Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowy telewizor i stary wzmacniacz

29 Sty 2014 22:48 3597 4
 • Poziom 1  
  Jak taki wzmacniacz
  Nowy telewizor i stary wzmacniacz
  Podłączyć do takiego telewizora?
  Nowy telewizor i stary wzmacniacz
 • Poziom 22  
  Witam. Będzie trochę kombinacji..
  Bo w handlu raczej nie ma gotowego przewodu audio scart na din.. Można kupić przejście scart wt.-> 3 gn. rca. z przełącznikiem. i do tego din 5wt. na 4 rca. Temat sprawdzony niejednokrotnie każdemu działa.. jedyny minus to zajęte gniazdo scart w tv.. Można to też rozwiązać przez rozgałęźnik scart ale bez przełączników niektóre urządzenia mają problemy ze współpraca..
 • Pomocny post
  Poziom 42  
  jurand87sca napisał:
  Temat sprawdzony niejednokrotnie każdemu działa..


  Kolega jest pewien tego? Działa ten rodzaj połączenia przy kanałach cyfrowych? Nie byłbym tego pewien. Przy sygnałach analogowych, to nie ma wątpliwości, będzie działało. Przy cyfrowych, jest to bardzo wątpliwe.

  Proponowałbym inne podejście do tej kwestii. Może, co nieco droższe, ale działające również dla sygnałów cyfrowych.

  Do połączenia można użyć wyjście telewizora Optical Digital Audio Out. Elementy które są potrzebne, kolega znajdzie w tym temacie -> Link -> wpis #3

  Po połączeniu w telewizorze w ustawieniach audio być może trzeba będzie ustawić "Głośniki zewnętrzne". W ustawieniach optycznego wyjścia cyfrowego (S/PDIF) w takim przypadku trzeba ustawić PCM (stereo tylko).

  Przewody CINCH powinny być podłączone do gniazda Tape2 Rec/Out.

  Powodzenia :)
 • Poziom 22  
  Kolega ma rację. Bez wątpienia popełniłem błąd tak pisząc. W czasach tv analogowej ten sposób działał.. W czasach cyfrowej raczej nie będzie gdyż odbiornik raczej nie ma wyjścia audio przez scart z wbudowanego tuner-u dvbt. Tak więc dziękuje za sprostowanie. Przepraszam za wygłaszanie herezji i Pozdrawiam
 • Poziom 42  
  @jurand87sca - nie ma sprawy :) Trzeba pamiętać o postępie technologicznym :)

  Przypomniało mi to, że istnieje jeszcze jedno rozwiązanie. Nie przepadam za nim, ale czuję się w obowiązku aby je opisać.

  Jeżeli telewizor wyposażony jest w gniazdo słuchawkowe, to można je wykorzystać do połączenia ze wzmacniaczem. W takim przypadku potrzeby jest kabel (przejściówka) -> minijack stereo 3.5mm -> 2 x CINCH wtyczki.

  Również trzeba sprawdzić ustawienia TV. Być może ma oddzielną regulację głośności na słuchawki.