Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Laguna 1.6 16V 99r - Brak ogrzewania tylnej szyby

29 Sty 2014 15:18 2352 12
  • Specjalista techniki DVD
    Jak w temacie, brak ogrzewania tylnej szyby. Za skrzynką bezpiecznikową kable naprawione, w komorze bagażnika przejście przewodu biało zielonego do szyby naprawione. Zasilanie na szybie jest, brak masy (kabel zielono czarny) przy zejściu z szyby (na razie podłączona na krótko i wisi brzydko w bagażniku ale działa).
    Pytanie, gdzie szukać podłączenia tego przewodu od masy. Nie chce pruć całej tapiceki.
  • Relpol przekaźniki
  • Relpol przekaźniki
    Przecież napisałem, że w bagażniku przejście do szyby naprawione.
    Przekaźnik podaje plus przez złej jakości kostkę za skrzynką bezpieczników, potem przez złej jakości kostkę do szyby. Ja chcę wiedzieć, gdzie jest przykręcona masa odchodząca od szyby.
    Puściłem ją kablem do siedzenia tylnego i wszytko działa ale wygląda nieestetycznie.
  • Poziom 31  
    Czy masy czasami nie są przykręcone w okolicach tylnych lamp ?
    Czasem, czasami .....
    Wolałbym wiedzieć na pewno. Nikt nie wie ??
  • Poziom 23  
    A ile to jest czasu i roboty pójść wiązką? Kolorów nie masz takich samych więc ja bym sprawdził tak jak kolega radzi najpierw okolice lampy a poźniej czy pod kierownicą się gdzieś taki nie pojawia. Jak demontowałem instalację w aucie to wszystkie przewody (i masy) były poprowadzone w okolice skrzynki bezpiecznikowej pod kierownicą.
  • Poziom 43  
    MORTEM napisał:
    olałbym wiedzieć na pewno. Nikt nie wie ??

To zdemontuj lewy boczek bagażnika i będziesz wiedział. Przejście między budą a klapą sprawdzone?
    Gdyby był na lewym boczku w komorze bagażnika to już dawno by było naprawione, w momencie naprawiania przejścia na kostce +12V do szyby. Tam nie ma tego połączenia. Nie mogę sprawdzić wyjścia z klapy do budy bo wchodzi to w podsufitkę. Nie wiem jak ją zdjąć. Myślę, że gdzieś ewidentnie przyrdzewiało połączenie z blachą a nie złamało sie w gumowym przejściu między buda a klapą. Dlatego informacja gdzie dokładnie dokręcona jest ta masa zaoszczędzi mi siedzenia na mrozie. Stąd moja prośba o sprecyzowanie tego miejsca przykręcenia masy do budy. W zimie ciężko się jeździ bez ogrzewania a wiszący prowizoryczny drut obciąża przyklejone do szyby wyjście z grzejących nitek.
    Na prawdę nikt nie wie??????
  • Poziom 20  
    Masa jest przykręcona pod lewym boczkiem.
    Dziwne że jeszcze nie puściłeś osobnego przewodu.
    Pod głośnikiem i lampka osw. bagażnika.
    MORTEM napisał:
    Puściłem ją kablem do siedzenia tylnego i wszytko działa ale wygląda nieestetycznie.

Jak to nie pusciłem. Informacja jest parę postów wyżej.
    Dzięki za info.
    Sprawa rozwiązana.
    Dla wszytkich, którzy będą chcieli szukać miejsca przykręcenia masy dla ogrzewania szyby tylnej.
    Jest ona przykręcona po lewej stronie na tylnym pasie samochodu pod lewą lampą. Można to zobaczyć odczepiając zaślepkę od lampy tylnej przy wymianie żarówek spoglądając w dół.
    Dzięki wszytkim za sugestie.
    Temat zamykam.