Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony ICF-7600D - Uszkodzony AM?

29 Sty 2014 19:35 1977 4
  • Poziom 8  
    Witam.
    Kupiłem kilka dni temu na "pchlim" targu, stare radyjko globalne Sony ICF-7600D. Na FM ładnie wszystko skanuje i odbiór jest idealny. Niestety na całym paśmie AM jest totalna cisza (nawet nie szum). Radio na tym pasmie skanuje i skanuje nie znajdując żadnych stacji. Co może być przyczyną? Ktoś pomoże?

Z góry dziękuję :)
  • Moderator
    Naprawiałem nie tak dawno podobne pod względem elektrycznym radio SONY ICF-PRO80. Podstawa to wymiana WSZYSTKICH kondensatorów elektrolitycznych.
    Odnośnie AM to musisz sprawdzić czy procesor "odpracowuje" sygnał "AM" po przełączeniu w ten tryb pracy. Jeżeli tak to musisz prześledzić drogę od nogi procesora do tranzystorów przełączających. Sprawdź 29 nogę i tranzystor Q203.
    Jeżeli przy przełączaniu rodzaju modulacji na kolektorze Q203 zmienia się napięcie to w dalszej kolejności sprawdzasz tranzystory Q27 potem Q30 i 31. Sprawdź czy wszędzie dochodzi napięcie opisane jako B+ (wejściowe 6V wyjściowe 3V). Oczywiście w trybie AM.
    Sony ICF-7600D - Uszkodzony AM?

Dokumentacja do radia jest dostępna w internecie ale dla potomnych dodam ją jeszcze tutaj.
  • Poziom 26  
    Mam takie, uratowane po wylanych bateriach (ścieżki). Perfekcyjnie działa już od 1986r. Nic nie wymieniałem. AM dostaje potwornego kopa dopiero po podłączeniu anteny zewnętrznej i uziemienia. Bez tego, też działa ale radzę popróbować. W razie czego, mogę pomierzyć ale tylko multimetrem bo oscyloskop szlag trafił.
  • Poziom 18  
    Podszywam się pod temat radia Sony ICF 7600 D Radio działało przed urwaniem jednego kabelka zasilającego 6Volt po przeróbce na zasilanie omijając gniazdo zas. 6Volt Pytanko Czy radio jest do naprawienia W części zasilającej jest stabilizator LM 5003 i kilka tranzystorów Czy nagłe odcięcie nap... nie spowodowało uszkodzeń innych elementów w obrębie Microkontrolera itp.
    Moderowany przez Olek II:

3.1.19. Nie wysyłaj wiadomości w tematach archiwalnych, jeśli jest to kolejne pytanie, w szczególności inne niż osoby pytającej. Z racji szacunku do pytającego załóż własny temat. Możesz dopisać tylko sposób rozwiązania problemu.