Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MV3 - Transformator sieciowy

30 Sty 2014 15:19 1683 4
  • Poziom 2  
    Witam

Stałem się posiadaczem wzmacniacza lampowego MV3. Niestety okazało się, że brakuje transformatora zasilającego. Wiem, że potrzebne jest napięcie 200 oraz 6,3v. Niestety nie mogę znaleźć informacji o oryginalnym transformatorze i jego parametrach.
    Licząc wszystkie lampy (2 x ECC83, 2 x EL84 oraz EF86) wychodzi mi około 2,2A.
    Czy stosując zasilacz o uzwojeniu wtórnym 200V-0,1A oraz 6,3V-2,5A wskrzeszę ten wzmacniacz, czy zastosować mocniejsze trafo ?

Pozdrawiam
  • IGE-XAO
  • Poziom 29  
    Patrząc na schemat ideowy to powinno wystarczyć.
  • IGE-XAO
  • Poziom 2  
    Serdecznie Dziękuje za błyskawiczną odpowiedź !!!
  • Poziom 38  
    Napięcie anodowe MV3 po mostku prostownika na kondensatorze filtrującym to 310V. Aby ociągnąć takie napięcie na uzwojeniu anodowym transformatora sieciowego musi wynosić 220V. MV3 ma twardy zasilacz anodowy, oznacza to że napięcie anodowe podczas maksymalnej mocy oddawanej przez stopień końcowy maleje w niewielkim stopniu. Transformator sieciowy jest przewymiarowany pod względem mocy, uzwojenie anodowe transformatora sieciowego może dostarczyć większego prądu niż wynika to z maks. mocy stopnia końcowego i mocy pobieranej przez pozostałe lampy.
  • Poziom 2  
    No to teraz jestem już w domu :)

Dziękuje za użyteczne informacje !

Pozdrawiam