Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piec De dietrich grzeje kaloryfery wody w kranie juz nie

29 Sty 2014 22:19 6402 21
  • Poziom 14  
    Witam

Posiadam piec dwu funkcyjny De Dietrich WHE22.4-FF 3S. Jak w temacie piec grzeje tylko kaloryfery natomiast przy odkręceniu kranu nie włącza się podgrzewanie wody.Brak jakiegokolwiek kodu błędu (kontrolki palą się jak podczas normalnej pracy)
    Jak ustawiam programatorem wyższą temperaturę by piec dogrzał załącza się i pracuje bez problemu podgrzewając wodę w kaloryferach jednak w kranie już nie.
    Jaka może być przyczyna takiego działania??
  • Poziom 37  
    Jakie jest ciśnienie wody w kranie idącej przez kocioł? (1L/1min)? Ile lat ma kocioł?
  • Poziom 14  
    Ciśnienie wody 2 bary. Piec ma 3 lata.
  • Poziom 37  
    Chodzi mi o litry na minutę. A filtr wody na zasileniu kotła czysty?
  • Moderator - Systemy Grzewcze
    Prawdopodobnie uszkodzony czujnik przepływu lub temperatury CWU
  • Poziom 14  
    A czy tego typu usterka jest do usunięcia domowymi sposobami??
    Znam sie na elektronice i elektryce sporo majsterkuje i mam zaplecze narzędziowe jednak przy gazie nigdy nie grzebałem stad pytanie na ile trzeba sie znać na piecach?

Co do ciśnienia to w kranie jest spore,nie zauważyłem spadku przy wystąpieniu tej awarii.
  • Poziom 37  
    Trzeba mieć dostęp do części i znać zasade działania kotła. Samemu lepiej nie grzebać bo jeden błąd może kosztować sporo np. Spaloną elektronike kotła.
  • Poziom 14  
    A znacie godnych polecenia serwisantów tej firmy na terenie Wrocławia? I ile ta przyjemność może kosztować??
  • Poziom 37  
    W Wrocławiu masz centrum serwisowe DD. Więc lepiej trafić się nie da.
  • Poziom 14  
    Tak ale jak to jest autoryzowany to pewnie śpiewają sobie też odpowiednio za byle usługę
  • Poziom 37  
    Może tak może nie. Nie znam niestety zasad DD oraz cen serwisów. Ale tylko autoryzowany serwisant ma do kotła części, da na nie gwarancję oraz fachowo wykona usługę. A Pan Bronek z gazowni weźmie 3 dyszki mniej i może Ci do tego namieszać w kotle na cacy.
  • Poziom 14  
    Mam pytanie do was speców:) Co to może być za część?

Piec De dietrich grzeje kaloryfery wody w kranie juz nie

Przepraszam za nie ostre zdjęcie ale kiepskim telefonem robione.
    Turbinka. Wzbudzana jest przepływem CWU, a nakładany na nią czujnik wykrywa ruch załączając kocioł do pracy na CWU.

Tego modelu nie znam. Obejrzyj dokładnie i sprawdź czy ma się w nim coś kręcić przy przepływie czy tylko podnosi się jakiś grzybek.
    Jeżeli się podnosi grzybek to nakładany czujnik na niego możesz sprawdzić słabym magnesem. Zbyt mocny magnes może nie dać miarodajnych rezultatów lub może uszkodzić czujnik. (czujnik to kontaktron)

Sprawdź czy ruchome części są ruchome, czy nic nie blokuje, czy nie jest zakamieniony.

