Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba/P75/A7200 - Pliki avi przez DLNA a Windows 8.1

29 Sty 2014 17:27 1155 2
  • Poziom 7  
    Witam,

po przesiadce na Windows 8.1 w nowym laptopie mam kłopot z odtwarzaniem filmów przez DLNA.

Filmy otwieram na laptopie przez DLNA do kina domowego i wyświetlam na tv.

Dotychczas nie było z tym żadnych problemów; na dwóch starych laptopach z windows 7, filmy otwierają się bezproblemowo, obraz płynny, dźwięk 5.1.
    Nigdy nie instalowałem dodatkowych kodeków, sterowników, itd, wszystko chodziło z automatu. Stare laptopy widzą kino domowe, kino widzi laptopy, wszystko OK.

W nowym lapku mam windowsa 8.1. Laptop widzi kino, ale bez wzajemności. Z poziomu kina wszystkie ustawienia są w porządku.

Film da się otworzyć, ale po 10 sekundach następuje jakby spadek fps - mam pokaz slajdów, dodatkowo zamiast dźwięku 5.1 mam tylko 2.0.

- na wszystkich laptopach testowałem ten sam film
    - instalowałem wszystkie możliwe kodeki pod windows 8
    - wszystkie sterowniki mam aktualne
    - oglądając film na monitorze laptopa nie występuje ten spadek fps.

Proszę o pomoc, wydaje mi się że problem leży po stronie W8.1, ale kompletnie nie ogarniam tego systemu...
  • Poziom 31  
    Na 1 rzut oka wydaje się, że nie masz kompatybilnym sterowników do obsługi DLNA. Te sterowniki co masz są przeznaczone do tego laptopa oraz pod Win 8.1? Dużo problemów jest z tym windowsem i tego typu rzeczami.

U mnie np. DVBT-USB nie działa ponieważ na tym systemie nie ma odpowiednich sterowników.
  • Poziom 7  
    Z DLNA chyba jest wszystko ok, bo mogę przeglądać zdjęcia na TV, niektóre filmy odtwarza mi poprawnie.

Problem leży po stronie kodeków, nie było to dla mnie oczywiste, bo od czasu Windows 7 nigdy takowych nie instalowałem, zawsze wszystkie formaty odtwarzało z marszu na świeżej instalacji systemu.

Posprawdzałem inne filmy i niektórych w ogóle nie mogę otworzyć nawet na monitorze laptopa, inne przesyła przez DLNA ale obcina dźwięk całkowicie, albo obcina kanały dźwięku, albo nie da się ich otworzyć na kinie.

Ściągnąłem kilka paczek kodeków, zasysając masę syfu i asystentów pobierania i mam już dość...

Może jest jakaś uniwersalna sprawdzona paczka kodeków pod win 8.1 ?