Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HTC Incredible S - Probem z S-OFF

30 Sty 2014 16:31 987 6
  • Poziom 16  
    Witam, w HTC Incredible chciałem zrobić S-OFF
    Z htcdev bez problemu odblokowałem bootloader i wgrałem recovery oraz zainstalowałem Superuser (test roota wypadł pomyślnie)

W celu zrobienia S-OFF trzeba zrobić downgrade hboot do wersji 1.13 (a mam 2.02)
    I stanąłem właśnie na tym kroku, ponieważ przy aktualizowaniu przez RUU wyświetla błąd [115] (na telefonie RUU - update fail security fail)
    Próbowałem postępować według kilku poradników w internecie
    metoda z gotowym skryptem nie działa, ręczne zmienienie przez konsolę adb wersji systemu na 1.0 nic nie pomogło (oprócz tego że wykrywało go jako wersje 1.0 a nie 4.x) Próbowałem już chyba wszystkiego, według kilku poradników i nie wiadomo czemu pojawia się ten błąd. Pomoże ktoś?
  • Poziom 34  
    Pewnie dlatego że do zaniżenia h-boota oryginalnym softem potrzebujesz mieć S-OFF. Właśnie po to zdejmuje się tą blokade.
  • Poziom 16  
    Właśnie że odwrotnie, trzeba zrobić downgrade do wersji hboot 1.13 bo taką obłsuguje revolutionary by zrobić s-off
    przejrzyj pierwszy lepszy poradnik
  • Poziom 34  
    Błąd 115 oznacza że system wykrył próbę zaniżenia softu i na to nie pozwala. Może poszukaj lepszych poradników.
  • Poziom 29  
    XTC załatwi sprawę szybko i bezboleśnie.
  • Poziom 16  
    Już nieważne poradziłem sobie, problem rozwiązany :)

Wystarczyło zablokować bootloader z powrotem i od razu RUU bez problemu zaktualizował bootloader do niższej wersji, bez problemu zrobiony S-OFF i wgrany bootloader Black Rose.

Temat zamykam bo problem został rozwiązany, może komuś pomoże.