Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Modernizacja I7-920 na p造cie gigabyte ga-ex58-ud5 Radeon HD6850 1GB

superjachu 29 Jan 2014 15:09 1605 7
    superjachu
    Level 10  
    Witam od d逝窺zego czasu posiadam komputer kt鏎y mi odpowiada ale ostatnio gram w WOT World of Tanks i nie jestem zadowolony z ilo軼i wy鈍ietlanych FPS

Moja konfiguracja to:
    p造ta: gigabyte ga-ex58-ud5 (http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-ex58-ud5_10) ma dwa sloty PCI Express x16 2.0 (czyli starszej ju generacji)

procesor: i7-920 + ch這dzenie Zalman CNPS10X Extreme

grafika: Sapphire Radeon HD6850 1GB(chcia豚ym ja zamieni na co mocniejszego lub do這篡 drug identyczna i spi望 w crossfire)

dyski : system na sdd Crucial m4 i wot r闚nie

obudowa: thermaltake jakas tam z du篡mi wentylatorami..

pami耩: ocz reaper 12800 7-7-7-24 1.9v 2x2GBoznaczenie OCZ3RRR16004GK (czasem bawi si zdj璚iami w lightroomie dlatego chcia豚ym wymieni na wi璚ej i chyba w 3ko軼iach bo pod moj p造ta pono lepiej wiec albo 3x2GB albo 3x4GB z ni窺zym napiciem tak by mo積a to by這 jako podkr璚i OC)

zasilacz OCZ 700wat

du篡 monitor 30calowy z rozdzielczo軼i 2560x1600

oczywi軼ie bios i sterowniki do wszystkiego zaktualizowane, system to win7 64bitowy.

Generalne komp mi odpowiada nie licz帷 gry w WOT kt鏎y jest z貫 zoptymalizowany, korzysta tylko z jednego rdzenia procesora itd. Graj帷 na 1600x1050 mam 30-40FPS na wysokich ale nie najwy窺zych detalach. Chcia豚ym podnie嗆 jako嗆 grafiki i uzyska na rozdzielczo軼i 1600x1050 oko這 50+FPS.
    St康 pytania:
    1.Czy gdybym przeznaczy oko這 800-1000z ( lub w wersji ch皻niej oszcz璠nej oko這 600-700z )na inn kart graficzn to czy "chyba" stare z陰cze na mojej p造cie PCI Express x16 2.0 nie ograniczy jej wydajno軼i? Gdyby tak by這 to czy dokupienie drugiej identycznej karty i spi璚ie jej w crossfire co zmieni, ta opcja jest te zdecydowanie ta雟za u篡wka 6850 to koszt250-350z. Wiem natomiast ze crossfire ro積ie bywa, s mikro przyci璚ia i inne problemu. Nie wiem jak dzia豉 ta opcja z WOT
    3. Czy pami耩 kt鏎 mam jest wystarczaj帷a do WOT? jaki ewentualnie ko軼i powinienem kupi zamiast moich ocz reaper 12800 7-7-7-24 1.9v 2x2GB , (nie wiem czy mam je dobrze ustawione w biosie bo wy鈍ietla mi w 3dmarku taktowanie tylko 667MHz ale mo瞠 to kwestia mno積ika i tego 瞠 nie kumam tego do ko鎍a...Najlepiej prosz nazw jaki stabilnych ko軼i, dobrych jako軼iowo, w rozs康nej cenie kt鏎a dzia豉j z moim prockiem i p造t i przyspieszy mi obr鏏k zdj耩 w lightroomie (zdj璚ia rodzinne, nie profesjonalnie ale do嗆 du瞠 pliki raw)

Z g鏎y wielkie dzi瘯i za pomoc,
    Pozdrawiam
    superjachu
    speedy9
    Helpful for users
    Z陰cze PCI-E 2.0 nie ograniczy wydajno軼i karty. Dodawanie drugiego 6850 podniesie z pewno軼i wydajno嗆, ale we pod uwag, 瞠 karty pod obci捫eniem b璠 bra造 oko這 250W pr康u! Lepszym wyj軼iem wydaje si zainwestowanie w Radeona R9 270X (np. MSI z serii GAMING), Gainward GeForce GTX 760 Phantom lub kupno u篡wanego GeForce 670.
    4GB RAM wystarczaj do wi瘯szo軼i zastosowa. Masz bardzo dobry, szybki RAM. To jest DDR3-1600MHz, wi璚 ustaw go odpowiednio w BIOSie.
    Lepiej w這篡 2x4GB zamiast kupowa 3x2GB, np.: http://www.morele.net/pamiec-g-skill-ddr3-8gb...pjawsx-1600mhz-cl7-f3-12800cl7d-8gbxm-450791/

Pobierz CPU-Z, to dowiesz si wszystkiego o pami璚i.
    superjachu
    Level 10  
    Dzi瘯uje za odpowiedz, wr鏂 z pracy do domu, zainstaluje i sprawdz wszystko. .
    Nie wiedzia貫m 瞠 mog zainstalowa do swoich pami璚i dodatkowo inne (innego producenta z inna pojemno軼i i parametrami).
    Dodatkowo problem jest taki ze na stronie producenta p造ty g堯wnej nie ma listy pami璚i kt鏎e akceptuje p造ta (a nawet gdyby by豉, to p造ta jest leciwa i pewnie lista by豉 by przestarza豉 )
    Grafik wymieni prawdopodobnie na bardziej wydajn skoro slot (tutaj artyku potwierdzaj帷y to http://pclab.pl/news48106.html) i procesor nie b璠zie jej ogranicza.
    Pozdrawiam superjachu
    wariato
    Level 43  
    Do WoT lepiej jednak wzi望 GTX760. Pami耩 kup 2x4GB a stare sprzedaj.
    superjachu
    Level 10  
    O dzi瘯i, jest rzeczywi軼ie, ale z 2009r, tak wiec ci篹ko mi b璠zie kupic co z listy, pomijam ju fakt ze s tam g這wnie 1GB pami璚i
    pozdrawiam jk
    wariato
    Level 43  
    Nie musisz kupowa z listy, dowolne DDR3 mo瞠sz sobie tam wstawi.