Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybór z 3 modeli TV 32" - do 1800zł

30 Sty 2014 11:43 4479 37
  • Poziom 9  
    //Edit: zmiana :) po obliczeniach i miarach starczy tylko na mój pokój spokojnie 32 cale!

Witam serdecznie!

Nadszedł czas na zmianę TV, na coś większego i "multimedialniejszego" ;)

Nie będę prawił mega długich kazań, moje w skrócie to:
    - Przede wszystkim dobry obraz
    - Rozmiar 32cale
    - Cena/Jakość
    - Smart TV
    - PIP
    - DLNA
    - WiFi mile widziane, ale kabel też nie przeszkadza jak będzie sobie zwisał
    - Nagrywanie na USB, mile widziane
    - Full HD oczywiście

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
    15-16m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
    3-5m zależy czy łóżko złożone
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem?
    1-2 osoby
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?
    wprost, tv będzie prawdopodobnie na wysokości 1,7-2m na stelażu skierowany w dół
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?
    wisi
    6. Jak słońce świeci w pokoju?
    słońce za telewizorem, nie będzie padać na ekran
    7. Jaki masz obecnie telewizor?
    Samsung 21 cali slimfit tv :)
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
    SmartTV, PIP, DLNA, WiFi opcja, nagrywanie USB opcja
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
    Dekoder cyfrowy (HD) od UPC
    10 .Jakie urządzenia?
    Komputer, Dekoder UPC
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?
    1-3h
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą?
    Obojętnie
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
    Sport (piłka nożna), dokumentalne, akcji
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie?
    Tak, ale wydajniej będzie z komputera
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
    Głownie też do tego ma TV służyć, do gier. 50% może być gier nawet na nim
    16. Preferencje co do marki?
    LG raczej odpada, preferuję Samsung, Philips
    17. Preferencje co do wielkości?
    32 cale, więcej będzie jednak za dużo
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
    "Mułowatość" przy przełączaniu programów i lagi przy oglądaniu meczu
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
    W dzień praca, oglądanie głównie po 18
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?
    Miało być 1500, wymagania poszły w górę, bo nie kupuję TV na rok, więc 1600-1800zł
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne?
    3D miło widziane, ale w tej cenie, raczej nie dostanę...

Pozwoliłem sobie wytłuścić odpowiedzi, bo wygodniej się czyta :)

Ogólnie reasumując:
    TV do dziennej pracy, oglądanie filmów, podłączenie pod komputer i gry komputerowe 50% na 50%.
    W przyszłości na pewno konsola.

Preferowany model:
    Samsung UE32F5500
    nie będzie za mało te 100Hz na piłkę nożną i gry?

Tutaj link do euro:
    http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-pla...g-ue32f5500.bhtml?from=ceneo&p=1529&cr=1#opis

Ewentualnie widzę:
    Philips 32PFL4508H
    http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/philips-32pfl4508h.bhtml
    lub
    Philips 32PFL4258H
    http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/philips-32pfl4258h.bhtml
    z bajerów to:
    opłaca się?
    Philips 32PFL5008H
    http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/philips-32pfl5008h.bhtml

Za rady bardzo dziękuje... i wynagrodzę :)
  • Poziom 14  
    Sam dzisiaj zakupiłem tv mając podobne wymagania. Po głębszej analizie doszedłem do wniosku że moje oczekiwania spełnią tylko te 2 telewizory:
    UE32ES6100 jest to starszy model, spotkałem go w lokalnym sklepie, jednak cena była dość wysoka, na popularnym serwisie aukcyjnym do nabycia za 1599 zł.
    32F6400 seria na 2013 rok w awansie do nabycia za 1733.90, ja osobiście właśnie ten tv kupiłem. Matryca podkręcona do 200 hz, smart tv fajne i intuicyjne, wifi. Delikatnie słabiej podświetlone rogi, jednak jest to widoczne przy jednobarwnym obrazie, a nikt raczej takiego nie ogląda.
  • Poziom 9  
    Chyba zdecyduję się na tego LG'ika...

