Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nokia Lumia625 - Telefon po zalaniu, świecąca dioda led aparatu

patrykGSM 30 Jan 2014 12:27 2718 4
    patrykGSM
    Level 21  
    Trafiła do mnie nokia lumia 625 po zalaniu. Telefon po czyszczeniu wstał wszystko chodzi, ale nie do końca. Po złożeniu świeci się led od aparatu. Po podłączeniu baterii do płyty głównej w miejscach zaznaczonych na czerwono występuje napięcie
    równe wartości baterii. Napięcie się waha między 1-3,7v. Czerwona kreska to pin z którym łączy się tylna klapka z diodą led. Według schematu elementy te są połączone. Pytanie do was jest takie jak sprawdzić jaki element powoduje uszkodzenie/zwarcie. Jak sprawdzić który element jest uszkodzony. Jak ustawie miernik na ciągłość obwodu i jak sprawdzam dany kondensator to na jednych miernik piszczy a na drugich nie. Wydaje mi się że robię coś nie tak. Wymiana poszczególnych elementów raczej mija się z celem. Dlatego proszę o wskazówki. W zielonych miejscach płyta była najbardziej zaśniedziała.

Nokia Lumia625 - Telefon po zalaniu, świecąca dioda led aparatu

a tu link do schematów Link
    grubas
    Level 40  
    Kondensator jest OK bo z jednej strony jest na masie.
    patrykGSM
    Level 21  
    Czyli jak sprawny kondensator powinien zachowywać się pod miernikiem ? Sprawdzam miernikiem i wyniki są różną i sam już nie wiem jak to rozumieć.
    oldfirehandpl
    Level 17  
    patrykGSM wrote:
    Czyli jak sprawny kondensator powinien zachowywać się pod miernikiem ? Sprawdzam miernikiem i wyniki są różną i sam już nie wiem jak to rozumieć.

Wyniki różne bo elementów elektronicznych (w większości) nie mierzy się w układzie, tzn. element który chcesz sprawdzić powinien być wcześniej wylutowany.
    patrykGSM
    Level 21  
    W zasadzie tak tylko że na płycie jest kilkanaście elementów które biorę pod uwagę i myślałem że można zawężyć pole poszukiwań. Coś czuję że ciężko będzie. Nie wiem jak to ruszyć. Płyta główna po podłączeniu bateri nie powinna pobierać prądu. Nawet jak odetne prąd do tej diody kosztem braku flesha w aparacie to i tak telefon będzie pobierał prąd i szybciej baterie zejdzie.

Dodano po 5 [minuty]:

Ma ktoś jakiś pomysł od czego by zacząć ? Myślałem żeby wylutowac pierwszy element wedłóg schematu do którego idzie prąd ze złącza bateri tylko czy to coś pomoże.