Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung RV510 podłączenie telewizora Sony KV-21T3K

reca 30 Sty 2014 11:21 1401 7
  • #1 30 Sty 2014 11:21
    reca
    Poziom 10  

Witam.

Postanowiłem zasięgnąć Waszej pomocy w podłączeniu laptopa do telewizora.

Zrobiłem kabel VGA -> SCART na tranzystorze BC548B i 4 rezystorach. Schemat zaczerpnąłem z internetu. Kabel podaje sygnał z wyjścia VGA czyli działa lecz obraz na telewizorze jest zniekształcony (migające ukośne pasy) Próbowałem ustawić rozdzielczość ekranu w komputerze lecz nie przyniosło to żadnego skutku. Telewizor to Sony KV-21T3K ze złączem SCART a laptop to Samsung RV510 który posiada tylko wyście VGA (to ta uboga wersja) Karta graficzna to "Mobile Intel(R) 4 Series Express Chipset Family" Czy jest jakakolwiek możliwość rozwiązania tego problemu, bez kupowania konwertera? Z góry dziękuję za jakiekolwiek podpowiedzi.

Pozdrawiam :)

0 7
  • #2 30 Sty 2014 12:27
    1668386
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 30 Sty 2014 14:12
    reca
    Poziom 10  

Czyli pozostaje tylko kupić konwerter?

0
  • #4 30 Sty 2014 14:17
    1668386
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 30 Sty 2014 23:14
    reca
    Poziom 10  

A mam jeszcze jedno pytanie całkiem z innej beczki, może wydawać się dziwne a co najgorsza śmieszne ale jak to mówią kto pyta nie błądzi a więc tak. Zamontowanie wyjścia HDMI i rv510 jest możliwe, żeby puszczał sygnał na telewizor oczywiście z wyjściem HDMI? Na płycie jest miejsce aby to przylutować ale jestem ciekawy czy jest jakaś dodatkowa elektronika, żeby owe wyjście działało, czy wystarczy tylko zamontować gniazdo?

Mam nadzieję, że to nie jest najgłupsze pytanie jakie wam kiedyś zadano :)

Pozdrawiam

0
  • #6 31 Sty 2014 01:22
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

reca napisał:
    czy wystarczy tylko zamontować gniazdo?

A jak myślisz?,
    gdyby to tylko były jedyne wymagania, to nie uważasz, że to gniazdo już by tam było!, dodane przez samego producenta sprzętu.

0
  • #7 31 Sty 2014 10:23
    reca
    Poziom 10  

Tak właśnie myślałem. Dobra dziękuję za pomoc temat do zamknięcia.

0
  • #8 31 Sty 2014 14:20
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Dowcip z HDMI polega na tym, że jest to komercyjne rozwiązanie!, a więc nie tylko musi być ono wlutowane w PCB, musi być napisane też oprogramowanie, które wykorzysta/uje taki port, i co jest najważniejsze, stosując HDMI w swoim wyrobie, producent MUSI zapłacić wynalazcom/konstruktorom/firmie, która to wymyśliła/opatentowała, gdyby to był TYLKO 1$ za każdą sztukę, która ów port posiada, to już nie jest takie śmieszne, przy produkcji choćby 50 tyś. szt. dziennie, a jeszcze przecież firma by musiała zapłacić za inne patenty, technologie zastosowane w danym wyrobie.
    Przyjmuje się, że każdy współczesny tv, BR, KD, cokolwiek mające HDMI, to cena tych "bajerów" to około 25/30% ceny za towar, to wszelkiego rodzaju patenty, licencje, pomysły, rozwiązania które ktoś wymyślił i za które firma musi komuś zapłacić.
    To jeśli tv kosztuje powiedzmy 1 tyś zł, to same "opłaty patentowe" w cenie tego tv, to 250/300 zł!, a co, jeśli tv kosztuje 4 tyś zł, to masz tam 1 tyś zł samych opłat patentowych itd.
    Co dziwne, technologia HDMI jest wyłącznie komercyjna, ale DVI, jest całkowicie darmowe i nie pobiera się z tego tytułu żadnych opłat, choć problemem jest przesłanie dźwięku takim/przez taki port.
    Wydawać by się mogło, że skoro DVI jest darmowe, a HDMI płatne, to dlaczego nie stosować DVI, ale w tym przypadku, wszystkie firmy niejako zostały "zmuszone" do stosowania HDMI, to tak jak z Windowsem w nowym laptopie, czy Ty go chcesz, czy nie, on tam już jest, a Ty musisz za niego zapłacić producentowi laptopa, a on zapłaci "dolę" Microsoftowi dalej itd., itd., itd.

0