Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung RV511 (NP-RV511-A02PL) - brak możliwości zainstalowania windows

niente29 29 Sty 2014 21:57 3249 4
  • #1 29 Sty 2014 21:57
    niente29
    Poziom 2  

Witam,
    Sytuacja wygląda następująco: żadna wersja systemu Windows nie daje się zainstalować (xp,7,vista). Podczas instalacji Windows 7 64bit z płyty dołączonej razem z notebookiem instalator kopiuje pliki dochodzi do 100% i w momencie, kiedy powinien się uruchomić ponownie nic się nie dzieje, znika napis „komputer zostanie uruchomiony ponownie za kilkanaście sekund i pozostaje samo tło, lecz notebook się ponownie nie uruchamia. Restartując ręcznie instalacja idzie do momentu „kończenie instalacji i nic, stoi w miejscu. Czekałem z 30 minut myśląc, że może się przełamie, ale nic.
    Inny płyta instalacyjna Windows 7 również zachowuje się podobnie z różnicą, iż instalator nie chce kopiować nawet plików tylko po prostu stoi w miejscu na 0%
    Windows XP instalator kopiuje pliki dochodzi do restartu automatycznego, lecz instalacja zaczyna się od nowa.
    Instalka z dysku twardego zachowuje się tak samo, z USB tak samo, zewnętrzy napęd tak samo,
    Wyłączałem w biosie, co tylko można, wyłączałem/włączałem AHCI i nadal to samo. Robiłem reset cmos i nic to nie daje
    Sprawdzałem na trzech różnych kościach ram, wymieniłem taśmę od dysku na nową, sprawdzałem z nowym dyskiem i sytuacja się nie zmieniała
    Jedyny system, jaki można zainstalować i działa bez żadnych problemów to Ubuntu
    Nie mam już pomysłów, co zrobić, padł mostek? Bios do wymiany? procesor? Może ktoś będzie posiadał więcej wiedzy w tym temacie i doświadczenia lub spotkał się z podobnym przypadkiem.

1 4
  • #2 30 Sty 2014 11:54
    lisek
    Spec od monitorów

Cytat:
    Jedyny system, jaki można zainstalować i działa bez żadnych problemów to Ubuntu

Kupiłeś w sklepie, aukcja czy kolegi?
    Co było pierwotnie na dysku i w komputerze.?
    Miałś płytę z driverami i recovery?

Jak masz dysk sformatowany?
    Czy kol. chcesz nałozyć Win (jakikolwiek) na Linux ubuntu już istniejący ?
    Co z driverami do Twjego Samsunga?
    Link_patrz odnośnik Sterowniki
    Link
    Link

0
  • #3 30 Sty 2014 12:48
    niente29
    Poziom 2  

Kupiony z aukcji bez dysku, mój dysk był formatowany, tworzyłem partycję w Windows 7 na innym komputerze jak i pozwalałem utworzyć partycje przez instalator Windows, oczywiście nie był nakładany na ubuntu, sterowniki pobierałem z strony producenta, jednak podczas zapodania ich do instalatora ten nie chce ich kopiować, pasek stanu kopiowania lata przez ok 10 minut po czym wywala błąd. Dzieje się tak z każdym sterownikiem.

Podczas instalowania Windows 7 z płyty załączonej do notebooka - tylko z tej instalki w ogóle dochodzi do kopiowania plików, w momencie kiedy instalator powinien ponownie uruchomić komputer ale tak się nie dzieje po jakiś 20 minutach oczekiwania wywala blue screen STOP: 0x0000009F driver power state failure

0
  • #4 30 Sty 2014 15:22
    lisek
    Spec od monitorów

Poczytaj na forum/ w sieci (wujek "google" , chyba nie masz zakazu wstępu ) co oznacza error opisany w Win :
    0x0000009F
    lub BSOD 0x0000009F

Spróbuj:
    1. -reset na bateryjce CMOS
    *lub dla pewności BIOS pewny, może od kol. z takiego samego laptopa
    2.zainstaluj pamięć zalecana i pewna dla tej płyty (nie wiem co masz? )
    3. dla płyty po wej. w BIOS zrób "Load Optimized Defaults" (BIOS > F6 > Yes > F10 > Yes)
    4. odłącz wszystkie urzadzenia podłaczane pod lapka
    5.pozostaw tylko CD/DVD podłaczony pod SATA1.
    6.pozostaw te sterowniki jakie były na płytce dołaczonej do laptopa
    7. pewna instalacyjna płyta Win
    .. i od nowa

Poczytaj
    Link
    http://support.microsoft.com/kb/2459268/en-us

0
  • #5 31 Sty 2014 12:53
    niente29
    Poziom 2  

Dzięki za pomoc, problem rozwiązany, chyba zapomniałem o tym, że ludzie pchają różne rzeczy do usb, czytników kart itd. Dzisiaj rozkręciłem, sprawdziłem pod kątem zwarciowym i okazało się, iż jeden pin z czytnika kart pamięci zwierał do masy, po wyprostowaniu pinu wszystko ok. Temat do zamknięcia

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo