Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

prąd rozruchowy a prąd szczytowy w urządzeniu rozruchowym do akumulatora

przemek580 30 Sty 2014 14:15 3498 3
  • #1 30 Sty 2014 14:15
    przemek580
    Poziom 8  

witam

był bym wdzięczny za rozwinięcie pojęcia różnicy pomiędzy prądem rozruchowym a prądem szczytowym urządzenia jakim jest urządzenie rozruchowe do akumulatorów samochodowych. Mianowicie mam takie urządzenie wg instrukcji ma 400 A prąd rozruchu i 900 A prąd szczytowy. Dowiedziałem się już dzięki temu forum że ta wartość 900 A w takim urządzeniu jest to dość abstrakcyjna wartość mierzona bez oporu przewodu, zacisków itp. W związku z tym moje pytanie brzmi przez jaki czas w jakich okolicznościach urządzenie to da mi 900 A odjąć od tego opór.
    Interesuję mnie jak zmierzyć dokładnie realnie jaki te urządzenie daje prąd i jak zmierzyć prąd jaki potrzebuję mój akumulator w samochodzie żeby zakręcił silnik (zakładając że akumulator jest ,,zdrowy" ale rozładowany, silnik jest sprawny itp)

pozdrawiam

2 3
  • Relpol
  • #2 30 Sty 2014 14:52
    bodom
    Poziom 29  

Mierzyłem w osobowym dieslu (Astra) przy sprawnym akumulatorze.
    Żarowe pobierały ok. 55A przez 3sek, a razem z rozruchem było ok. 200A (0,5sek)
    Napięcie wynosiło wtedy ok. 10V
    Miernik analogowy, do 300A

0
  • Relpol
  • #3 30 Sty 2014 19:36
    przemek580
    Poziom 8  

hmmm jakoś nie dużo jak tylko 200 A - a jaka pojemność silnika w astrze ?

Dodano po 2 [minuty]:

chociaż w sumie jeżeli wszystko sprawne w samochodzie to nie potrzeba więcej jak 200 A - muszę to zmierzyć jak akumulator będzie rozładowany i silnik nie będzie chciał odpalić

0
  • #4 30 Sty 2014 22:40
    manta
    Poziom 39  

Nigdy, nawet jak zepniesz przewody. To chwyt reklamowy, po to by sprzedać. Uważaj, bo możesz kupić coś co w chwili obciążenia poda wyższe napięcie, a to uszkodzi elektronikę, miałem w rękach boster na przekaźniku który w chwili spadku napięcia przełączał akumulatorki i w teorii generował napięcie 24V, pod obciążeniem spadało do 15, ale moc rosła dwukrotnie (teoretycznie).

0