LG 32LA620S
    http://www.ceneo.pl/23196565

co o nim myślicie? Pomóżcie... wiem, że szpieguje, ale zablokuje go na routerze, dane porty...
    Brak obecnie tylko TVN Playera... ale tego mało co oglądam :)

Tu mnie 3D skłania i odświeżanie 200 (a zapewne w rzeczywistości 100)
    ---
    Pozwolę sobie podbić...

Mam TOP 3 które biorę pod uwagę, bardzo proszę o pomoc:

Samsung UE32F6400 (http://www.ceneo.pl/22972879)

LG 32LA620S (http://www.ceneo.pl/23196565)

Philips 32PFL5008 (http://www.ceneo.pl/23347448)

W skrócie:
    TV na ścianie, chce już 3D, nagrywanie i oglądania przez USB,
    gry i ipla + tvn player, fajnie jakby był...

Moderowany przez _PREDATOR_:

A ja poswolę Tobie przypomnieć, że za pisanie posta pod postem można otrzymać upomnienie!

• sprzedawca - konsultant
    To prosty wybór:
    Philips 32PFL 5008 z ambilightem.
    To najwyższy model w klasie.
  • Poziom 8  
    Nie chciałbym rozpoczynać nowego tematu, a w sumie informacje z tego wiele mi juz pomogły;)
    Szukam TV 32" do około max 1200zł, studentem jestem więc budżet dość mocno mnie ogranicza, co do wymagań to mam dwie grupy: bez i ze SMART TV - chodzi o pieniążki. Wszystkie z nich chce by obsługiwały FULL HD oraz 100Hz, ponieważ będą wykorzystywane do satki oraz jako monitor do gier ze stacjonarki i zewnętrzny z lapka. Czytałem juz sporo specyfikacji technicznych, ale potrzebuje relatywnej opinii, ponieważ zbyt duży wybór nawet jesli chodzi o matryce zwykłą czy IPS.. Często oglądam sport i filmy akcji, więc cenie szybko poruszający się i dobrej jakości obraz!
    To kilka moich typów, będzie mi bardzo miło jeśli ktoś się wypowie na ich temat:

bez smarta (wszystkie w okolicy 1000zł):
    SAMSUNG UE32EH5000 - jedynie 50Hz
    LG 32LN5400 IPS
    TOSHIBA 32L2333
    PHILIPS 32PFL3158H

ze smartem (czyli troche droższa wersja)
    TOSHIBA 32L4333 (DG albo bez końcówki w modulu DG - nie wiem jaka różnica)
    SAMSUNG UE32EH5300
    LG 32LN570R
    SONY KDL 32R420A

Z góry dzięki za pomoc;)
    Żaden nich nie ma natywnych 100Hz a jedynie wspomaganie do 100Hz.
    Do skalowania obrazu i do gier stawiałbym na Philipsa 32PFL 3158 - ma dobre recenzje na tym portalu.
  • Poziom 8  
    W porządku - dzięki, też się nad nim najbardziej zastanawiałem;) chociaż teraz po przemyśleniach zdecyduje się chyba na telewizor ze SMARTEM, daje to duzo wiecej możliwości, oglądanie filmów itp. Zastanawiam się, co byłoby gdybym w przeglądarce wrzucił weeb.tv czy telewizor ma możliwość odpalenia właśnie takiej telewizji? Wpadł mi w oko jeszcze SAMSUNG 32EW5300 ze smarcikiem i LG 32LN5400 bez niego, choć wolalbym jednak tego bardziej zaawansowanego.

a powiedz kolego jaka jest różnica pomiędzy natywnymi 100Hz a wspomaganiem, bardzo duża różnica jest oglądaniu, warte jest to dopłacenia kolejnych pieniędzy?;)
    Problem jest taki że w klasie 32" już nikt nie produkuje telewizorów z matrycą
    natywną 100 Hz. Więc nie masz specjalnego wyboru.
  • Poziom 9  
    Przecież F6400 ma matrycę 100Hz... i raczej Philipsa zjada jak chce... w sklepie widziałem i to nie w trybie sklepowym, a nawet na analogu. Ładnie sobie radził..
  • Poziom 14  
    Ja mam F6400 i wydaje mi się, że posiada on matrycę natywną 50 hz. Oczywiście mogę się mylić.
    Oczywiście że masz rację.

