Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Huawei E3131 - Nie wykrywa modemu

30 Jan 2014 14:48 3948 8
 • Level 7  
  witam, mam modem Huawei E3131 do Aero2. Mialem z nim problem ostatnio bo sie ułamał ale był lutowany. Wczoraj zianstalowalem i wszystko ok, dzis sam z siebie przestal dzialac. tzn. wlaczam do usb i nie wykrywa go na komputerze, ale dioda miga na zielono co jakiś czas przy modemie. Probowalem pod wszystkie porty usb ale nic z tego. Co moze byc przczyna?
 • Level 33  
  Sebek51 wrote:
  Co moze byc przczyna?


  Odpowiedź brzmi:

  Sebek51 wrote:
  bo sie ułamał  Co się ułamało? Jak było lutowane?
 • Level 37  
  Witaj.
  Nie kombinuj za dużo, jak miga DIODA to znak ,ze modem ma Zasilanie i jest gotowy do pracy.

  Umieść modem w sprawnym USB, jak się połączy zainstaluj wszytskie sterowniki oraz Oprogramowanie (Mobile Partner z modemu). W programie MP istnieje opcja szukanie i rejestracja sieci poszukaj taka opcje i wybierz (Automatycznie lub ręcznie) następnie wybierz Dostępne "LTE" (G4) i zatwierdź.


  SŁABY Sygnał !!!
  Przy wyborze sieci w MP wybierasz "AUTO" a nie "LTE G4" (ponieważ Aero2 nie może korzystać z tej sieci i ma ja wyłączoną. Wybór sieci na AUTO przełącza na odpowiednią sieć GSM/GPRS/EDGE/UMTS/HSPA/HSPA++ w zależności od siły sygnału.

  Alternatywą Oprogramowanie MP dla modemów z Kartą AERO2 jest program Top_Netinfo sam korzystam z Modemu Huawei E3276 z kartą Aero2. Program Top_netinfo daje tą przewagę ,ze wznawia połączenie automatycznie ,oczywiście po ustwieiniu w opcjach.
 • Level 7  
  Ułamał się przy laczeniu plytka/wejscie usb. Czyli tam szly bodajze 3 luty. Ale wczoraj działał po naprawie normalnie, dzis jednak cos jest nie tak. Wiem ze mozliwe jest ze to jest wina tego ale byc moze tak nie jest.

  Kiss39

  Modem jest umieszczony w sprawnym USB (probowalem w laptopie i w moim komp stacjonarnym) i wcale go nie wykrywa, nie moge wiec go zainstalowac, uruchomic sterowników itp.
  Dodam, ze korzystam z programu top info
 • Level 37  
  Sebek51 masz internet to poczytaj w necie jak to naprawić może się uda , a jak nie to się nie baw, bo coś uszkodzisz, spalisz w komputerze. Lepiej zainwestuj w model nowy,który może pracować z antenami zewnętrznymi(zwiększając moc sygnału), model typu Huawei E3276 ma dodatkowe złącze na anteny zewnętrzne oraz łączenie się w pasmie Sieci LTE. Przyda się np: do karty iPlus z LTE.
 • Level 7  
  Kiss39

  Nie mam pieniędzy na nowy modem, bo nie zarabiam. Z resztą szkoda mi wydać 150zł na nowy modem. Tym bardziej, ze ten był kupowany zaledwie półtora miesiąca temu nowy za 100zł. W internecie nie znalazłem nic konkretnego dlatego zdecydowalem sie napisac tutaj.

  Proponujecie jakies inne rozwiązanie?

  Edit: Sprawa wygląda tak, wkładam modem do portu USB komputer wcale nie reaguje tak jak bym nic nie wkładał w ten port. Nie wykrywa go. Port na 100% sprawny, bo np. myszka działa. Co 6 sekund miga zielona dioda i tyle. Wkładałem zarówno z kartą Aero2 jak i bez karty i dzieje sie dokładnie to samo.
 • Level 37  
  Słuchaj Sebek51 wcześniej pisałeś o lutowaniu coś przy tym Modemie.!!!

  Sebek51 wrote:
  Edit: Sprawa wygląda tak, wkładam modem do portu USB komputer wcale nie reaguje tak jak bym nic nie wkładał w ten port. Nie wykrywa go. Port na 100% sprawny, bo np. myszka działa. Co 6 sekund miga zielona dioda i tyle. Wkładałem zarówno z kartą Aero2 jak i bez karty i dzieje sie dokładnie to samo.


  Sebek51 lutowałeś taka zwykła lutownicą !!!

  może zanieś modem do elektronika np: takiego servisu co naprawia telefony komórkowe (będzie posiadał sprzęt odpowiedni do sprawdzenia i lutowania) ... Zapytaj się w punkcie i przedstaw sytuacje.. i ile by to kosztowało.
 • Level 7  
  Chyba bylo lutowane zwykłą lutownica. Czyli winnym jest złe lutowanie i pomoc moze tylko profesjonalna naprawa?
 • Level 33  
  Wstaw zdjęcia jak wygląda to lutowanie. W porcie USB zewnętrzne styki są od zasilania, wewnętrznymi odbywa się transmisja danych. Jeśli wewnętrzne styki zostały źle zlutowane, albo lut pękł bądź się utlenił to urządzenie nie będzie poprawnie działało. Zasilanie będzie i dioda się zaświeci, ale to wszystko. Rozbierz modem i zrób zdjęcia, może będzie na nich coś widać.