Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG E510 - Nie uruchamia się, czarny ekran. Miga dioda.

29 Sty 2014 16:54 3819 6
  • Poziom 9  
    Witam

Padł mi LG E510. Kiedy go włączam dioda od ładowania miga szybko 3 razy, gaśnie i potem świeci się ciągłym światłem. Ładowarka i bateria jest sprawna. Odłączałem ram (kości są w 100% sprawne), dysk, wifi itp ale bez zmian. Mierzyłem napięcia (na przetwornicy - stykająć PIN Plx z masą przy podłączonym laptopie do zasilania) ->

PL13: 0V
    PL14: 0V
    PL18: 3.3V
    PL17: 19V (nie za dużo?)
    PL15: 5.2V
    PL6: 0V

Na cewkach pokazuje w miarę poprawnie napięcie natomiast na dławikach mam 0.
    Co jeszcze mogę sprawdzić jeszcze sprawdzić, żeby zdiagnozować przyczynę błędu?
  • Poziom 31  
    Podłącz zewnętrzny monitor, sprawdź grafikę/most północny/MCP...
  • Poziom 9  
    Podłączając zewnętrzny monitor jest monit "brak sygnału". Jak sprawdzić czy mostki są sprawne? Da się to jakoś pomierzyć?

Zdjecie plyty glownej: http://www.teleful.com/media/catalog/product/...d6e5fb8d27136e95/l/g/lg_e510_advent_gm965.jpg

Przed awarią były zwarte dwa piny na płycie głównej od wejścia baterii.
    Problemów z grafiką nigdy nie było, nigdy nic się nie wieszało, porty usb sprawne. Obstawiałbym tu problem z zasilaniem (byc może przez zwarcie ale nie jestem do końca pewny)

Tydzień przed awarią laptop pracował w wysokich temperaturach z powodu awarii wiatraka.

Nie czuć spalenizny na płycie głównej i wizualnie wygląda dobrze.
  • Spec od monitorów
    Jak podaje firma LG ten model to platforma Quanta DAPL3CMB6A0.
    IC od St-by (3.3V i 5V) ISL6236
    KBC WPC8763LDG
    Z wypowiedzi serwisantów wynika,że problem tkwi w tranzystorze polowym opisywanym jako
    Cytat:
    PQ44 FDS6900AS , zamiana na mocniejszy AO4906

Link_poczytaj
  • Poziom 1  
    Witaj hellosolaris !!
    Mam pytanie, jaki jest finał Twoich zmagań z LG ??
    Ja od wczoraj mam ten sam problem. Pech chciał, że podłączyłem tablet do usb laptopa =, a tablet włączyłem do ładowania. Niestety tablet prawdopodobnie miał uszkodzone gniazdo i powstało spięcie czego konsekwencją była awaria zarówno tabletu i laptopa. Tablet na reklamacji, a laptop na biurku :P

Objawy te same co u Ciebie. Jak chcę go uruchomić to świeci dioda zasilania na pomarańczowo 3 razy, a następnie gaśnie, by znów się zaświecić ale na zielono i świeci cały czas dopóki znów nie próbuję uruchomić laptopa i schemat się powtarza.

Ja jestem totalnym laikiem w tych zagadnienia, więc chciałem tylko zapytać czy opłaca mi się szukać kogoś kto by to naprawił, czy lepiej rozglądnąć się za nowym sprzętem.

No i jeszcze kwestia zasadnicza dysk twardy. Czy w Twoim przypadku nie uległ on uszkodzeniu, czy można go odczytać za pomocą chociażby przejściówki SATA>USB ??

Z góry dziękuję za informację i poradę.
    Pozdrawiam!!
  • Spec od komputerów
    vegan13 napisał:

Ja jestem totalnym laikiem w tych zagadnienia, więc chciałem tylko zapytać czy opłaca mi się szukać kogoś kto by to naprawił, czy lepiej rozglądnąć się za nowym sprzętem.

Płytę można naprawić.
  • Poziom 9  
    vegan13 napisał:
    Witaj hellosolaris !!

Witaj

Olałem temat. Płyta wylądowała w koszu. :-)