Zjadać to może kartofle !
    Philips ma lepsze podświetlenie, czerń - która daje prawdziwą głębię obrazu.
    Widać że niektórzy na oczy go nie widzieli, a .... wiedzą....
  • Poziom 9  
    Widziałem Philipsa w akcji... wcale nie jest taki rewelacyjny (ja nie krytykuje czegoś jak gimbus nie widząc tego, troche szacunku...)

Gdzie macie napisane, że samsung ma matrycę 50Hz? Wszędzie gdzie czytam, to napisane, że to 100tka, podkręcona do 200... podobnie jak serie ES 100 podkręcona do 400...

Philips to 50 jak reszta w tej klasie i przedziale cenowym.

Zresztą o aplikacje też chodzi... Samsung akurat tutaj wszystkich gubi w tyle i to niestety bezsprzeczne, a szkoda.

Zdecydowałem się jednak na 40cali... więc cenowo i dostęp do samsunga największy, Philipsa albo brak w sklepach już, albo go wycofują.
  • Poziom 14  
    Gratuluje wyboru ! sam mam samsunga 40f6400 (miałem akurat wnękę o szerokości jedynie 95 cm przez co nie mogłem się pokusić o 42"). Przed zakupem obejrzałem tv i go przetestowałem u znajomego, posiadał on co prawda 46" ale graty w środku takie same. Jak na razie jestem bardzo zadowolony.

Ps: Niektórzy skarżą się na powolne działanie youtuba, u mnie to nie występuje.
  • Poziom 9  
    Zamówiłem internetowo za 1950zł... cena dobra, kosztów dostawy brak :)
    Zobaczymy jak to będzie... 40 cali trochę duże jak na mój pokój ale jakoś pogodzimy to. 32 za to było za małe ;)
  • Poziom 25  
    Powolne działanie YT? Myślę, że to raczej przez internet. Natomiast, niezłą cenę wyhaczyłeś.
    On wcale nie jest za duży i spokojnie mogłeś brać jeszcze większy.
  • Poziom 9  
    Do pokoju 15m? Proszę Cię :)
    Mam do niego około 2-4m, jeszcze stelaż/uchwyt jakiś potrzebuje... jakiś polecacie firme jakość/cena na łamanym ramieniu?
    Dość istotne, żeby miał nachył w dół lekko tak do 15stopni...

Niedługo zdam relacje co i jak z TV... ;) z 21 cali do 40 jednak przeskok ogromny...
    Wielkość pokoju naprawdę nie ma żadnego znaczenia.
    Jedynie ważny jest dziś bitrate sygnału.
    Sprawdź tabele. Przy 4K jest minimum 65"
    Przy HD do warunków ja mam 55"
    Jeśli chcesz 32" - to Twoja decyzja - ale jest za mały
    Zrób test ze szpilka to się sam przekonasz.
  • Poziom 14  
    Osobiście siedzę 2,3m od tv 40F6400, przesiadka z kineskopowego samsunga 21". Przez pierwsze kilka godzin czułem się dziwnie, później uznałem że wszystko jest dobrze. Obecnie sądzę że tv spokojnie mógł by mieć 46", jednak w moim wypadku nie pozwalało mi na to miejsce zbyt mała wnęka.
    Dokładnie tak jest, posłuchaj tych co mają....
  • Poziom 14  
    Co do stelaża to wchodzisz na allegro i szukasz najtańszych pozycji spełniających twoje wymagania. To nie jest skomplikowana konstrukcja, a wszystko i tak jest produkowane w Chinach. Nie wiem skąd biorą się ceny w sklepie rzędu 200-300 zł na zwykłe uchwyty z regulacją, cena wyprodukowania takiego dynksu to max 10-20 zł. Zwróć szczególna uwagę na systemy mocowania twojego tv, czy zgadzają się z tymi podanymi na modelu który chcesz zakupić
  • Poziom 9  
    No te uchwyty to fakt nieporozumienie co do cen :) ale to taki marketowy zabieg zapewne... masz 2-3 nawet 5tysi na TV to będziesz mięć te 150 nawet 300zł na dobry stelaż.
    Nie ukrywam, że za 300zł były konkrety, trzymania, skręcania i uchwyty były mocne, ale TV waży tylko 8kg z groszem więc nie ma paniki.

