Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

karcher k 3.150 - po podłączeniu wody nie daje ciśnienia

focusic 30 Jan 2014 16:48 4977 5
 • #1
  focusic
  Level 10  
  Kupiłem myjkę Karcher K 3.150. Rozpakowałem, połączyłem wszystko. poskręcałem i ... poszedłem myć auto. Podłączyłem zasilanie i wodę. odkręciłem kran i myjka po włączeniu na ON i naciśnięciu spustu działa przerywająco tzn. cyklicznie się załącza silnik, ale ciśnienia nie ma. Jak wodę zakręciłem i nacisnąłem spust to chodzi równo ale wiadomo bez dopływu wody nic nie poleci.
  Czy ciśnienie wody doprowadzonej jest za duże? Czy mogę coś samemu zrobić by działała ok, czy reklamować do sklepu?
 • #2
  jan288
  Level 20  
  A istrukcija obsługi to gdzie w koszu ? po 1 trzeba od powietrzyc pompe i bez wody nie włanczac bo zatrzezs pompe i na pewno będzie naprawa
 • #3
  stanislaw1954
  Level 43  
  Odkręć wode niech wypłynie przez dyszę, a dopiero wtedy włącz silnik.
 • #4
  tomekzsp1
  Level 11  
  Bez przesady. Przez kilka sekund pracy bez wody pompy w tej zabawce nie zatrzesz. Po pierwsze dopływ wody musi być, ciśnienie w sieci nie będzie za duże, maszyna na wejściu ciśnienia ma zwężki, które same ograniczą ciśnienie. Puść wodę z sieci, wciśnij pistolet i poczekaj. Dopiero jak woda poleci z dyszy wtedy przekręć maszynę na ON. Jeżeli maszyna cyka, tzn. włącza się i wyłącza, podaje wodę pod ciśnieniem w trybie przerywanym, to znaczy, że masz coś z pompą nie tak. Jeżeli to nowa maszyna to reklamuj śmiało, ale uważaj...jeżeli zakup był brany na fakturę to jesteś w czarnej du*ie. Urządzenie z serii K to urządzenie serii domowej, a taki zakup brany na fakturę kompletnie nie podlega gwarancji. Od razu niedowiarków odsyłam do lektury treści karty gwarancyjnej.
 • #5
  wojtasdw
  Level 14  
  Jeśli silnik załącza się cyklicznie, przerywana praca pompy to jest to objaw zapchanej dyszy. Zamień końcówkę z dyszą lub tą udrożnij, a jak nie pomoże to możesz śmiało reklamować.
 • #6
  tomekzsp1
  Level 11  
  zapchana albo nieodpowiednia dysza, ale wariant z nieodpowiednią dyszą eliminuję, bo domyślam się, że to dysza z tego samego kartonu co myjka;)