Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie działa touchpad --ASUS X73S

gromys 29 Sty 2014 23:41 4068 10
  • #1 29 Sty 2014 23:41
    gromys
    Poziom 9  

Witam
    Mam problem z touchpadem (laptop Asus X73S - win8),otóż w pewnym momencie przestała działać myszka(bezprzewodowa) i touchpad , po wyjęciu myszki z USB i wsadzeniu z powrotem myszka działa ale touchpad nie,w menadzerze urzadzen jest (?) (na zdjęciu)
    -mysz zgodna z PS/2, nie wiem , może to cos ma wspólnego z usterka. Prosze o rade co może być przyczyną usterki
    pozdrawiam Nie działa touchpad --ASUS X73S

0 10
  • #3 30 Sty 2014 00:35
    Skwantowany
    Poziom 20  

Usypianie urządzenia w celu oszczędzania energii. Sprawdź i ew. wyłącz, a problemy znikną.

0
  • #4 30 Sty 2014 07:51
    gromys
    Poziom 9  

Zainstalowanie sterownika nie pomogło jak i wyłączenie usypiania :(

0
  • #5 30 Sty 2014 08:13
    lisek
    Spec od monitorów

To platforma K72.
    Popatrz w SM jak jest zasilany i czy jest oraz zobacz czy masz dwa sygnały z KBC
    (na schemacie pokazano).
    Zazwyczaj w tym modelu do wymiany: taśma lub KBC.

0
  • #6 30 Sty 2014 08:19
    gromys
    Poziom 9  

Trochę się nie orientuje ,,,popatrz w SM ,,,,

0
  • #7 30 Sty 2014 08:43
    lisek
    Spec od monitorów

SM to serwis manual (instrukcja serwisowa) , instrukcja ze schematami elektrycnymi laptopa.
    Tam rozrysowany układ touchpad"a

0
  • Pomocny post
    #8 30 Sty 2014 09:09
    GrzegorzWsparcieAsus
    Poziom 14  

gromys - zanim cokolwiek rozbierzesz itd zobacz czy touchpad działa na innym systemie. Może jakiś bootowalny Linux typu UBUNTU będzie pomocny. To wygląda na konflikt sterowników a nie uszkodzenie sprzętowe.
    W tych modelach montowane mogły być dwie płytki touchpada firmy Elantech lub Synaptics. Identyfikator sprzętowy podowie jakiego sterownika należy szukać.

0
  • Pomocny post
    #9 30 Sty 2014 09:31
    lisek
    Spec od monitorów

Na poczatek Usuń Stare sterowniki do Toucza , .. potem zainstaluj od nowa (może znajdziesz nowsze wer.)
    *Zobacz w Manager jaki masz touchpad i driver

jak nie pomoże rób tak jak pisałem.

0
  • #10 31 Sty 2014 09:24
    gromys
    Poziom 9  

Instalowałem stery od synaptics i elan i nic,, programem driver easy przeskanowałem stery i pokazało odłączone elan ps/2 port smart pad , po zainstalowaniu sterów od elan w panelu sterowania w ikonce mysz i zakładce elan nic nie można zrobić tak jak by nie aktywne,z rozkręcaniem laptopa narazie poczekam może coś sie uda

0
  • #11 01 Lut 2014 13:06
    gromys
    Poziom 9  

Witam ponownie
    Zainstalowałem ster elan lecz nic , nastepnie programem Driver Robot 2.5.4.2 rev 20440 Portable przeskanowałem stery i był elan Nie działa touchpad --ASUS X73S wiec uaktualniłem , po restarcie działa touchpad , moze był zły sterownik lub jakiś konflikt ,,ważne ze jest ok

DZIEKI WSZYSTKIM ZA POMOC :spoko:

Driver Robot Link

0