza się raz na jakiś czas, więc wezwanie fachowca odpada bo być może podczas jego wizyty owy problem nie będzie występował. Zabrakło mi pomysłów a liczę że może to jakaś drobnostka.

Dziękuję z góry za każdą pomoc.

0 3
  • Pomocny post
    #2 29 Sty 2014 13:31
    MAN_IN_BLACK
    Poziom 13  

sprawdził bym szczotki na silniku, grzałkę czy nie ma przebicia, może być również pompka która podczas wylewania wody podwiesza się. Na silniku z tyłu znajduje się prądniczka, tahometr, który liczy obroty; czasami tam rozkręca się taki mały magnesik lub uszkodzona jest cewka tahometru

0
  • #3 29 Sty 2014 13:58
    astroth
    Poziom 18  

Czy jest możliwość sprawdzenia pompki ? Gdy ją czyściłem podłączyłem do niej dwa przewody zasilające oraz węże gumowe i sprawdziłem czy pompuje ciecz z wiaderka ;)
    Co do cewki postaram się ją znaleźć i tutaj też moje pytanie czy jest możliwość sprawdzenia jej ?

0
  • #4 30 Sty 2014 12:16
    astroth
    Poziom 18  

Sprawa wyjaśniona, uszkodzona cewka tachometru, niestety nie ma mozliwości jej wymontowania gdyż jest zgrzana do obudowy silnika :(
    Temat do zamknięcia.

0