Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

dziwne zachowanie baterii laptopa hp nc 6320

janosik50 29 Sty 2014 21:56 1062 2
  • #1 29 Sty 2014 21:56
    janosik50
    Poziom 2  

Witam serdecznie.Z racji tego ze jestem nowy przepraszam jesli zakladam temat nie w tymdziale co powinienem. Mam natomiast taki problem z owa bateria otoz bateria wskazuje 100 badz 0% baterii.Jednak nic posredniego.Dodam ze laptop po naladowaniu i wskazniku 100% baterii po odpieciu zasilania pokazuje 1.40h pracy jednak po 2 sekundach przeechodzi w stan uspienia .Jednak po ponownym uruchomieniu dziala normalnie nawet ponad 1h i po kolejnym uspieniu ( tak jest ustawiony przy krytycznym stanie baterii 5%)ponownie mozna go uruchomic jednak juz z podlaczonym kablem ladowarki nie wiem jak to nazwac do jak gdyby<wzbudzenia>Wtedy wskaznik pokazuje 0% jednakl lapek dziala kolejne okolo pol godziny. Stad moje pytanie czy to juz koniec i czas kupic nowa baterie czy jednak mozna ja jeszcze uratowac. dorzucam analize programem BatteryMon

0 2
  • #2 30 Sty 2014 21:33
    janosik50
    Poziom 2  

problem zdjagnozowany za pomoca programu HP Support Assistant i teraz moje pytanie brzmi czy moge wymienic tylko to jedno ogniwo czy musze wszystkie. dzruga sprawa czy musze resetowac elektronike

Dodano po 6 [minuty]:

dziwne zachowanie baterii laptopa hp nc 6320 zapomnialem o wyniku diagnozy

0
  • #3 31 Sty 2014 19:54
    adamz74
    Poziom 31  

Typ baterii?

W tych laptopach standardowa bateria Li-Ion miała parametry 4400mAh/10,8V. W baterii jest 6 ogniw - 3 połączone szeregowo zespoły (po 2 równolegle połączone ogniwa).

Kontroler obsługuje prawdopodobnie maksymalnie do 4 ogniw połączonych szeregowo i w związku z tym masz informację, że jedno niewykorzystane ma napięcie 0.

Wszystkie ogniwa w baterii powinny mieć zbliżone parametry. Jeśli tak nie jest, to dość szybko dochodzi do uszkodzenia baterii (mimo istnienia układu kontrolnego) i w związku z tym powinno się wymieniać wszystkie ogniwa.

Od resetu elektroniki należałoby zacząć. Może ogniwa nie są całkowicie uszkodzone a tylko jest problem z kontrolerem.

Pozdr!

0