Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Diora MDS 502 - pływający dźwięk, i brak prawego kanału w 2 kieszeni.

29 Sty 2014 23:17 1581 11
  • Poziom 12  
    Witam wszystkich forumowiczów. Posiadam deck Diory MDS 502, niedawno wróciła z serwisu po wymianie procesora. Po puszczeniu kasety zauważyłem dwa problemy :
    - Pływający, zniekształcony dźwięk w lewej kieszeni, nie pomogła wymiana pasków
    - Gasnący prawy kanał, w prawej kieszeni, chwilę gra normalnie, następnie trzeszczy i wyłącza się prawy kanał, dodam, że ciszej nagrane kasety w ogóle ''nie łapie'', to znaczy, w 1 kieszeni gra, w drugiej już jakby nie może załapać dźwięków poniżej dwóch wskaźników na wyświetlaczu.
    Proszę o porady i sugestie, co może mu dolegać.
    Z góry dziękuje i pozdrawiam, bartolinipop :)
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    bartolinipop napisał:
    - Pływający, zniekształcony dźwięk w lewej kieszeni

Zużyta (brudna) rolka dociskowa.
    bartolinipop napisał:
    - Gasnący prawy kanał

Tu już gorzej, wygląda jakby gasł wzmacniacz odczytu. Woltomierz w ruch i szukaj porównując ze sprawnym kanałem.
  • Poziom 12  
    Wymieniłem wałek, problem zniekształconego dźwięku znikł. Teraz będę musiał walczyć z tym gasnącym kanałem, z elektroniki nie jestem dobry, może jakieś porady, jakie elementy dokładnie musiałbym sprawdzić ?

Dodano po 6 [minuty]:

Pochwaliłem dzień przed zachodem słońca, chwilę pograł dobrze, znowu zniekształca, trochę mniej, ale jednak :/

Dodano po 4 [minuty]:

Dodam jeszcze, że im bliżej końca kasety, tym dźwięk bardziej pływający, może coś z mechanizmem ?
  • Poziom 22  
    Magnetofon MDS 502 ma jeden wspólny tor odczytu, sprawdź połączenia z głowicą, luty itp., może też być problem z przełącznikiem. Przewija kasety w obie strony bez oporów :?:
  • Poziom 12  
    Raz przewija normalnie, a za chwilę zwalnia i muli, w drugiej kieszeni przewija normalnie, więc to nie wina kasety.
  • Poziom 22  
    Sprawdź dokładnie mechanizm, przeczyść, może silniczek.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 12  
    Już tam dzwoniłem, podobno była sprawdzona, odtwarzał przez godzinę kasetę w jednej i drugiej kieszeni, dziwne że akurat chwilę po tym jak ją odebrałem pojawiły się te usterki, już nie mam sił tam chodzić, dlatego będę chciał ją naprawić sam, ew. z pomocą znajomego elektronika.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 12  
    Jak można wyregulować te sprzęgła, mam drugi taki deck, na części to mógłbym poćwiczyć na nim :D
  • Poziom 37  
    Aby wyregulować sprzęgło, trzeba mieć sporo doświadczenia. Nie nabędziesz go trenując sam. Metoda naukowa, czyli zgodna z sewisówką, polega na pomiarach momentów dowijania. Ponieważ nikt nie ma w domu fabrycznego wyposażenia, robi się regulację na czuja. To wystarcza, ale trzeba mieć wyćwiczoną rękę. Koło się zamknęło.
  • Poziom 12  
    Będę musiał się zdać na znajomego elektronika, dzięki za pomoc ;)