Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Grzejniki - Grzejniki nie grzeją w całości

kill_gil 05 Lut 2014 20:05 6948 35
  • #31 05 Lut 2014 20:05
    kill_gil
    Poziom 8  

qwaq napisał:

Jeśli po podaniu wyższej temperatury WSZYSTKIE grzejniki w dalszym ciągu są zimne na dole trzeba powiększyć średnicę - przede wszystkim powrotu.
    Jeśli część grzejników jet gorąca wówczas próbować wysterować za pomocą zaworów powrotnych przy grzejnikach - one są zamiast kryz.

Kryzowanie nic nie da bo mam z dwóch źródeł zasilanie a co do średnicy to prędzej stawiałbym na większą średnicę zasilania bo to co podasz na zasilanie zwróci ci się na powrocie tylko gorąca woda zasilania ma większą objętość od powrotu, ale nieważne...

Próbowałem wszystkich możliwych ustawień, grzałem kominkiem aż się gotował to najdalej położone grzejniki po prostu nie grzały w całości chyba że odciąłem całkowicie te pierwsze. Zawory termostatyczne- bajka. Po przełączeniu na mniej niż 5 wyłączały całkowicie grzejniki.

Stwierdzam ostatecznie że jedynym wyjściem jest zmiana rur. Dzisiaj wyciąłem już korytka i jestem prawie przygotowany na nowe rury. Jak dobrze pójdzie jutro zacznę zgrzewać a pojutrze odpalam. Proszę Was jeszcze o potwierdzenie czy 25mm starczy w zupełności czy może od kominka nie wyjść na 32 potem przy pierwszych dwóch grzejnikach na 25 i tak już do pieca gazowego?
    Dzięki raz jeszcze!
    Oczywiście dam znać jak skończę!

• #32 05 Lut 2014 21:22
    Chris_W
    Poziom 37  

kill_gil napisał:

Stwierdzam ostatecznie że jedynym wyjściem jest zmiana rur.

Nie. Najprostszym wyjściem jest używanie takich nastaw jakich potrzebujesz. Czyli jak już ktoś proponował ustaw na "3" i instalacja sama się zrównoważy. Odkręcenie wszystkich zaworów, przy występujących dużych oporach przepływu, będzie powodować, to co masz obecnie. Pompka da rade pompować mimo oporów pod warunkiem, ze będą się przymykać najbliższe grzejniki, jak się nie przymkną (bo wziąłeś nastawę na max) to te dalsze się nie nagrzeją.

• #33 05 Lut 2014 21:29
    kill_gil
    Poziom 8  

Zgadzam się z Tobą. Próbowałem ustawiać. Miałem wszystkie grzejniki na 6 potem 5 potem 4 potem 3 czekałem po kilka godzin. Rozumiem że trzeba będzie mimo wszystko doregulować to w taki sposób by ze sobą współgrało. Teraz nie gra więc wymiana.

• #34 05 Lut 2014 23:00
    piotr_boncza
    Poziom 29  

kill_gil napisał:
    Niby możnaby to zostawić ale jest to zrobione na nowo i nie wiem czy nie zdecydowałbym się na wykucie samych głównych 2 nitek łączących te dwa piece. Musiałbym być pewny że to to jest przyczyna.

Najchętniej spróbowałbym jeszcze regulacji bądź czegoś generalnie mniej inwazyjnego od kucia rur...

Jaką masz pompę przy wymienniku, po stronie grzejników? I jaki wymiennik?
    Jeśli masz możliwość,to wymień pompę na mocniejszą i sprawdź efekty. Ale przed rozpoczęciem działań wyczyść filtr przed tą pompę.
    Wymiennik sam z siebie daje opór i to w połączeniu z oporami grzejników i zbyt małych średnic może dawać takie niekorzystne efekty. Filtr lubi się zatykać i wkurzać użytkowników :). Jeśli, o zgrozo, nie masz filtra, to musisz sprawdzić, czy wymiennik się nie zabrudził.

• #35 05 Lut 2014 23:14
    1131673
    Użytkownik usunął konto  
  • #36 09 Lut 2014 23:23
    kill_gil
    Poziom 8  

Panowie!!! Działa!!!
    Po kilku dniach mordęgi pije piwko grzejąc się przy kominku! Po zmianie rur z kominka do gazowego z "20" na "32" ogrzewanie jest masakrą! Grzeją wszystkie grzejniki calutkie tak jak powinny! Piszę 20 w cudzysłowiu bo tak na prawdę rura ma ta 12-13 mm wewnętrznej średnicy(pomijając kołnierze powstałe po zgrzewaniu) a 32 ma 20 mm użytkowego.
    Powiem tylko tyle ,że główne nitki muszą być większej średnicy i nie pomoże tutaj regulacja i kombinowanie.
    Ponadto odradzam każdemu stosowanie systemu zgrzewania do ogrzewania! Możliwość bezwiednego kryzowania przy zgrzewaniu, roboty przy wykuciu ogromnych dziur i estetyka połączeń dyskwalifikuje go!
    Dzięki wszystkim za pomoc i chęć podzielenia się wiedzą.
    Pozdrawiam!