Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kompresor WAN-T - Jak podłączyć steowanie

usernowy 30 Sty 2014 16:19 3111 6
  • #1 30 Sty 2014 16:19
    usernowy
    Poziom 7  

Witam Szanownych Forumowiczów

Mam problem z podłączeniem kompresora firmy WAN z Gdańska
    model. WAN-T dwu silnikowy 2x3kw z zaworem dekompresyjnym

Problem polega na tym że sterowanie od tego kompresora jest odłączone szukałem w internecie schematu czy czego kolwiek ale nic nie ma bo to model z 95r. wyprute zostały wszystkie przewody od sterowania do kompresora

Pyt.
    Czy wiecie jak to podłączyć? lub czy może ktoś z was ma schemat do podłączenia tego kompresora.

Poprzedni właściciel wypruł z tego przewody i sam nie pamięta jak to było połączone z układem sterowania

Dodaję zdjęcia na jednym tabliczka znamionowa

z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc

0 6
  • #2 30 Sty 2014 17:21
    2376953
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 30 Sty 2014 17:44
    usernowy
    Poziom 7  

proszę mam jeszcze 3 fotki na których widać

foto 1. Wnętrze skrzyneczki z dwoma termikami dwoma stycznikami oraz listwą zaciskową zasilania oraz jakaś płytka z jakimś ukłądem
    foto 2. układ elektroniczny umocowany na drzwiczkach skrzyneczki sterującej na dole 12 zacisków
    foto 3. dwa presostaty

Układ ma działać tak że mogą pracować dwie sprężarki jednocześnie lub pojedynczo.
    Brak jest przewodów miedzy stycznikami w sterownicy a silnikami i oraz presostatami, dodatkowo nie podłączony przewód od zaworu dekompresyjnego.

Przy zwykłym kompresorze jednosilnikowym to jest proste....zasilanie na presostat potem na silnik i on/off proste
    Tu nie wiem po co jest ten cały układ sterowania domyślam się ze prawdopodobnie są tam jakieś czasówki co by przy pracy równoległej sprężarek jedna włączała się z małym opóźnieniem co by nie zwalało bezpieczników

Domyślam się też że ze styczników ze sterownicy zasilam presostaty a z nich na silniki ale gdzie podłączyć w które zaciski zawór dekompresyjny.

0
  • #4 31 Sty 2014 20:50
    usernowy
    Poziom 7  

OK

Rozwiązany temat dałem radę :)

Jak by ktoś miał taki kompresor jak na foto daję podpowiedz jak podłączyć

Silniki zasilane bezpośrednio z styczników .....zawór dekompresji na zaciski 7 i 8
    zaciski 1 - 2 na płytce to presostat nr1, zaciski 3 - 4 to presostat nr. 2
    w tym przypadku sterowania presostaty nie są stycznikami załączającymi silniki, tylko jako nazwijmy to stykami sterowniczymi.
    Jak by ktoś trafił na taki Kompresor mogę przesłać schemat podłączenia razem ze schematami płytki.

Skontaktowałem się z człowiekiem który projektował to urządzenie niestety był na tyle niemiły że chciał 100zł za podpowiedz jak to uruchomić i to przez tel ... nie rozumiał że producent ma w obowiązku udostępnienie dokumentacji ..... chciał wyrawać kasę tylko .... okazało się że już nie pracuje w firmie WAN

Pozdrawiam

0
  • #5 24 Wrz 2015 23:51
    misio3
    Poziom 10  

Cześć . Prosił bym Cię o pomoc - tz schemat podłączeń tego sterownika . Z góry dziękuję :) .

0
  • #6 25 Wrz 2015 07:53
    usernowy
    Poziom 7  

Opis zacisków podłączenia masz wyżej jak znajdę schemat to podeślę

1
  • #7 26 Wrz 2015 00:33
    misio3
    Poziom 10  

jeżeli możesz, to podeślij schemat . Spisałem w/w opis zacisków - dzięki ale jeszcze będzie u mnie trochę walki z skrzynką. z Góry dziękuję.

3