No TV duży, lekki szok był, ale faktycznie idzie się przyzwyczaić. ;) SmartTV chodzi płynnie, YT podobnie (chwilę się włącza tylko większą) ale praca bez zarzutów, nawet z aktualizacją aplikacji w tle hehe
    Transformerów 3 jak włączyłem w 3D, nie wierzyłem, ale naprawdę bardzo fajny efekt jak na TV, jestem pozytywnie zaskoczony.

PIPy i Nagrywanie zapewne nie działa na UPC, a szkoda. PIP na pewno.
    Na początku nie chciał widzieć mojego dekodera (7111/06) po HDMI, dziwne. Dużo nauki jeszcze przede mną hehe...

Gier nie miałem czasu testować, ale sport np. tenis wczoraj na Eurosport HD czy piłka nożna bardzo płynnie i o to chodziło!

Co do barw trochę regulacji przede mną... obraz fajny, ale tak jak czytałem, czerwienie/róż do regulacji. Porównałem te same nagranie na moim monitorze LG > monitor perełka czyste kolory, a tutaj czerwień/róż zwariowana jakaś.
    Kłania się kalibracja obrazu....
  • Poziom 25  
    Pamiętaj o sprawdzeniu jaką ścianę masz na tech uchwyt. Obi nie gipsowo-kartonową :). Znajomy kiedyś chciał wieszać na takiej. Ludzie w przypływie radości z nowego TV zapominają o kilku kwestiach związanych z fizyką naszego świata :).
  • Poziom 14  
    Na gipsowo-kartonowej też da się powiesić, trzeba tylko użyć specjalnych kołków.
  • Poziom 9  
    LOCOLOCO napisał:
    Kłania się kalibracja obrazu....

hmm... nie do końca :) to był jednak obraz z przeglądarki w TV... weeb.tv miał słabą jakość i coś przeinaczył kolory...

bo tak to jak testy robie, to jest ok, nie ma jakiś dziwnych barw...

Nie no Panowie, mieszkanie mam bez żadnych gipsowych prowizorek :D ściana to ściana...
    Kołki albo będą dostarczone, albo kupie porządne, przeznaczone do takiej wagi powieszonego produktu. Nie chce mieć stresu, pt. wracam do domu, a tu TV leży rozbite na podłodze :D
  • Poziom 9  
    Możesz lekko zobrazować jak skutecznie skalibrować tv? Czy to już robota dla profesjonalistów?
    Trochę w komputerach siedzę, laik mega jakiś nie jestem, ale jakiś "obrazomaniak" i audiofil nie jestem :) choć jak można coś wycisnąć z tego telewizora to czemu nie.
  • Poziom 14  
    Ja korzystałem z informacji zamieszczonych w internecie, kalibracja wyszła mi chyba całkiem nieźle. Podstawowe informacje znajdziesz tutaj http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/te...d-lcd-led-samsung-ue40f6400-telewizor-do-r635

Więcej info lecz strona w języku angielskim
    http://www.hdtvtest.co.uk/news/samsung-ue40f6400-201305042929.htm

Postępując zgodnie ze wskazówkami zamieszczonymi na w/w stronach można znacząco poprawić jakość wyświetlanego obrazu.
    Najlepiej zamówić kalibrację do własnego telewizora.
    Różnice bywają od ok dobry obraz , po kalibracji - wow, ale super !!!