Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Regał chłodniczy - nie działa regulator Semicool ERT-21202/T

29 Sty 2014 22:09 3084 8
  • Poziom 11  
    Witam,
    pojechałem do wymiany wentylatorów skraplacza w niewielkim regale do nabiału i standardowo dla bezpieczeństwa urządzenie jest wyłączane od zasilania.Do chwili wyłączenia, sprężarka działała. Wymiana przebiegła prawidłowo. Po ponownym załączeniu zasilania, okazuje się że sterownik Semicool ERT-21202/T nie daje napięcia na sprężarkę, diody nie sygnalizują błędu. Po odpięciu 2 czujek, regulator przechodzi w trym awaryjny i załącza sprężarkę ( przekaźnik regulatora sprawny). Dla temperatury około 10°C w komorze, wartości czujek to około 6kΩ, czyli ok.

Orientuje się może ktoś, dlaczego padł ten regulator, lub co mogło się w nim popsuć???? Co jest powodem że nie chce działać, skoro robiłem wszystko na zewnątrz...

Proszę o pomoc.
  • Relpol przekaźniki
  • Specjalista - Urządzenia Przemysłowe
    strona z regulatorami:
    http://www.semicool.pl/3/produkty/chlodnictwo/seria-ert-2xxx,-3xxx,-4xxx
    sprawdź jeszcze raz prawidłowość połączeń, skoro działała, winna była dalej pracować.
    Może został "naderwany" przypadkiem któryś z przewodów. Różnie bywa, choć wymiana wentylatora skraplacza nie wymaga ingerencji w regulator. Jeśli wysuwasz,
    otwierasz klapę, lub dostajesz się od góry do skraplacza w zależności od modelu i budowy chłodziarki, może nastąpić naciągnięcie przewodów i ich uszkodzenie.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 16  
    A po włączeniu regulatora czerwona lampka miga ciągle czy tylko przez chwilę?
    Obniżone napięcie zasilania powoduje wyłczenie agregatu i sygnalizowane jest "miganiem" diody LED "SIEĆ" lecz: Cykl 10-cio sekundowego migania diody LED "SIEĆ" występuje po każdorazowym włączeniu zasilania urządzenia.
  • Poziom 16  
    Tak, pytam bo te sterowniki często się tak psują że SIEC ciągle miga i nie startuje mimo że wartość napięcia jest w normie. Oczywiście jest to do naprawienia.
  • Poziom 11  
    Po załączeniu zasilania, na początku mrugała SIEĆ, może i było 10 razy nie liczyłem, bo to było oczywiste że po restarcie tak jest. Po paru sekundach świeciła stałym światłem. A gdyby mrugała ciągle, to jak to naprawić??Pytam przyszłościowo.
    Przy pracy wartość czujek zmieniają się. Regulator był u elektronika nic nie znalazł. Zamówiłem nowy.

A może mi ktoś powiedzieć jakie ciśnienie powinno być podczas pracy na LP w schładziarce po coca-coli na r134 270g? (rozsuwane na boki drzwi). Ktoś uszkodził rurkę, przylutowałem ją na nowo, a że nie mam wagi to wiadomo.
    U mnie na wiosce zazwyczaj z lodówkami nie mam problemu, a ostatnio znajomy poprosił mnie o pomoc. W przemyśle nie mam doświadczenia dlatego pytam o takie banały, pewnie co dla niektórych.
    Tak wygląda manometr po stronie niskiego ciśnienia do "napełniania" czynników chłodniczych. Ponadto po usunięciu nieszczelności np. przez lutowanie układ należy osuszyć, wytworzyć próżnię w układzie a dopiero potem napełniać.To w wielkim skrócie. Najlepiej gdy wykonuje to odpowiedni serwis posiadający uprawienia do prac z freonami, narzędzia i odpowiednie części.
    Odnośnie sterownika więcej na str:
    http://www.semicool.pl/userfile/file/Ins2601t.pdf
  • Poziom 11  
    Cytat:
    A może mi ktoś powiedzieć jakie ciśnienie powinno być podczas pracy na LP

Tak brzmiało pytanie, a nie co muszę mieć... uznam to za żart.

Nie chcę się tu wyżerać ani nikogo pouczać, bo podstawy znam,tym bardziej wiem jak wygląda manometr, czy podciśnienie itp.
    Ostatnio robiłem znajomemu zamrażarkę wysokociśnieniową i dzięki serwisantowi uzyskałem informację o ciśnieniach pracy, co znacznie pomogło.

Nie nabijałem jeszcze takiego sprzętu, to też na czyjąś prośbę (w efekcie i tak dojdę po temp.) ale skoro może ktoś mi powiedzieć jakie powinno być to znacznie ułatwi mi to pracę. Dlatego proszę o konkrety, nie bajki.
    manometr podesłałem gdyż masz tam wszystko / zakres temperatur danego czynnika i odpowiadające mu ciśnienie / takie było pytanie i otrzymałeś odpowiedź, reszta była informacją i przypomnieniem do działań na freonach, wymagają uprawnień i są objęte odpowiednim prawem krajowym i europejskim.
    Życzę powodzenia.