Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

peugeot 307 1,6hdi 110km - komun.niski poziom płynu eolys kody błędów 1446 1434

29 Jan 2014 23:04 15543 9
  • Level 7  
    Witam, mam problem z peugeotem 307 1,6 hdi 110km 2005r. Wyświetla mi sie komunikat iz powinienem uzupełnic płyn w zbiorniczku Fap- wiec sprawdziłem zawartość zbiorniczka na płyn i okazało sie ze płyn jest (prawie cały zbiornik) wymieniłem korek wlewu paliwa, niestety nic to nie dało wiec wymieniłem cały zbiornik FAP bez rezultatów- błąd o niskim poziomie płynu wyświetla sie dalej. Mimo ze wymiane zbiornika zaakceptowałem komputerem. Nie jestem pewien czy pompka w zbiorniku działa jedną i drugą próbowałem podłaczyć na krótko przewodami z akumulatora i zadna z pompek nie działa- czy jest to normalne? Auto chodzi normalnie- nic się nie dzieje. Po podłączeniu komputera wyświetlają sie 2 kody błędów- 1446 i 1434. Czy ktoś miał podobny problem? Co może byc przyczyną wyświetlania sie takiego komunikatu skoro płyn eolys jest w zbiorniku zalany praktycznie do pełna.
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 39  
    Skoro są pompki to raczej powinny działać, czym robiłeś diagnostykę?
  • Level 29  
    Popraw styki w kostce przy zbiorniku
  • Level 7  
    komputerem firmy snap-on model solus pro

Dodano po 50 [sekundy]:

Do pompy nie dochodzi w ogóle prąd styki są ok.
  • Level 14  
    no i raczej nie powinien. powinien dochodzić w momencie wtrysniecia plynu do ropy. Odbywa się to zawsze po zatankowaniu paliwa, w zaleznosci ile paliwa wlejesz to odpowiednio tyle plynu zostaje wtrysniete do zbiornika.

Przypuszczam , że sam uzupełniłeś plyn i dla tego piszesz że zbiornik prawie pełny, ale nadal wywala informacje o niskim stanie plynu.

Po uzupelnieniu powinnes odpowietrzyć układ, i zresetować mu stan poziomu płynu w zbiorniku.

Te procedury zrobisz jedynie przez odpowiedni komputer

Na taką procedurę zapraszam do siebie :)
  • Level 7  
    Gdy wyświetlił mi sie komunikat od razu sprawdziłem stan płynu. Zbiornik był prawie pełen problem jest w tym, ze nic nie dolewałem. Załączałem pompę komputerm i nie słychac jej. Dodatkowo przed chwilą wyświetliłmi sie komunikat o usterce sterowania pompą dodatku paliwa....
  • Level 7  
    do zbiorniczka fap dochodzi caly czas prad ok 3v czy to jest normalne? czy moze jest uszkodzony sterownik zbiorniczka fap mial ktos taki problem?
  • Level 29  
    Silniczki rdzewieją jak ktoś jeździ bez płynu, a najlepiej to odłącz wtyczkę i na dwa piny te co idą grubsze przewody podaj impulsowe napięcie, mam taki silniczek na wierzchu dzisiaj go podłącze zobaczę jak się zachowuje ok.
  • Level 14  
    to jeszcze raz zalacz pompe komputerem i wtedy sprawdz jaki prad. I wszystko bedziesz wiedzial.

Jak sie przysluchasz to powinneś słyszeć syczenie pompy

A propo silnik, silniczkiem, ale komunikat jest że jest niski poziom plynu. Na kompie spradz jaki poziom pokazuje, ewentualnie zrestetuj poziom plynu. Bo może dla tego pisze o niskim poziomie i dlatego pompka dziwnie pracuje
  • Level 7  
    Mam wszystko zresetowane i jak zalaczam pompe komp. to pompa nie rusza a jak robie test pompy to wyskakuje mi komunikat brak sygnalu ze sterownika fap wiec raczej ten sterownik jest walniety zamowilem drugi na necie powinien byc po weekendzie. Jak założe dam znac co i jak.