Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Radio samochodowe w domu.

kecoj 31 Mar 2005 18:37 1875 4
  • #1 31 Mar 2005 18:37
    kecoj
    Poziom 10  

Witam - chce podłączyć radio samochodowe do komputera - jako wzmacniacz i nie tylko. Mam radyjko Pioniera i głośniki - ze wszystkim sobie poradzę - ale nie wiem jaki zasilacz (i oczywiście tanio) sobie załatwić. Powinien chyba mieć 12 V i przynajmniej 2 A - najlepiej chyba by się nadał zasilacz do CD -radia - ale nie chcę na to wdawać kasy. Nie wiem czy pod komputerowy zasilacz można to podłączyć. Nie wiem czy napięcie podczas włączania za bardzo nie skacze.

Dzięki za odpowiedź i pozdro

0 4
  • Pomocny post
    #2 31 Mar 2005 19:24
    raffq
    Poziom 16  

Witam ,zasilacz komputerowy typu AT czy ATX jak najbardziej nadaje sie do tego celu.Sa to stabilne zasilacze o duzej wydajnosci pradowej.Oczywiscie musisz radyjko podlaczyc pod 12V wychodzace z zasilacza,tzn przewod żółty+12V oraz czarny czyli masa.

0
  • Pomocny post
    #3 31 Mar 2005 19:27
    TWK
    Specjalista elektryk

kecoj napisał:
    Witam - chce podłączyć radio samochodowe do komputera - jako wzmacniacz i nie tylko. Mam radyjko Pioniera i głośniki - ze wszystkim sobie poradzę - ale nie wiem jaki zasilacz (i oczywiście tanio) sobie załatwić. Powinien chyba mieć 12 V i przynajmniej 2 A - najlepiej chyba by się nadał zasilacz do CD -radia - ale nie chcę na to wdawać kasy. Nie wiem czy pod komputerowy zasilacz można to podłączyć. Nie wiem czy napięcie podczas włączania za bardzo nie skacze.

Zasilacz od CB = OK. Tylko po co chcesz je podłączyć do komputera? Nie wiem, gdzie chcesz podłączyć sygnał z komputera, bo radio samochodowe chyba nie posiada wejścia m. cz (przynajmniej żadne z moich nie posiadało). Co do podpięcia pod zasilacz komputerowy - nie wiem, jaki masz zasilacz, i ile urządzeń w komputerze. Nigdy nic nie podłączałem, ale widziałem, że ktoś zrobił sobie kartę do PC umożliwiającą wyprowadzenie napięć do układów elektronicznych (tylko nie pamietam, jakie tam były natężenia). A jeśli chodzi o stany podczas włączania/wyłączania - zawsze możesz radio włączyć po uruchomieniu komputera lub wstawić na wejście radia jakieś zabezpieczenie w postaci warystora.

Pozdrawiam
    TWK

0
  • #4 31 Mar 2005 22:17
    kecoj
    Poziom 10  

Dzięki moje radyjko ma wejście - chyba każde ma takie wejście na sygnał - bo przecież można do nich podłączyć np. cd...
    Postaram się to zrobić i jeśli mi się uda i nie spalę sprzętu (bo wtedy się wqur....) to napiszę co wyszło

Pozdro

-----------------------

OK jak obiecałem więc pisze! Udało się bez problemu podłączyć radyjko pod wzmacniacz ATX - śmiga ok!

Jeśli chodzi o wejście liniowe - to nie ma go normalnie na obudowie, anie nigdzie w funkcjach. Jednak większość modeli radiowych ma taką funkcję - trzeba ją tylko włączyć w menu - u mnie w pioneerze wchodzi się to menu ustawień na wyłączonym radiu i włącza Aux. No ale trzeba mieć jeszcze specjlalny kabel - chyba, że znamy schemat łącza fabrycznego - u mnie jest to mała kosteczka - ale nie miałem trudności z dorobięniem kabelka.

Pa

0
  • #5 21 Lut 2018 15:16
    kecoj
    Poziom 10  

Opis w ostatnim poście

0
  Szukaj w 5mln produktów