Turbinek są dwie wersje:
    Turbina 251zł netto
    Czujnik - wirnik dmuchawy (tak opisane jest to w katalogu :) ) - 317,95 netto
    Czujnik (ten nakładany na tą cześć) - 197,16 netto

Jeżeli dobrze po negocjujesz to cenę trochę zbijesz.
  • Poziom 14  
    Już zapłaciłem za serwis i tylko chcę się zorientować się czy nie nabili mnie w butelkę.
    Nie było mnie przy naprawie tylko żona. W notce mam że został wymieniony czujnik przepływu i koleś zostawił tą część jednak tak jak myślałem czujnik to nie jest i nie wiem czy wymienił ten element z czujnikiem czy tylko to.Część kosztowała 400zł wiec wole być pewien
    Masz tam jakiś numer części podany?
    400zł z wymianą czy tylko za część, a usługa plus dojazd swoją drogą?
  • Poziom 14  
    Właśnie numeru części nie ma.Tak 400zł za część dojazd przegląd i diagnoza usterki 250zł.Czyli z podatkami razem 700zł
    No ale samemu ciężko byłoby Ci usunąć tą usterkę.
  • Poziom 2  
    Witam posiadam podobny problem z tym wirnikiem którego zdjęcie jest powyżej czy ktoś z państwa zna budowę tego urządzenia a mianowicie czy jest możliwe aby posiadał więcej niż jeden magnes ? Sprawdziłem że piec przepuszcza 10l wody na min ,czujnik na owej turbinie czasami mruga na czerwono wtedy piec nie grzeje wody .Po jakimś czasie gdy wzrośnie ciśnienie po odkręceniu czujnik świeci nie mruga i wtedy grzeje wodę do momentu spadku ciśnienia w sieci
    piec ma ok 4 lat nie wydaje mi się by ciśnienie to miało wpływ na pracę mojego pieca dlatego zastanawiam się czy turbinka nie zgubiła np jednego z magnesów co skutkuje na odczyt przepływu przez czujnik
    Proszę o jakiś opis pracy i budowy owego wirnika
  • Poziom 23  
    Wystarczy sprawdzić czy to czarne co jest w środku (turbinka) chwieje się mocno na boki. Jeżeli tak to znak że czopy i gniazda (plastik) są wyrobione i czujnik przepływu do wymiany. Magnes jest jeden, okrągły, wirujący. Mruganie kontrolki przy minimalnym przepływie jest normalne.
  • Poziom 2  
    Witam ponownie. męczę się z tym piecem dlatego nie pisałem no i pracuję nad nim.
    Wracam do tematu. Turbinę sprawdziłem i luzu moim zdaniem nie ma, co do tego mrugania, to piec powinien pracować jak mruga czy nie?
    Opiszę wszystko od początku. czasami grzeje jak się uda ale tylko przez jakiś czas, około 10-15 sekund, potem gaśnie
    sprawdziłem siłownik na hydro bloku prawym, jest sprawny. iglica w bloku pracuje (oczywiście spuściłem ciśnienie)
    Turbinę odkamieniłem i luzu nie ma, czujnik na turbinie pracuje, skoro mruga. czujnik zanurzeniowy cwu wskazuje 8,8 oma wyjęty z pieca, a zamontowany i zalany zimną wodą 1,42 oma C.O. działa normalnie. nie wiem co jeszcze mam sprawdzić i co wymienić by to działało.
    proszę o sugestie
  • Poziom 23  
    Co do wartości czujnika ntc cwu to pomiary ..... dziwne. To jest praktycznie zwarcie. Byłby wyświetlany błąd na diodach panelu. Zresztą oba czujniki (co i cwu) są tego samego typu więc łatwo porównać. Można zamienić kable na obu i sprawdzić czy zniknie co a ruszy cwu.
    Wracamy do turbiny. Sprawdzone na nowej turbinie po zamontowaniu. Po starcie na ciągłym świeceniu, kocioł pracuje dalej również na mrugającym (po przydławieniu wypływu z kranu). Ten czujnik to porażka. Świecenie kontrolki wcale nie oznacza że turbina jest ok. Dlatego pisałem o luzach.
  • Poziom 15  
    De Dietrich WHE 2.24 FF GN

Witam,
    mam podobna sytuacje piec na CO grzeje normalnie ale CWU przegrzewa .
    Gdy wyłączę kran piec w większości przypadków dochodzi do 80 stopni i zapala się przekreślony płomień i potrzebny jest reset

Z tego co czytałem może być to czujnik NTC lub turbinka z zakładanym klipsem jak powyżej.

Jaki jest stan czerwonej diody na tym klipsie , jak powinna sie zachowywać , świecić , mrugać podczas przepływu wody ?
    Pozdrawiam