Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

prąd rozruchowy a prąd szczytowy w urządzeniu rozruchowym do akumulatora

30 Sty 2014 14:15 4767 3
 • Poziom 8  
  witam

  był bym wdzięczny za rozwinięcie pojęcia różnicy pomiędzy prądem rozruchowym a prądem szczytowym urządzenia jakim jest urządzenie rozruchowe do akumulatorów samochodowych. Mianowicie mam takie urządzenie wg instrukcji ma 400 A prąd rozruchu i 900 A prąd szczytowy. Dowiedziałem się już dzięki temu forum że ta wartość 900 A w takim urządzeniu jest to dość abstrakcyjna wartość mierzona bez oporu przewodu, zacisków itp. W związku z tym moje pytanie brzmi przez jaki czas w jakich okolicznościach urządzenie to da mi 900 A odjąć od tego opór.
  Interesuję mnie jak zmierzyć dokładnie realnie jaki te urządzenie daje prąd i jak zmierzyć prąd jaki potrzebuję mój akumulator w samochodzie żeby zakręcił silnik (zakładając że akumulator jest ,,zdrowy" ale rozładowany, silnik jest sprawny itp)

  pozdrawiam
 • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
 • Poziom 30  
  Mierzyłem w osobowym dieslu (Astra) przy sprawnym akumulatorze.
  Żarowe pobierały ok. 55A przez 3sek, a razem z rozruchem było ok. 200A (0,5sek)
  Napięcie wynosiło wtedy ok. 10V
  Miernik analogowy, do 300A
 • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
 • Poziom 8  
  hmmm jakoś nie dużo jak tylko 200 A - a jaka pojemność silnika w astrze ?

  Dodano po 2 [minuty]:

  chociaż w sumie jeżeli wszystko sprawne w samochodzie to nie potrzeba więcej jak 200 A - muszę to zmierzyć jak akumulator będzie rozładowany i silnik nie będzie chciał odpalić
 • Poziom 39  
  Nigdy, nawet jak zepniesz przewody. To chwyt reklamowy, po to by sprzedać. Uważaj, bo możesz kupić coś co w chwili obciążenia poda wyższe napięcie, a to uszkodzi elektronikę, miałem w rękach boster na przekaźniku który w chwili spadku napięcia przełączał akumulatorki i w teorii generował napięcie 24V, pod obciążeniem spadało do 15, ale moc rosła dwukrotnie (teoretycznie).