Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Klimatyzacja laickie pytanie

30 Sty 2014 19:31 669 4
  • Poziom 16  
    Wiem że to będzie śmiesznie brzmiało ale czy klimatyzacja może służyć jako ogrzewanie w zimie?

Jestem na etapie kupna pierwszego samochodu z tym "komfortowym" :-) wyposażeniem - czyt. Climatronic.

Chciałbym zapytać czy w takie poranki jak ostatnio gdzie temperatura spada do -10 stopni mogę wykorzystać Klime do ogrzania auta, mianowicie wsiadam odpalam i włączam Klime na wewnętrznym obiegu a temperaturę ustawiam na Hi. Czy to będzie działać? Aha samochód to astra h jakby to robiło różnicę.
  • Poziom 26  
    Nie bardzo rozumie. Jak ma grzać, to korzystasz z ogrzewania (nagrzewnicy), klima jest off
  • Poziom 16  
    No tak ale nagrzewnica będzie grzać dopiero jak silnik osiągnie pewną temperaturę. A ja pytam o rozwiązanie analogiczne go chłodzenia w lecie, wsiadam odpalam i wieje zimne. Czy analogicznie można tak zrobić do ogrzewania?
  • Poziom 16  
    Nie, bo klima w aucie nie działa jak stacjonarna tzn. nie odwraca obiegu aby grzać.
    Klima w aucie ma dwa zadania chłodzi i osusza powietrze a nie grzeje.

Klimę możemy włączyć razem z ogrzewaniem wtedy dodatkowo osusza np. w deszczowe dni. Jest wręcz zalecane aby włączyć ją czasem nawet zimą dla konserwacji układu.
  • Poziom 16  
    Aha szkoda, ale dzięki za odpowiedź