Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia 6303ic - nie włącza się, brakuje czegoś na płycie głównej

29 Sty 2014 13:29 2238 14
  • Poziom 7  
    Kupiłem dziś nokie 6303 niby zalana i nie chce się włączyć, ale po rozkręceniu zauważyłem, że brakuje jej czegoś.. Co to jest? Czy bez tego będzie chodził? :D Da się to ominąć czy coś? :)

• Poziom 39  
    Ten element okrągły to bateria a ten "złoty prostokąt" to mikrofon. Bez nich powinien sie telefon włączyć , ale zobacz dokładnie czy nie brakuje jeszcze jakiś elementów , bo coś mi się wydaje że to jakiś "dawca organów" , a Ty próbujesz go ożywić .
  • Poziom 7  
    Oki pokażę CI fotkę mojego :). Nieee mikrofon mam to fotka z forum innego :).Ten mój podobno wpadł do umywalki ale na chwilkę :). Zrobiłem mu kąpiel w wannie ultradźwiękowej w spirytusie narzazie schnie :). Idę robić foto.
  • Poziom 25  
    A masz zdjęcie samego telefonu? BO z tego co rozumiem to jest tylko zdjęcie poglądowe które wstawiłeś.
  • Poziom 19  
    Nie chce Cię martwić ale wygląda na to że ktoś użył tej nokii jako dawcy i raczej nic z niej nie będzie.
  • Poziom 7  
    Mam http://www34.zippyshare.com/v/13009809/file.html tak wygląda moja nokia :) tamto było poglądowe :) sorry nie umiałem tu dodać w wiadomości mikrofon mam :) .

Dodano po 38 [sekundy]:

Aaa te blaszki to ja pościągałem jak ją kąpałem przed chwilką :) .

Dodano po 3 [minuty]:

Lub moze widać z jakiego powodu się nie włancza ? :) jak chcecie lepszą jakość jakiegoś elementu to piszcie :) no dałem za nią na licytacji 52zł z przesyłką w ładnej obudowie z całym oryginalnym lcd wiec i tak tanio choćbym miał kupic drugą pyte ale mam nadzieje ze ta uda sie wskrzesić ;] telefon od kobiety nie od handlarza :) wiec miałem nadzieje ze nie dawca :).
  • Poziom 7  
    Hej krzywaj moglbys oznaczyc to na foto czego mu brakuje? Bo nie ogarniam schematu i nie wiem co to c7533 itp.
  • Poziom 25  

Na czerwono są te 3 kondensatory który wcześniej wymieniłem. Na niebiesko miejsca w których podejrzewam kolejne braki, ale już nie chce mi się szukać co to dokładnie jest.

Na schemacie szukasz jak na mapie :P Sprawdzasz numerek w tabelce i w którym on kwadracie się znajduje, a później szukasz tego kwadratu na schemacie.

Dodano po 4 [minuty]:

P.S. Wie ktoś do czego są te kondensatory? Na schematach blokowych nie mogę ich znaleźć. Może faktycznie nie są potrzebne?

Dodano po 8 [minuty]:

Kolejne braki masz na prawo od gniazda LCD. 2 cewki i jeden kondensator.

Dodano po 13 [minuty]:

I jeszcze kolejne koło gniazda baterii: c2102 c2103 c2082 c2083

Dodano po 5 [minuty]:

P.S.2 Popraw tytuł. "Włancza" razi w oczy :P
  • Poziom 18  
    Ludzie co za bzdury tu wypisujecie. Nie ma kondensatorów bo nie były umieszczone tam fabrycznie. Zostały miejsca ze starszej wersji płyty lub jest to 6303i . Ewidentnie widać ze telefon był zalany , nad układem PEARL na cewkach widać korozję. Więc polecam najpierw wyprać telefon w myjce ultradźwiękowej a następnie zrobić reflow zalanych miejsc. Ale z tego co widze kolega nie ma pojęcia o elektronice więc polecam odpuścić sobie temat.
  • Poziom 7  
    Był w myjce i nic :/ co to reflow? już mi nie szkoda można ryzykować i tak martwy.

Dodano po 4 [minuty]:

Już wiem to ten kwadracik :) ale gdzie tam jakaś korozja jak się jej pozbyć? :)
  • Poziom 27  
    Kolego a wiec tak na początku przeczyść dokładnie płytę następnie sprawdż miernikiem czy nie ma zwarcia X2080 plus względem minusa jak występuje do sprawdzenia C2080 następnie do wygrzania PEARL lub wymiana na nowy.Ja też teraz walczę z tym modelem miał być na wymianę lcd bo był rozlany jednak po wymianie na oryginał z demontażu tylko podświetla brak obrazu soft wgrałem oraz podgrzałem pady gniazda lcd oraz sprawdziłem C2502,L2500,C2500,C2501 są ok .Dalej ekran pozostaje podświetlony i granatowy :cry: .
  • Poziom 25  
    czarny244 napisał:
    sprawdziłem C2502,L2500,C2500,C2501 są ok .Dalej ekran pozostaje podświetlony i granatowy :cry: .

Jakby te elementy nie były sprawne to by Ci się ekran nie podświetlił. Sprawdź na innym lcd, jak nie odpali przegrzej procek bo to on odpowiada za treść obrazu.
  • Poziom 25  
    topstar napisał:
    Ludzie co za bzdury tu wypisujecie. Nie ma kondensatorów bo nie były umieszczone tam fabrycznie. Zostały miejsca ze starszej wersji płyty lub jest to 6303i

Wypisałem tylko części których nie ma według serwisówki, a nie dlatego, że widzę puste pole lutownicze. 6303 to zupełnie inna płyta niż 6303i więc nie ma opcji, żeby coś było po tej drugiej.
    Część z części które wypisałem są na schematach powiązane z zasięgiem i baterią. Zresztą brakuje nie tylko kondensatorów i cewek. Jak widać bateria i płytka stykowa do anteny też są WYLUTOWANE. Telefon może i jest po zalaniu, ale na pewno posłużył później jako dawca organów.

Więc, może i nie wszystkie części które wypisałem są tam potrzebne, ale sam też bzdury wypisujesz.
  • Poziom 18  
    Jaka płytka stykowa? Ja tam widzę wszystko na miejscu. Brakuje tylko i wyłącznie tej bateryjki RTC i tyle. Mogę Ci to udowodnić i zrobić foto płyty ze swojego serwisu.